Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Листовки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Листовки!

    Здравейте колеги,Имах новите листовки на КАТ, но ги затрих! Търсих по торентите, но не ги открих!Моля ако някой знае къде да ги намеря да ми каже!Благодаря предварително!
    Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

    #2
    И линк със правилника ако може.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Бях си изтеглил от замунда-та листовки+правилника (не знам дали бяха най-последните) ама имам проблем с кирилицата и затова ги изтрих! Бяха като програмка с икона за стартиране!Виж в аренабг, на мен ми изписва, че функцията за търсене е недостъпна и не мога да проверя дали има нещо! Напиши "листовки" на търсачката, дано да ти изкара нещо!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Имам правилника в pdf ако някой иска да му го пратя на пощата да ми прати Л.С. с мейла си

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          И линк със правилника ако може.
          Утре мога да го дръпна от АПИС.

          Коментар


            #6
            Re: Листовки!

            Forsaken написа:
            Здравейте колеги,Имах новите листовки на КАТ, но ги затрих! Търсих по торентите, но не ги открих!Моля ако някой знае къде да ги намеря да ми каже!Благодаря предварително!
            Листовки: ЦъкТези / Цък в pdf формат при мен ги отваря нормално, но малко бавничко. Не знам дали са новите, защото съм се явявал на изпит пред КАТ преди има-няма 20-на години.
            Tornado написа:
            И линк със правилника ако може.
            Правилник: Цък
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              Защо не решаваш онлайн - http://kat.bgpal.com/ ???
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #8
                Благодаря ви колеги!Предлагам правилника да бъде качен и в секцията за download, за да бъде достъпен за всички!Поздрави!
                Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                Коментар


                  #9
                  Forsaken написа:
                  Благодаря ви колеги!Предлагам правилника да бъде качен и в секцията за download, за да бъде достъпен за всички!Поздрави!
                  Правилника може да се чете в lex.bg
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Ето един линк с изпитни листовки за КАТ - актуализирани от 2007 година:www.shofior.comИма 2 режима на решаване:1. Режим обучение - решава се една листовка (по ваш избор или случайно избрана) за 20 минути. Имате възможност за показване на верния отговор - ако не сте сигурни кой е 2. Режим Изпит - решават се 2 случайно избрани листовки за 40 мин.Има и още много друга полезна информация като: Закони, Наредби, Пътна обстановка в страната и столицата, Отнемане на контролни точки и др.Надявам се да е полезен на всеки бъдещ или настоящ шофьор

                    Коментар


                      #11
                      Само за пояснение...От началото на Октомври има промени в изпитните листовки. Включени са нови пътни знаци, както и изпитни въпроси с техническа насоченост. Честно казано, този който е ги е писал (техническите въпроси) май не е бил наясно за какво точно пише. В единия от тях се питаше каква охлаждаща течност трябва да се използва в ХИДРАВЛИЧНИТЕ охлаждащи системи.
                      Настоящата - Ford Focus ST
                      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                      Франкенщайн - R.I.P.
                      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                      Коментар


                        #12
                        Korun написа:
                        Само за пояснение...От началото на Октомври има промени в изпитните листовки. Включени са нови пътни знаци, както и изпитни въпроси с техническа насоченост. Честно казано, този който е ги е писал (техническите въпроси) май не е бил наясно за какво точно пише. В единия от тях се питаше каква охлаждаща течност трябва да се използва в ХИДРАВЛИЧНИТЕ охлаждащи системи.
                        И къде е грешката, ако не е тайна? Отговора може би е антифриз и дестилирана вода, защото нито само антифриз е добре нито само дестилирана вода. ХИДРАВЛИЧЕН - който използва физичните свойства на течностите, за да действа. Т.е. ако охлаждата система използва тези свойства то тя е ХИДРАВЛИЧНА охлаждаща система т.е. човека е бил наясно какво пише. Пояснението е НЕПРАВИЛНО.
                        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                        Коментар


