Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирате ли на жълт светофар?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирате ли на жълт светофар?

    Мене вчера едни келеши с астра щяха да ме треснат изодзадзе, като рекох да спра на жълто, хубаво, че ги видях и не спрях където трябваше, ами минах още поне два метра (с риск да ме ударя преминаващите по напречната улица). А после келешите ме изпревариха и победоносно и дружно ми показаха всеки по един среден пръст от всичките джамове на астрата. Бати купона!
    Тойота Приус

    #2
    Зависи от ситуацията и настроението ако се бърза се гледа да се мине ако ли не си чакам.А за в случая да си се гледат себе си де са се залетяли
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      nasty написа:
      Зависи от ситуацията и настроението ако се бърза се гледа да се мине ако ли не си чакам.А за в случая да си се гледат себе си де са се залетяли
      Подкрепям. За тия в астрата много поздрави за всички техни роднини и най-вече за майка им.
      Fiat Bravo SX 1.6 16V

      Коментар


        #4
        не се ядосвай колега това,че са били с астра нищо не значи просто хора с ниско възпитание... както мен едно пунто щеше да ме прегази като пешеходец така и на теб се е случило да видиш ниската култура на водачите в милата ни родина.. (което мисля не са редки случеи),но това не трябва да те спира да спазваш правилата безопасноста на хората е преди всичко... по-добре ламарините.. те се оправят,но живота не се връща.. вчера погребваха мой приятел точно заради катастрофа... така,че спазваите правилата! Мир на Праха Му!

        Коментар


          #5
          megamuscle написа:
          nasty написа:
          Зависи от ситуацията и настроението ако се бърза се гледа да се мине ако ли не си чакам.А за в случая да си се гледат себе си де са се залетяли
          Подкрепям. За тия в астрата много поздрави за всички техни роднини и най-вече за майка им.
          ...хахаха, що не им помята така дружелюбно......подкрепям всичко горенаписано.....

          Коментар


            #6
            По принцип като усетя че нещата отиват към жълто хвърлям едно око в огледалото да видя някой да не е залепен за мен. Ако има някой позалепен чуквам предварително спирачките да види че ми светват стоповете и да има предвид че може да закова. После самото спиране е с едното око в огледалото, ако усетя че твърде бързо се приближава задния още преди да съм спрял напълно отпускам малко спирачката да му направя място. Предпочитам да стъпя на пешеходната пътека (където на жълто хора няма) отколкото да ме подпре някой дружески отзад. Общо взето предпочитам да спра на светофара отколкото да влетя на ’оранжево’.
            Пунто SX 55 '95 Метан

            Коментар


              #7
              Преди да се замисля дали да спирам поглеждам зад мен дали има коли и преценявам с, каква скорост все пак се движа. За късмет повечето светофари вече имат "изчакване" т.е. от едната посока в момента в, който светне червено, зеленото за другата страна светва след 2-3 секунди.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Аз пък никога не спирам на жълто, даже понякога и на червено минавам, но само когато съм убеден ,че не представлявам опасност
                Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                Коментар


                  #9
                  На мен ми се случва не само да спирам на жълто, ами и на зелено когато остават 1-2 секунди преди да превключи ...

                  Коментар


                    #10
                    Старая се да вляза винаги на зелено, но ако ме "изненада" на някой светофар без таймер минавам, точно заради притеснението да не ме "изненадат" изотзад.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Спирам на жълто освен ако не ме засече когато вече влизам в кръстовището но преди това поглеждам дали зад мен няма някой Шумахер . Но всичко зависи от ситуацията понякога е по добре да рискуваш да минеш.
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Candid написа:
                        По принцип като усетя че нещата отиват към жълто хвърлям едно око в огледалото да видя някой да не е залепен за мен. Ако има някой позалепен чуквам предварително спирачките да види че ми светват стоповете и да има предвид че може да закова. После самото спиране е с едното око в огледалото, ако усетя че твърде бързо се приближава задния още преди да съм спрял напълно отпускам малко спирачката да му направя място. Предпочитам да стъпя на пешеходната пътека (където на жълто хора няма) отколкото да ме подпре някой дружески отзад. Общо взето предпочитам да спра на светофара отколкото да влетя на ’оранжево’.
                        така трябва! ще гледам и аз така да минавам - с повишено внимание и с мисъл за идващите след мен. В случая гледах предимно напред и в последния момент - в огледалото за обратно виждане. Слава богу, нищо лошо не се случи. Благодаря за подкрепата ! ПС - против астрите, голфовете, фордовете и тн нямам нищо против, естествено
                        Тойота Приус

                        Коментар


                          #13
                          wwweb написа:
                          На мен ми се случва не само да спирам на жълто, ами и на зелено когато остават 1-2 секунди преди да превключи ...
                          Винаги гледам таймера (където го има), и гледам да не минавам на жълто, но редовно покрай мене профучава някой на жълто или червено.
                          In Tipo Veritas

                          Фиат Типо 1.6 DOHC
                          Фиат Стило 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Винаги спирам на жълто,защото незнам кой, от каде, с каква скорост и на колко ракии ще реши да мине на кръстовището Все пак мисля за хората в колата ми и нося отговорност за тях!Като гледам напоследък какво става в родната ни страна ме е страх да не убия себе си или да живея с мисълта за някой убит косвено от мен....не дай боже и не пожелавам никому това Веднъж и аз така гледах таймера на едно кръстововище показваше 10секунди докато свърши зеленото и реших,че ще успея...от трета на втора гас и има няма влизам в кръстовището 5 с секунди преднина и тук вече изтръпнах при поведението на дясно стоящите,преди да им изтече времето двама бяха в кръстовището пред мен и аз буквално скочи на спирачките за да не сцепя с колата си лъскав Мерцедес ЦСЛ 500 !Пича ме погледна с тъмните очила и си мина пред мен а аз останах в кръстовището... благодаря на останалите колеги които изчакаха да се изнеса с гуми зада не ме размаже някой!Лека и безаварийна, умната колеги
                            now. BMW E39 523i '98 170hp
                            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                            Коментар


                              #15
                              На жълто минавам често,но никога не си позволявам да мина на червено! Дали ще премина в дадена ситуация зависи и от скороста,с която се движа.Примерно по бул. България където е разрешено движенето с 70км/ч често си позволявам да дам малко газ и да премина на жълто.Това не си позволявам да правя на обикновенни кръстовища,където нямам възможността бързо да се изтегля от кръстовището.
                              Fiat Punto 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X