Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обява за работа :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обява за работа :)

    http://www.jobs.bg/f230704

    #2
    Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Yellow_Flash_Colorz_PDT_40 Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 В днешно време и един овчар ли не може да се стане То си представям обявата за "ядрен физик" как ще изглежда
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    Коментар


      #3
      Хахахаха ... обявата е за Кипър. Ако подвикваш на овцете на български няма да те разберат, требе си гръцки и английски ...

      Коментар


        #4
        ... написа:
        CV на английски език, европейски формат;-дипломи за завършено образование и документи за допълнителна квалификация (за длъжностите, изискващи такива).
        само не разбрах образованието - завършен първи клас или завършил университет със специлност Овчарство
        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

        Коментар


          #5
          RoMeO_156_GTA написа:
          ... написа:
          CV на английски език, европейски формат;-дипломи за завършено образование и документи за допълнителна квалификация (за длъжностите, изискващи такива).
          само не разбрах образованието - завършен първи клас или завършил университет със специлност Овчарство
          Аз като я чета обявата ми се струва, че трябва да имаш поне висше психология за да те вземат. Това да не се депресират животните от виковете по тях. Задължително е за гръцкия и английския хубаво значи с овцете разбират поне два езика. Сигурно трябва и да си специализирал у нас поне 5 години. Поне не са написали възраст и пол за кандидата. Ама те нямат и право това да пишат така че обявата си е наред. Само дето кой овчар може да пише на компютър и от къде ще го вземе
          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
          Совалката средно на LPG
          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

          Коментар


            #6
            Ще използвам този пост за да изразя възмущението си не само от тази обява. С мои приятели млади хора, студенти сме обсъждали подобни казуси...Доста фирми си търсят хора с образование, опит - 2 години и нагоре, езици...И срещу това дават има няма 400 лева и осигуровки на минимална заплата, а в повечето случай искат и започване веднага!??!Просто ми се иска и ще взема да ида на 2,3 такива интервюта за да навра тия новоизлюпени шефове и мениджъри там откъдето са излезли... Това е подигравка с хората, които търсят начин за оцеляване. Толкова ли са малоумни, че да не направят простата връзка, че човек особено в София с няколкогодишен опит, оразование и език(ци) няма даже да влезе да им прочете и разбере за ла...та фирма и обява. Камо ли да отиде да им робува за смешните пари. Ще кажете пазар търсенето-предлагането определя... Факт е , че обявите на тези малоумници седят сума ти време защото е очевадно, че няма кой да се хване... Или ако се спрат на някой, той със сигурност няма да има всички желани от тях качества. Хората с опит рядко прибягват до този тип обяви освен ако не им се налага по съвсем неприятно стечение на обстоятелствата. Плюс това не става въпрос за висши длъжности и позиции а нещо съвсем обикновено... А за съжаление младите хора в началото на своята карера, започват именно оттам и си имат вземане даване с подобни проблеми, а именно те доста често и нямат избор Донякъде радостно е според мен, че вече и срещу 500 лева даже и секретарки за вдигане на телефон трудно се намират... Такива разни...