                          #13
                          NewUser написа:
                          Korun написа:
                          Само за пояснение...От началото на Октомври има промени в изпитните листовки. Включени са нови пътни знаци, както и изпитни въпроси с техническа насоченост. Честно казано, този който е ги е писал (техническите въпроси) май не е бил наясно за какво точно пише. В единия от тях се питаше каква охлаждаща течност трябва да се използва в ХИДРАВЛИЧНИТЕ охлаждащи системи.
                          И къде е грешката, ако не е тайна? Отговора може би е антифриз и дестилирана вода, защото нито само антифриз е добре нито само дестилирана вода. ХИДРАВЛИЧЕН - който използва физичните свойства на течностите, за да действа. Т.е. ако охлаждата система използва тези свойства то тя е ХИДРАВЛИЧНА охлаждаща система т.е. човека е бил наясно какво пише. Пояснението е НЕПРАВИЛНО.
                          Е аз какво написах? Именно за пояснението става въпрос. И си представи ако изпитвания има слаби технически познания кво следва (Техническите познания не са задължителни. Има си сервизи за това)???? А по въпроса със системите - много точно си го написал - използват физичните сфойства на течностите и в частност едно точно определено свойство - несвиваемостта на течностите. Ама охлаждащата система е хидро-пневматична ( разширителният съд е част от тази система и е запълнен частично с течност, а останалото е въздух). Хидравлична е спирачната. Иначе специално за теб, ще се опитам да сканирам листовките за да ги видиш и ти ( не е само този въпрос).Сега се сещам за още един:С износването на съединителя какво се променя?а) Увеличава се се свободният ход на педала на съединителя?б) Намаля свободният ход на педала на съединителя?в) Не се променя нищо.Попитах няколко мои колеги, които са и шофьори и общо взето бая време мислиха преди да отговорят.
                          Настоящата - Ford Focus ST
                          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                          Франкенщайн - R.I.P.
                          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                          Коментар


                            #14
                            Листовки има и тук http://www.zelena.info/mototest/А Закон за движение по пътищата и друга полезна информация има в сайта на КАТ http://www.kat.mvr.bg/
                            http://vbox7.com/play:9726159a

                            Коментар


                              #15
                              Korun написа:
                              NewUser написа:
                              Korun написа:
                              Само за пояснение...От началото на Октомври има промени в изпитните листовки. Включени са нови пътни знаци, както и изпитни въпроси с техническа насоченост. Честно казано, този който е ги е писал (техническите въпроси) май не е бил наясно за какво точно пише. В единия от тях се питаше каква охлаждаща течност трябва да се използва в ХИДРАВЛИЧНИТЕ охлаждащи системи.
                              И къде е грешката, ако не е тайна? Отговора може би е антифриз и дестилирана вода, защото нито само антифриз е добре нито само дестилирана вода. ХИДРАВЛИЧЕН - който използва физичните свойства на течностите, за да действа. Т.е. ако охлаждата система използва тези свойства то тя е ХИДРАВЛИЧНА охлаждаща система т.е. човека е бил наясно какво пише. Пояснението е НЕПРАВИЛНО.
                              Е аз какво написах? Именно за пояснението става въпрос. И си представи ако изпитвания има слаби технически познания кво следва (Техническите познания не са задължителни. Има си сервизи за това)???? А по въпроса със системите - много точно си го написал - използват физичните сфойства на течностите и в частност едно точно определено свойство - несвиваемостта на течностите. Ама охлаждащата система е хидро-пневматична ( разширителният съд е част от тази система и е запълнен частично с течност, а останалото е въздух). Хидравлична е спирачната. Иначе специално за теб, ще се опитам да сканирам листовките за да ги видиш и ти ( не е само този въпрос).Сега се сещам за още един:С износването на съединителя какво се променя?а) Увеличава се се свободният ход на педала на съединителя?б) Намаля свободният ход на педала на съединителя?в) Не се променя нищо.Попитах няколко мои колеги, които са и шофьори и общо взето бая време мислиха преди да отговорят.
                              Ако питаш мен шофьорските курсове трябва да започват именно със запознаване на шофьора с устройството на автомобила, защото както всеки друг който управлява машина, ако не познава основните възли и детайли на машината с която работи може да направи поразии, така и шофьора може да направи много големи поразии, защото примерно не знае че автомобилът има спирачна уредба на която ежеседмично трябва да прави проверка на нивото на спирачна течност или пък, че автомобилът притежава електрическа уредба с едни такива лампички наречени фарове, мигачи, стоп светлини и т.н. които също трябва да се проверяват ежедневно, а не всяка вечер да срещам едноокият ДЖО по пътя.
                              Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                              Коментар

                              Working...
                              X