Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купувайте зимни гуми!Иде истинската зима - студ и сняг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купувайте зимни гуми!Иде истинската зима - студ и сняг

    Иде истинската зима - студ и сняг през февруариЗимата ще дойде с голям сняг в началото на февруари, прогнозира генералният директор на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН проф. Константин Цанков.По-големият сняг се очаква във втората половина на другата седмица, с интензивни валежи, с вятър, с навявания, допълни проф. Цанков. В близките десетина дни на фона на топлото време се очаква нормализиране на температурите с условия за по-чести превалявания. Не се очаква обаче доста сурово време, прогнозират от НИМХ. Според синоптиците температурите в градовете ще достигнат до минус 5 - минус 6 градуса, а в планините ще има и по-ниски температури, като над 2000 метра височина ще бъде от порядъка на минус 12, минус 13 градуса, до минус 15 градуса. Във вторник ще започне нахлуване на по-студен въздух. В понеделник ще превалява слаб сняг в планините и на някои места в страната. Втората половина на десетдневката ще превалява сняг на повече места в страната. Снежната покривка в планините ще бъде от 15 до 20 см, като ще има условия за снежна покривка и в равнините - особено в Северна България и Софийско. В понеделник ще духа вятър от запад-северозапад, като той ще донесе и по-студен въздух и времето ще стане мразовито, каза синоптика от НИХМ Иван Цоневски пред БГЕНС. В момента има поовишена лавинна опасност в планините, предупреждават от Планинската спасителна слушба. Към нея се прибавя и опасност от измръзване поради ниските температури и силния вятър. По високите върхове тази сутрин са измерени температури от -22 до -12 градуса. Спасителите препоръчват туристите да не предприемат излизания във високите части, а да са в по-ниската част на планините. Скиорите и сноубордистите трябва да карат само по обработените места в зимните ни курорти. За два дни паднаха 4 лавини - хижар загина край Мусала, като по чудо бяха спасени момче и момиче под връх Тодорока
    Днес едни приятели заминаха за Пампорово и много ме хвана яд на мъжа, че преди време ми се хвали (когато температурите бяха 15-20 градуса) как бил спестил от зимни гуми тази зима. Днес ми е интересно как ще се качи до Пампорово?! Добре, че му набутах веригите ми в неговия багажник, че иначе не го виждам. И в неделя как ще се върнат, не знам.За мен това не е спестяване, а игра със съдбата!

    #2
    ужас, направо е невъзможно да се върнат, ще останат там, защото са с летни гуми
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Re: Купувайте зимни гуми!Иде истинската зима - студ и сняг

      [quote="doofiat"]
      [b]За мен това не е спестяване, а игра със съдбата!
      Мда, ние одавна търкаляме зимни на нашето типо!
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        pakumba написа:
        ужас, направо е невъзможно да се върнат, ще останат там, защото са с летни гуми
        Ще те пратя да ги посрещнеш

        Коментар


          #5
          и аз си ги търкалям, с нетърпение чакам да понавали сняг, да ходя да се повъртя на ръчна имз пустите улички...разбира се внимателно
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            pakumba написа:
            ужас, направо е невъзможно да се върнат, ще останат там, защото са с летни гуми
            Ще те пратя да ги посрещнеш
            стига бе, страх ме е, че съм с летни гуми
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              doofiat написа:
              pakumba написа:
              ужас, направо е невъзможно да се върнат, ще останат там, защото са с летни гуми
              Ще те пратя да ги посрещнеш
              стига бе, страх ме е, че съм с летни гуми
              Твоите нали са Маркови?! Няма да се притесняваш

              Коментар


                #8
                BEX---GT---TDi написа:
                и аз си ги търкалям, с нетърпение чакам да понавали сняг, да ходя да се повъртя на ръчна имз пустите улички...разбира се внимателно
                И аз чакам с нетърпение да в карам танка някъде да гази :D :D :D

                Коментар

                Working...
                X