            Коментар


              #7
              Sashe написа:
              Ще използвам този пост за да изразя възмущението си не само от тази обява. С мои приятели млади хора, студенти сме обсъждали подобни казуси...Доста фирми си търсят хора с образование, опит - 2 години и нагоре, езици...И срещу това дават има няма 400 лева и осигуровки на минимална заплата, а в повечето случай искат и започване веднага!??!Просто ми се иска и ще взема да ида на 2,3 такива интервюта за да навра тия новоизлюпени шефове и мениджъри там откъдето са излезли... Това е подигравка с хората, които търсят начин за оцеляване. Толкова ли са малоумни, че да не направят простата връзка, че човек особено в София с няколкогодишен опит, оразование и език(ци) няма даже да влезе да им прочете и разбере за ла...та фирма и обява. Камо ли да отиде да им робува за смешните пари. Ще кажете пазар търсенето-предлагането определя... Факт е , че обявите на тези малоумници седят сума ти време защото е очевадно, че няма кой да се хване... Или ако се спрат на някой, той със сигурност няма да има всички желани от тях качества. Хората с опит рядко прибягват до този тип обяви освен ако не им се налага по съвсем неприятно стечение на обстоятелствата. Плюс това не става въпрос за висши длъжности и позиции а нещо съвсем обикновено... А за съжаление младите хора в началото на своята карера, започват именно оттам и си имат вземане даване с подобни проблеми, а именно те доста често и нямат избор Донякъде радостно е според мен, че вече и срещу 500 лева даже и секретарки за вдигане на телефон трудно се намират... Такива разни...
              Напълно съм съгласен с теб. Но има и ено голямо НО. Има разни индивиди от дълбоката провинция /извън София има много добри, знаещи, можещи и способни хора, постоянно контактувам и работя с такива/ идващи в София с едничката мисъл да живеят в столицата. И със всякакви средства се стремят да се задържат. И казват аз ще работя за по-малко пари от това дето предлагате само и само да работят тук. Е това на какво прилича ми кажете. А че фирмите си нямат и идея от човешки ресурси, как се водят интервюта и такива работи е друго нещо. Отивам на интервю в 2ВЕ за позиция ключови клиенти. Чакам да ме повикат и идва някаква девойка на около 30г. с дънки и някво дънково якенце. Каниме в една огромна стая дето имаше още 100 човека и търси бюро къде да седнем. Задава ми въпроси говориме си. Хора около нас си минават шум няма проблеми. Звъни й телефона тая дига и си говори. Много хубаво - аз мога да си го изключа тя не. Питаме каква заплата получавам, а не каква очаквам да получа!! Питаме за книжка от кога карам и такива работи. Казах и че карам и колело и ходя на работа с него. И таа патка ама как така карате колело и можете да карате кола нали с колело ходите на работа кога карате колата. Мислех си ми дай да слежем да те кача на фиатката да те повозя и без това офиса е почити до резиденция Врана. Пита ме какъв телефон имам и очите й /имам 6230 на 2 години не е кой знае какво/. Та свърши се с глупостите и ме пита някакви впроси. Реших да се заяждам. Колко пари давате диреткно я питах. И таа аааа ууу как може така да питам. Ами нали вие ме питате колко взимам аз ще питам колко давате. Нямам думи за простотията. То бива глупост ама поне малко да седне да прочете как, какво, защо. После ми праща имейл, че не съм удобрен. Голяма работа дремеше ми на трибуквието. Направо не ми се мисли по по-малките фирмички какво е
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Факт е, че в

                Двете последни мнения имат доза истина, НО преди да седнеш да искаш голяма заплата, се замисли, с какво и как си допринесъл за фирмата да се развива ? И изобщо направил ли си нещо, след като още не си започнал работа там, за да имаш претенции за заплата? Всеки иска да получава, но то се дава и тогава получаваш. Нормално е стартовата заплата да по-ниска и доказвайки се в дадена професия, че ти приемаш фирмата като своя, че даваш всичко от себе си да просперира, естествено, че ще получиш и по-висока заплата. Може да се задълбоча, за това спирам до тук :D :D :D
                Следвай мечтите си))

                Коментар


                  #9
                  Re: Факт е, че в

                  violina написа:
                  Двете последни мнения имат доза истина, НО преди да седнеш да искаш голяма заплата, се замисли, с какво и как си допринесъл за фирмата да се развива ? И изобщо направил ли си нещо, след като още не си започнал работа там, за да имаш претенции за заплата? Всеки иска да получава, но то се дава и тогава получаваш. Нормално е стартовата заплата да по-ниска и доказвайки се в дадена професия, че ти приемаш фирмата като своя, че даваш всичко от себе си да просперира, естествено, че ще получиш и по-висока заплата. Може да се задълбоча, за това спирам до тук :D :D :D
                  Това което си написала е много вярно. Аз съм на същото мнание, но много хора не го споделят за съжаление. Първо искат без да докажат че могат каквото и да било. Всеки пише какви ли не неща в автобиографиите само и само да го назначът пък после каквото стане.
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    А бре хора темата трябваше да е забавна. Сега, ако се намери и някой да повдигне въпроса за пенЦиите направо ще се гръмна

