Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да оправим хлътнали ламарини и драскотини!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да оправим хлътнали ламарини и драскотини!

    Вижте това филмче.Надявам се,че може да бъде полезно за много хора.http://www.metacafe.com/watch/501379...h_airduster/А това за драскотини: http://www.metacafe.com/watch/500866...atch_removing/

    #2
    Това за ламарините ми се вижда много полезно. Някой пробвал ли го е?
    Пунто 1.1 1994 г.

    Коментар


      #3
      Много интересно. Дали може някой да каже какви са точно ползваните материали и къде може да се намерят? Аз съм от кръжока ’ръцете ми пречат’ но може би бих могъл да го покажа на някой сръчко, защото имам някои драскотини и хлътвания леки с които я купих колата...

      Коментар


        #4
        Можете ли да ми кажете къде го правят това за ламарините,че аз имам доста хлътвания :D :D :D
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          Хихихи. Много яка идея за премахване на хлътвания.Сешоар има всеки, но от къде може да се намери в БГ спрей със втечнен въглероден двуокис??? Аз бих опитал тази техника на моя преден десен калник!

          Коментар


            #6
            Humppa написа:
            Хихихи. Много яка идея за премахване на хлътвания.Сешоар има всеки, но от къде може да се намери в БГ спрей със втечнен въглероден двуокис??? Аз бих опитал тази техника на моя преден десен калник!
            Предполагам, че най-достъпния вариант е с използване на CO2 пожарогасител (да не се бърка с прахов). Хем събира много, хем е по-евтино и може да се пълни.Въобще течния въглероден диоксид е полезно нещо. Може да се използва за почистване на нагар и масла, а комбиниран с редуктор, може да се боядисва с него. Не е отровен, не гори, евтин е и се събира много в една бутилка, защото е течен.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              А да знаете дали някъде оправят ламарините по този начин в София :D
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                Така както е написано прилича на тия флакони със сгъстен въздух за почистване на прах от електронна техника, като е в нормално положение излиза въздух, а като се обърне излиза в втечнено. Това ли се има впредвид тук или нещо по специфично?
                Пунто 1.1 1994 г.

                Коментар


                  #9
                  Това си е сешоар и спрей с който се почиства прах от компютри,от клавиатурата например,между клавишите(AIRDUSTER FOR COMPUTER ) Заради това е показано как се пръска,първо показва при изправен флакон,а после като е обарнат нагоре с дъното.Явно в тези флакони има определено количество CO2 и при обърнат флакон излиза точно този втечнен газ с много ниска температура.Не съм ползвал такива флакони,но може лесно да се провери дали и тези които се продават тук съдържат СО2.п.п.Докато съм писал колегата вече е споделил същото мение като мен за вида на флакона.

                  Коментар


                    #10
                    Мен много ме заинтересова това за драскотините щото имам две надрани врати...нарочно. Тази зелената вакса нещо от сорта на паста за лъскане на драскотини ли е? Пише нещо за химична реакция. Това не предполага ли ваксата и лепилото да са определени марки?
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Хайде, ако някои колега има склонност към експерименти да опита с парче ламарина дали ще стане работата. Още по-добре ако имате някаква стара врата, капак или друга подобна автомобилна част. С парче ламарина също може да стане, ако ламарината предварително се огъне/вдлъбне и се фиксира към по-голяма дъска или нещо подобно. А след това да се третира както на клипчето.Ако този флакон наистина е от онези компютърнопочистващите, то цената му хич не е голяма, мисля че са около 10-тина лева парчето.Аз бих експериментирал, но тук нямам нищо под ръка.Ако някой проведе този експеримент, после да пише тук.

                      Коментар


                        #12
                        А дали подобна техника за хлътвания ще проработи на малки вдлъбнатини (ямичка)? А за драскотините някой има ли идея каква е тази "зелена вакса"?
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          #13
                          Ами пича, който е пуснал клипчето в метакафето е написал: remove small or medium Dent on your carЗначи би трябвало техниката да работи и с малки вдлъбнатинки.

                          Коментар


                            #14
                            Abarth. написа:
                            А да знаете дали някъде оправят ламарините по този начин в София :D
                            Ела при мен аз ще ги оправя с големия чук.......
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #15
                              Това за изправяне на вдлъбнатинки е супер идея Давайте смело ,че да вдим резултати :D За да не отварям нова тема имам едно запитване С какво могат да се премахнат драскотините по черна броня небоядисваната И може ли да се освежи малко ,че да не изглежда посивяваща
                              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X