Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опел Фронтера - наблюдения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Опел Фронтера - наблюдения

    Здравейте, колеги. Във връзка със честите ми риболовни излети съм намислил съм да си купувам Опел Фронтера 2,3 ТД, 100 коня, защото Брава-та и Фиестичката вече на нищо не приличат от тия чукари. Скоро мисля и ловен билет да си вадя, така че със сигурност ще ми е нужна неква джипка. Какво мислите за избора ми, някой има ли наблюдения ? Ще съм много благодарен на отзовалите се. А може би ще ме посъветвате да избера друга алтернатива !!!
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    виж ето тук: www.offroad-bulgaria.comпусни едно търсене за Фронтера.Виж и тук : http://my.auto.ru/opinions/3014.html ако четеш на руски за отзив. Доколкото съм чел, този Опел не го имат за добра оф-роуд машина. Даже един от постоянно пишещите във форума на оф-роуд любителите се изказа, че това бил "спокоен семеен автомобил", нещо като ПАсат с малко по-добри възможности извън пътя. Друг един го нарече "Фруктиера". На мен ми харесва -- едно такова готино камионче, просторно, шофьорското място е нависоко, камиончето е малко недодялано -- има си чар и дух. Все пак -- не е много високо - клирънс 23 см., гори подобаващо -8.1 на шосе извънградско и 10 - градско според auto.ru. Ако можех да му насмогна на разходите, бих си взел такова или по-мощно. Ако решиш да купуваш -- осигури си консултант професионалист, който има опит с този тип машини. Успех и наслука!Р.
    Тойота Приус

    Коментар


      #3
      уф и аз съм изпаднал в дилеми за нещо такова, но като прочетох в офроудърския форум че един радиатор е 1600 евро и малко - хм. Общо взето докато проучвах се оказа че доста се троши тази машина, а ремонта скъп. Сега обмислям други варианти, в момента колебанията са между Паджеро (след ’93-та) и Еспейс (че е по-височка). Обмислях и някаква баничарка ама са ниски...
      Пунто SX 55 '95 Метан

      Коментар


        #4
        като бях в казармата една мацка имаше фронтера но бензинова,отпреди и отстрани беше с ролбари,под двигателя имаше бая дебела ламаринаостанах само с доби впечатления за нея поне докато бях там за 8 месеца нищо не и се счупи,като се има впредвид,че като идваше на работа минаше през едни черни пътища до поделението

        Коментар


          #5
          Колега Candid, все пак имам некакво ограничение във финансите. Алтернативите са ми Фронтера или Лада Нива. Не искам да вземам Ленд Роувър, защото всички знаем как стоят нещата с частите, а и читавите са малко по - скъпи. Иначе, ако не бах ограничен с пароците мислиш ли, че немаше да си взема едно скромно Хамър-че например ?!
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Разбирам те прекрасно . Нали и аз съм на това дередже. Това което имах предвид е да си много внимателен при избора на Фронтерата, ако се окаже че не догледаш нещо после може да излезе солено. Нива аз не бих си взел.
            Пунто SX 55 '95 Метан

            Коментар


              #7
              Колега msotiroff, аз също искам да си взема джип обмислях варианта и накрая стигнах до решението че имам кинти само за Фронтера Та поинтересувах се и много хора на първо място ми препоръчаха да е бензинов мотор, след това ми препоръчаха да е 2,5 мотора ТДС който е на БМВ и чак накрая 2,3 дизела. Всъщност мисълта ми е да ти препоръчам 2,5 ТДС мотора на БМВ!
              Alfa Romeo 166 2,4 JTD
              Porsche 944 S2
              http://www.valmcrae.snimka.bg/
              http://vbox7.com/user:val_mcrae
              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

              Коментар


                #8
                Благодаря, val_mcrae. Много се двоумех между 2,3 ТД и 2,5 ТДС. Просто се спрях на 2.3, защото има мааалко по - нисък разход на нафта, но не знаех, че 2.5 = БМВ. Сега съм сигурен какво ще си взема.
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  А какво ще кажете за Витарка? Ей тая си харесах - http://mobile.de/SIDa3mzkPLmclSpCiFc...1111249691428&
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    msotiroff написа:
                    А какво ще кажете за Витарка?
                    Друсат адски и са нестабилни ! Имаме такива служебни-къса и дълга база-без особена разлика !
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      Аз имах витара три години я карах страхотна никакви проблеми желязна карал съм я във вода по пресечен терен то там няма как да вози добре много маневрена и стабилна.
                      Обичам си работата.

                      Коментар


                        #12
                        Candid написа:
                        Разбирам те прекрасно . Нали и аз съм на това дередже. Това което имах предвид е да си много внимателен при избора на Фронтерата, ако се окаже че не догледаш нещо после може да излезе солено. Нива аз не бих си взел.
                        Ти Нива карал ли си? За разлика от другите полу джипове, това си е един истински джип - достатъчно висок, добра стабилност, евтин за поддръжка..фронтерата е с хубав двигател, но не е джип, а кола за преодоляване на бордюри. Паджерото според мен е по-добро.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Уффф, не знам кво да правя, накрая май ще взема един Дифендер и тва е - чиста работа
                          M-Benz E 250 TD 150hp
                          M-Benz 200d 75 hp
                          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                          Коментар


                            #14
                            Стар Патрол или Паджеро бих предложил. Имам познати които карат и двата, тея джипове асфалт и сервиз не виждат

                            Коментар


                              #15
                              msotiroff написа:
                              Колега Candid, все пак имам некакво ограничение във финансите. Алтернативите са ми Фронтера или Лада Нива. Не искам да вземам Ленд Роувър, защото всички знаем как стоят нещата с частите, а и читавите са малко по - скъпи. ..
                              Възраждам темата, защото съм изправен пред същата дилема. Макар, че аз предпочетох бензиновия двулитров мотор, пред двата дизела. И особено пред 2.5 BMW - не е ли същия качен на повечето Land Rover-и с "проблем в цилиндровата глава"? цъкСега, като прочетох темата съм по-склонен да си купя НИВА, защото в моя случай тя ще се използва само за риба. Зная, че са много шумни и много тесни, но за Паджеро не ми стигат парите. Сега на въпроса:Какво мислите за Daihatsu Feroza 1.6 ?Дали е компромис между двете или не си заслужава да се занимавам въобще с него?Ще Ви бъда много благодарен за мненията Ви.

                              Коментар

                              Working...
                              X