                    Коментар


                      #11
                      violina написа:
                      се замисли, с какво и как си допринесъл за фирмата да се развива
                      Ало, земята..., човека не е започнал още! за какво си говорим... Точно там е проблема, много е лесно по този параграф да тушираш нормалните искания на някой. Разлеждаш едната страна на медала. Помисли, ако например фирмата засвиделства в началото сериозност, чрез нормална (не казвам голяма) заплата, обучения и други. В кой от 2та случая човекът ще е по мотивиран и сериозен да се развива и допринася, надали срещу голите обещания...
                      violina написа:
                      ? И изобщо направил ли си нещо, след като още не си започнал работа там, за да имаш претенции за заплата?
                      Много тъжно, че повечето работодатели мислят като теб. Ми да започваме на нова работа със стартова заплата 0 ако искаш? Майната му на висшето(тата), курсовете и квалификациите ? А на колко места наистина след време се оценява това, че си част от колектива, допринасяш и т.н. На смешно малко места. НАй-много да спрат да ти крещят и да ти дадат 100 лева отгоре. И да си мислят, че срещу това трябва да си им благодарен и да им лижеш ... цял живот.Прав е за съжаление колегата по горе, че много хора не подбират и така подбиват пазара. След като 2 пъти на някой клоун му приемат условията и се хванат при него, е логично да мисли, че ще има и други. Радостното е, че в общия случай при по високо квалифицираните професии мизата е висока, и тия цигании не минават.Не се зяждам и не искам да обиждам никой, просто ми е болно, че така се унижават хората...Спирам, че ... то така или иначе в БГ живота не се цени много много, че камо ли труда...

                      Коментар


                        #12
                        Даам...ето обява от близкото минало: "Динамично развиваща се фирма с млад персонал, търси да наеме главен счетоводител с десет години стаж по специалността, не по-възрастен от 25 г." Дето се вика ташаци на рояци!
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Nino написа:
                          Динамично развиваща се фирма с млад персонал, търси да наеме главен счетоводител с десет години стаж по специалността, не по-възрастен от 25 г.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Факт е, че в

                            violina написа:
                            Двете последни мнения имат доза истина, НО преди да седнеш да искаш голяма заплата, се замисли, с какво и как си допринесъл за фирмата да се развива ? И изобщо направил ли си нещо, след като още не си започнал работа там, за да имаш претенции за заплата? Всеки иска да получава, но то се дава и тогава получаваш. Нормално е стартовата заплата да по-ниска и доказвайки се в дадена професия, че ти приемаш фирмата като своя, че даваш всичко от себе си да просперира, естествено, че ще получиш и по-висока заплата. Може да се задълбоча, за това спирам до тук :D :D :D
                            Дай задълбочи се Като ходя на интервю и ме питат за желана заплата им казвам такава, която е малко над средната за бранша, съобразена със стажа ми и т.н. Никога не си позволявам да подбивам цената на труда. Когато обаче видя някой да облещи очи когато кажа/напиша желаната заплата ми става ясно, че ТОЗИ работодател е лош, че е робовладелец и, че в една такава фирма не може да имаш никакво бъдеще!Когато искаш нормална (за бранша в който работиш) заплата и той /работодателя/ почне да се пазари за по-ниска заплата... просто му казваш как стоят нещата в очите, за да вземе да изтрезнее преди да води интервюта.. да вземе малко да се по запознае с положението на пазара на труда.Нали се сещате, че когато някой работодател се пазари и се опитва да те привлече на работното място за по-малко пари, това значи, че в бъдеще заплатата ти няма да мръдне изобщо, че условията на труда ще бъдат лоши и т.н.. след като се стиска да даде дори "нормалното".Та, това с искането на добра стартова заплата и съгласието от работодателя да ти ги даде е основен знак за бъдещите отношения в съответната фирма, за отношението към човешкия ресурс, възможностите за растеж във фирмата, можеш да очакваш и добра атмосфера и т.н...
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар


                              #15
                              Пак като не са написали, че търсят дипломиран "оператор на биологична единица" Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 operator of biological unit Едно време във весниците като набираха курволяк, пишеха: "Осигурявам собствен ДжиЕсЕм!" Тия можеха да напишат: "Осигуряваме собствена гега!" Предимство е: - владеенето на кавал, дудук, двоянка или окарина -от особена важност е пастирската лекскика: ррррррррррррр-гьа-гьа-гьа-шшшшшш-шшшшшшш, уоооооооооооооооооп-ц-ц-ц-ц-ц-ц-ц-вашта мама офчаааааааааааа -свидетелство за правонаправление на пастирско куче тип "Мечо", "Балкан" и "Шаро"Задължително е представянето на уверение от районния психо-диспансер, че не се водите на отчет за злоупотреба с добитък, дивеч и домашни любимци- "зоофилия"!!!
                              Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X