Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги вкарах типото...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги вкарах типото...

    Пичове преди малко вкарах типото за кажи речи "пълна промяна",основен ремонт на мотора пълен,амортесьори,каре,дискове,накладки,датчик за температура,изчукване на един калник...и още доста работи та искам в тази тема да пиша развитието на нещата и ако имам въпроси относно части и други работи по ремонта да питам тук Днес преди да го вкарам минах през италианеца да понапазарувам.Бях се уговорил със самия италианец отивам и им изреждам следните части (предни амортесьори,каре,дискове,накладки) и единия от тия ми търси търси амортесьори (изришно италианеца му каза да са читави,щот имаме общ приятел с него) и тоя рови рови и няма за двувалката амортесьори,вика имам 2 много читави от алфа 155,по дебели са и му разправям няма проблем аз си имам готини пружини от 145ку ве така,че няма проблем както и да е,питам го цена,той вика 80кинта за двата макверсона,отивам до италианеца и му викам директно за колко ми ги даваш и той вика 60,намерих си едни дискове с дебелина 11.5мм за 30лв перфектни даже с малко ръждица само повърхностно,но каре няма,както и читави накладки та тръгнах аз до стамболийки магазина фиат алфа ланча,чисто ново каре 50лв,датчик за температурата още 10тина лв и с отстъпката та 55лв за двете ми дойде :D Отидох при майстора (мой човек) оставих му колата с всички части та утре я почва та и аз ще се въртя около него за разни работи Накладки не взех,защото се двоумя какви да са,предлагат ми едни permafuse,добри ли са? 28лв са :D
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Re: Колеги вкарах типото...

    Аз може ли да ти спамя по темата относно накладките и дисковете, че и мойте се за смяна?
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    Коментар


      #3
      момчета, аз вече съм казвал, не ви убеждавам в нищо, но при италианеца нещата поне са читави. в смисъл, че какво им има на едни накладки- то не е датчик или нещо такова та да не можеш да видиш какво купуваш. харесваш си едни те ги подбират почти нови, даваш 10 кинта за почти нови накладки, които иначе струват 50-60, а там поне знаеш, че са истински. тва пармафузе за 28 кинта
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Аз също и на двете коли съм с дискове от Италичнеца, както каза колегата с малко ръжда и накладки Permafuse - мога да кажа че съм много доволен - меки накладки, не свирят, целите джанти са в прах и свършват бързо ( за моя стил на каране - 4 месеа).
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Ако са препекли тези накладки "втора употреба" то си вкарваш автогол.Не бих рискувал с такива - едни нови Локхийд (та дори и 30 лева по-скъпи) ще ми лепнат екстра. Играта със спирачките е игра с живота.

          Коментар


            #6
            Накладките са нови, само дисковете са от Италианеца... Днес се наложи да скачам на спирачки, един оръфляк с А4 ме засече на телевизионната кула, няма грешка.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              е, колега се пак отбираме малко от малко коя накладка е опечена и коя не пък и нали се сещаш, че и без там не ти дават накладки с 1 мм феродо или опечени, просто скоро сменени накладки и колата катастрофира например или там квото е. аз имах чисто нови задни накладки наследство от предишния собственик- колата не спира и тва е. смених кантарчета, регулирах, пилих барабани глупости правих- смених накладките/чисто новите/ и колата спира като змей. просто фалшификати
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Re: Колеги вкарах типото...

                Fiat 127 написа:
                Аз може ли да ти спамя по темата относно накладките и дисковете, че и мойте се за смяна?
                Отиди при италианеца,мойте са почти нови за 30лв комплекта иначе са 30лв бройката :D За накладки също има втора ръка,но предпочитам нови
                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                Коментар


                  #9
                  Какво викате за Permafuse да ги взимам ли,че имаше едни за 23лв някаква неизвестна марка,ама според мене е по добре по скъпите
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    Пермафус биват, аз съм с такива и от зад и отпред, преди май бяха по меки сега са ги втвърдили, но за парите си стават според мен.
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      #11
                      я

                      гледам че си продал джантите сега на 15 ки ли ще се качваш.Какви си намислил да взимаш
                      FIAT - TIPO 2.0i.е

                      Коментар


                        #12
                        Re: я

                        soulkeeper написа:
                        гледам че си продал джантите сега на 15 ки ли ще се качваш.Какви си намислил да взимаш
                        Ще видиш като ги взема Сега се издирват някакви галоши 15ки гуми за 2-3 месеца ми трябват :D Някой ако има изостанали гумета 15ки да дава без значение кви са,само да нямат балони
                        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                        Коментар


                          #13
                          Re: я

                          Abarth. написа:
                          soulkeeper написа:
                          гледам че си продал джантите сега на 15 ки ли ще се качваш.Какви си намислил да взимаш
                          Ще видиш като ги взема Сега се издирват някакви галоши 15ки гуми за 2-3 месеца ми трябват :D Някой ако има изостанали гумета 15ки да дава без значение кви са,само да нямат балони
                          аз ще видя дали не е останало нещо от брат ми като се прибера.аз само да продам 14’’ ките и аз скачам на 15 ама ще видим
                          FIAT - TIPO 2.0i.е

                          Коментар


                            #14
                            Re: я

                            Abarth. написа:
                            soulkeeper написа:
                            гледам че си продал джантите сега на 15 ки ли ще се качваш.Какви си намислил да взимаш
                            Ще видиш като ги взема Сега се издирват някакви галоши 15ки гуми за 2-3 месеца ми трябват :D Някой ако има изостанали гумета 15ки да дава без значение кви са,само да нямат балони
                            Виж тука http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15561 не са съвсем галоши, жалко че апарата ми не работи да ги снимам
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              добре де, главния ви аргумент да пазарувате спирачки от италианеца, е че едва ли не произхода им е гарантиран - а това повярвайте ми не е така п.п. аз НИКОГА не бих си купил дискове 2ра употреба, при условие, че нови 257,4мм вентилирани, примерно струват 35-50 лв.
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X