Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с една DV камера ( не свързан с Фиат )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с една DV камера ( не свързан с Фиат )

    Имам един много гаден проблем с една DV камера на Сони - http://www.sony.bg/view/ShowProduct....SDH+MiniDVТа тази камера не иска да се свърже през DV интерфейса!?Имам платка на Bandridge, която уж си работи, щото мога да превъртам напред и назад, само че не излиза никакво видео и никакъв трансфер няма..Един запис имам да си прехвърля, камерата и всичко останало не са мои, човека от който ги взех твърди че успял с картата и кабела да си прехвърля, но с лош образ. Аз никакъв не изкарвам.А, през USB си има всичко...проблема е че е доста по-некачествено и не ме кефи - 640х480 и мисля че е с интерполация...кофти.Предложете нещо че вече ми окапа косата...
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Проблем с една DV камера ( не свързан с Фиат )

    GTipo написа:
    Имам един много гаден проблем с една DV камера на Сони - http://www.sony.bg/view/ShowProduct....SDH+MiniDVТа тази камера не иска да се свърже през DV интерфейса!?Имам платка на Bandridge, която уж си работи, щото мога да превъртам напред и назад, само че не излиза никакво видео и никакъв трансфер няма..Един запис имам да си прехвърля, камерата и всичко останало не са мои, човека от който ги взех твърди че успял с картата и кабела да си прехвърля, но с лош образ. Аз никакъв не изкарвам.А, през USB си има всичко...проблема е че е доста по-некачествено и не ме кефи - 640х480 и мисля че е с интерполация...кофти.Предложете нещо че вече ми окапа косата...
    До колкото знам за по качествено сваляне ще ти трябва DV- кабел за връзка преди време имах камера DV за която трябваше такъв кабел за да свалям записите на компа. И в крайна сметка си купих DVD камера. Би трябвало да имаш такъв изход за този кабел? (той не върви в комплекта при продажба)
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Трябва ти DV кабел и IEEE 1394, ама да я имаш само за една касета не знам дали си заслужава
      Punto 55 SX

      Коментар


        #4
        Май и двамата не сте ме разбрали...Камерата не е моя, а си я ползвам сам од а си запиша нещо качественоДали са ми платка с кабел IEEE 1394 на марката Bandridge. IEEE1394=DVСони наричат интерфейса i-link и би трябвало всичко да е ок, ама не е.Просто няма никакъв трансфер и това си е. Камерата може да се контролира обаче - с програмата си се превърта напред и назад и се пуска плей, естествено - изиза образ само на вградения дисплей, на компа няма.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Punto 55 SX

          Коментар


            #6
            Струва ми се. че проблема опира до подходящ софтуер и най-вече до драйвери!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              В момента се ровя с тая идея...http://www.sonystyle.com/intershopro...mlОказва се че за прехвърляне на каквото и да е няма нужда от драйвери кодеци и прочее, защото става въпрос за копиране на файл, не за декомпресиране или компресия. Лошо. Май ще се окаже че платката и кабела са проблема...Проблема е че ако взема други - след като си свърша работа няма да ми трябват. Не си е работа.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Не разбрах защо държиш трансферът да е през Fireware. Компютърът ти няма ли USB 2.0 (скоростта е съизмерима)? Аз също съм на мнение да провериш драйверите (особено ако връзката е през USB) - принципно е най-добре да се ползва такъв от производителя (а не Microsoft-ски например).За свалянето (capture) на видеото бих ти препоръчал една малка (няма 40 KB!, ама според мен е добра) безплатна програмка: WinDV. Има я тук: http://windv.mourek.cz/.
                ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Връзката е през USB 1.1 и максималната резолюция е 640х480, даже дропва фреймове на тази резолюция. Ужасно.Програмката е ок, но както Ulead Video Studio 8, Nero Vision и даже Movie Maker само се управлява и толкоз - нищо не кепчърва.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Пак залагам на драйвери! И то, както каза Pecho драйвери на производителя, а не стандартните на Microsoft, които са се самоинсталирали. А за USB 1 забрави да сваляш видео!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Незнам дали ще помогна, но и аз имах подебен проблем с firewire, който се оказа супер банален.Предполагам си с ХР, цъкаш десен бутон на MyNetworkPlaces, избираш Properties и в прозореца , който се отваря трябва да имаш още един интерфейс освен мрежовата карта. Това ти е firewire интерфейса. Цъкаш десен бутон и избираш Enable и си ОК.Поне при мен беше така просто беше забранен.Освен това ще ти трябва някакъв софтуер като напр. WindowsMovieMaker да си смъкнеш записа.Какъвто и софтуер да ползваш, ако всичко е наред трябва да вижда камерата като кепчър устройство.Възможно е да са драйвери, но не на платката а на камерата, като вържеш камерата към firewire излиза ли ти както при USB долу в дясно намерен нов хардуер.
                      Прикачени файлове
                      Carozzeria Touring, Milano
                      Fiat 124 Touring - моята следваща кола

