Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да оправим хлътнали ламарини и драскотини!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    RoMeO_156_GTA написа:
    Това за изправяне на вдлъбнатинки е супер идея Давайте смело ,че да вдим резултати :D За да не отварям нова тема имам едно запитване С какво могат да се премахнат драскотините по черна броня небоядисваната И може ли да се освежи малко ,че да не изглежда посивяваща
    Спрей за брони,черен мат,7-8лв струва
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #17
      blagun написа:
      Abarth. написа:
      А да знаете дали някъде оправят ламарините по този начин в София :D
      Ела при мен аз ще ги оправя с големия чук.......
      Ти нямаш сърце...
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #18
        Бронята ще се освежи с старо двигателно масло комшията продава коли и на една корса броните бяха ама сиви вече и с едно две минавания с парцалче с отработено масло става като нова.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #19
          Още едно подобно клипче:http://www.youtube.com/watch?v=4rIKo6241vg
          Пунто 1.1 1994 г.

          Коментар


            #20
            Ще го пробвам това с ламарината и ще постна резултатите.

            Коментар


              #21
              Аз никъде не видях да пише че това е спрей за почистване на компютри. Редовно си купувам. Преди няколко дни си взех нов вид от Метро - немски. Стария вид е английски. Никъде не пише CO2. На английското пише "extremelly flamable" т.е. лесно запалимо. Пише изрично "Да не се пръска близо до огън или нажежен материал". Аз доколкото гледах видеото си става дума точно за спрей с течен CO2. Не "спрей за компютри дето като се обърне пуска CO2". Или аз се бъркам нещо?ДОПЪЛНЕНИЕ:Току ще погледнах мненията на хората дето са гледали видеото. Едно от тях е: FYI air duster cans contain inert gasses like tetrafluoroethane not Carbon Dioxide. (За ваша информация спрейовете против прах съдържат инертни газове като тетрафлуоретан а не CO2)А някой обърна ли внимание че видеото е пуснато на 1 април?

              Коментар


                #22
                Това от you tube обаче е от 27 март Колкото до съдържанието на флакона - едва ли е от значение, важното е ниската температура. Да сте се пръскали някога с топъл дезодорант? Е няма да стане Това беше единия от трите закона дето при константна една величина другите две зависят една от друга, физиците ще кажат детайлите, че съм вече на възраст и съм ги позабравил. Най-общо логиката е същата по която замръзва изпарителя на газовата В клипа в ю тюб ползват сух лед (ако това е замръзнала суха вода -- мани, мани...)
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #23
                  Колеги,не съм гледал клипа,но явно е възможно,защото наблизо до мен има някакъв майстор,който оправя подобни вдлъбнатини и рекламата му е (изправяне на вдлъбнатини,вместо ново боядисване)Става въпрос за Германия и до сега съм се чудил как го прави този фокус,но явно има технология.Сега ще видя клипчето.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #24
                    Dry Ice е замразен въглероден диоксид (CO2). Температурата му е към -80 градуса. Не е "суха вода" :D :D :D

                    Коментар


                      #25
                      Този пост няма за цел да рекламира дадената фирма!!!ТАЗИ форма предлага сух лед, но не мога да кажа дали търгуват с малки количества, Чичко Гугъл ми каза за нея при запитване.

                      Коментар


                        #26
                        Днес прегледах няколко спрея за почистване на електроника. На всички пише "сгъстен въздух", ама не е! Съдържанието е течно и както написа ls1, съдържанието е "лесно запалимо". Единствената възможност е "пропан" или "бутан". (тетрафлуоретилен със сигурност не е, откакто се борим против дупките в озона)Разбира се при изпаряването на пропана също се намалява температурата, но за -80 градуса и дума не може да става - най-много да падне до -10. В това отношение въглеродния диоксид е без алтернатива...Е, ако тези -10 градуса свършат работа за изправяне на ламарината - добре. Ако не ще трябва да се снабдите с пожарогасител със CO2. Там поне знаете какво има вътре. За да изтича течна фаза, пожарогасителя трябва да се обърне на обратно - с гърлото надолу.
                        Fiat Ritmo 105TC
                        1600cc 105к.с.

                        Коментар


                          #27
                          След това разяснение вече очаквам някой ентусиаст да направи проби на безполезни ламарини и после да сподели впечателение.Хайде, дерзайте

                          Коментар


                            #28
                            колкото по-ниска температура, толкова по добро дейстивие евала за измишьотината а я вижте това ... пича каза че май и боя му е махнало , макар че не видях да го нагрява преди това http://www.youtube.com/watch?v=6qEN_Nh1rIM Сега гледах и други които стават, просто тея акъли горе не са нагряли и затова не е станало
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #29
                              Май ни трябва тази джаджа http://www.youtube.com/watch?v=SdVpv...=relatedили тази http://www.youtube.com/watch?v=FOJLM...=relatedили пък http://www.youtube.com/watch?v=zSz87...eature=related
                              BMW E90 320D
                              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                              Коментар


                                #30
                                Е това последното кърти направо(т.е. изправя) ,но сигурно струва и съответната цена!!!Иначе това със спрея ако става ще е много полезно!!!
                                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                                Коментар

                                Working...
                                X