                      Коментар


                        #12
                        Pecho написа:
                        Не разбрах защо държиш трансферът да е през Fireware. Компютърът ти няма ли USB 2.0 (скоростта е съизмерима)? Аз също съм на мнение да провериш драйверите (особено ако връзката е през USB) - принципно е най-добре да се ползва такъв от производителя (а не Microsoft-ски например).За свалянето (capture) на видеото бих ти препоръчал една малка (няма 40 KB!, ама според мен е добра) безплатна програмка: WinDV. Има я тук: http://windv.mourek.cz/.
                        eстествено че трябва да е през Firewireпрез USB записа на нищо не прилича
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          10х за отговора но връзката си работи идеално. Като дивайс си излиза навдякъде - и в трея, и програмите я засичат, и я управляват, но образ няма. Даже махнах файъруола с идеята да не би да пречи и пак нищо. За сега се насочвам към търсене на оригинален кабел на Сони. На сайта на сони за тази камера няма нищо различно от това, което е по дисковете, нито пък се споменава за подобен проблем. Освен това гугъл вече втори ден го преравям и нищо. Сони въобще не дават драйвер, щото, според сайта им, се договорили с майкрософт за сътрудничество, демек, всичко трябва да си работи при включването още. Да ама не. Според мен е до несвместимост. Вчера напремер четох, че Сони си разработили някаква програма за DV, но си я продават само с сериите лаптопи VAIO, ако искаш да я ползваш, еми...купи си лаптоп на Сони. Намерих я, но детектва че системата не е VAIO и се гътва.Пишете i-link problem в гугъл и ще видите какво излиза Sony-sony-sony....купи си камера за 700лв пък си я бии у главата!Ако Фиата ми работеше като тая камера, до сега да съм го продал.
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            Съвет: Ако нещата са както си мисля тоест платката е PCI -> 1394 то направи следното нещо: отвори си компа и чети слотовете откъм видео картата надолу, махни всички платки с изключение на видео картата и започни да ги редиш ПРЕЗ слот: видео картата си остава на АЖП/ПЦИ-Е пропускаш един и слагаш на следващия 1394, пропускаш един и слагаш на следващия саунд карта, проспускаш и на следващия тв тунер (например). Имах такъв проблем с PCI -> USB2.0 - детектва картата дава я че работи без проблем но като решиш да си сложиш флаша там и го нема или ти иска драйвери за непознато устройство Успех
                            Peugeot 406, 2000 HDi 90
                            ex. Peugeot 106 1,5 D
                            ex. Ritmo 70 138B2.000
                            ex. Tempra 2.0 159A6.046
                            Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockаvitsa. Бест регардс!

                            Коментар


                              #15
                              Backo написа:
                              Съвет: Ако нещата са както си мисля тоест платката е PCI -> 1394 то направи следното нещо: отвори си компа и чети слотовете откъм видео картата надолу, махни всички платки с изключение на видео картата и започни да ги редиш ПРЕЗ слот: видео картата си остава на АЖП/ПЦИ-Е пропускаш един и слагаш на следващия 1394, пропускаш един и слагаш на следващия саунд карта, проспускаш и на следващия тв тунер (например). Имах такъв проблем с PCI -> USB2.0 - детектва картата дава я че работи без проблем но като решиш да си сложиш флаша там и го нема или ти иска драйвери за непознато устройство Успех
                              Мерси! Сетих се за тоя вариант, махнах само тв тунера, сега ще замине и криейтива и двата лана и всичко. Даже по-дъното ще изключа всичко и ще пиша ако има развитие за благодарности!
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X