Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подновяване на шофьорската книжка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подновяване на шофьорската книжка

    Здравейте!Предстои ми да си подновявам книжката, но тъй като е издадена в друг град трябва да отида през делничен ден, което ми е неудобно.Някой знае ли има ли начин да го напрявя дистанционно, например по пощата? Благодаря!
    Past: Fiat 126, Fiat Ritmo, Plymoth Sundance, Oldsmobile Achieva, VW Fox, Fiat Brava
    Present: 1. FIAT 126 P; 2. Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V, 3. Peugeot Boxer 2.5D, FIAT Croma 1.9 JTD 16V
    Future: TESLA MODEL S

    #2
    ... както се пееше в една популярна песен - ТВЪРДО НЙЕЕЕЕ

    Коментар


      #3
      И от мен имаш едно НЕ !

      Коментар


        #4
        Re: Подновяване на шофьорската книжка

        Bravani написа:
        Здравейте!Предстои ми да си подновявам книжката, но тъй като е издадена в друг град трябва да отида през делничен ден, което ми е неудобно.Някой знае ли има ли начин да го напрявя дистанционно, например по пощата? Благодаря!
        не
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Аз пък няма да съм толкова отрицателен Документите могат да се подават и от друг човек, но само с НОТАРИАЛНО заверено пълномощно и заверено от нотариуса заявление. Ето цитат от сайта на МВР (www.mvr.bg):Кой може да подаде заявлението? Заявленията за издаване на документ за самоличност се подават лично, а за издаването на паспорт на малолетни и непълнолетни - в присъствието на родителите, настойниците и попечителите. Ако някой от тях не може да се яви, се представя нотариално заверено изрично съгласие. Допуска се подаване на заявление от друго лице след представяне на нотариално заверено изрично пълномощно и заверено от нотариус заявление. Тази операция обаче ще ти струва вероятно още токова, колкото ще ти струва и книжката...

          Коментар


            #6
            можеш да отидеш когато ти е удобно.....аз един ден си поглеждам книжката и разбирам че карам 6 месеца с изтекла книжка, глобата беше 20лв. но ако закъснееш с ден два предполагам няма да има глоби, така че когато ти е удобно но не го отлагай
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Много ви благодаря за съветите, все пак има светлина в тунела, от ....Като гледам че всеки полицай ми напомня за това като ме спре май ще зарежа дистанционната форма и ще направя едно гости в родните ширини. Тъкмо да си получа и контролния талон, който ми взеха защото не си носих гражданската застраховка.Успешна седмица на всички!
              Past: Fiat 126, Fiat Ritmo, Plymoth Sundance, Oldsmobile Achieva, VW Fox, Fiat Brava
              Present: 1. FIAT 126 P; 2. Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V, 3. Peugeot Boxer 2.5D, FIAT Croma 1.9 JTD 16V
              Future: TESLA MODEL S

              Коментар


                #8
                стискаме палци да нямаш проблеми

                Коментар


                  #9
                  Колега едно е по пощата съвсем друго е с пълномощно. С пълномощно може. Това се допуска например за инвалидите. Но по пощата отговора продължава да ми е твърдо нйееее.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Подновяване на шофьорската книжка

                    Bravani написа:
                    Здравейте!Предстои ми да си подновявам книжката, но тъй като е издадена в друг град трябва да отида през делничен ден, което ми е неудобно.Някой знае ли има ли начин да го напрявя дистанционно, например по пощата? Благодаря!
                    Няма нищо такова!!!!! Жена ми е от Русе и съответно книжката е издадена в Русе. През този период от около 5-6 години, тя вече е с адресна регистрация в София.Отидохме в КАТ-София и с една молба и такса от 5 лв. й изискаха документите от КАТ-Русе. Срокът за пристигането на документите от Русе в София беше 30 дни. След 30 дни, вече си подаде заявлението за подмяна на книжка в КАТ-София. Новият срок беше още около 2-3 седмици.Случката се разви септември 2006 г.Така, че колега нещата може да си ги движиш от тук.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Подновяване на шофьорската книжка

                      doofiat написа:
                      Няма нищо такова!!!!! Жена ми е от Русе и съответно книжката е издадена в Русе. През този период от около 5-6 години, тя вече е с адресна регистрация в София.Отидохме в КАТ-София и с една молба и такса от 5 лв. й изискаха документите от КАТ-Русе. Срокът за пристигането на документите от Русе в София беше 30 дни. След 30 дни, вече си подаде заявлението за подмяна на книжка в КАТ-София. Новият срок беше още около 2-3 седмици.Случката се разви септември 2006 г.Така, че колега нещата може да си ги движиш от тук.
                      И аз съм го правил този номер с прехвърлянето на документите! Процедурата е точно както е описана от doofiat! Само да добавя, че трябва да имаш постоянна адресна регистрация в София /личната ти карта да е издадена в София/ за да ти прехвърлят документите тук!!!
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Точно, това е за да се водиш на отчет в КАТ София. Иначе като ти напишат акт в София (където евентуално домуваш по лична карта) контролното си талонче трябва да го търсиш в КАТ Русе примерно (ако се водиш на отчет там). Иначе да пускаш документи по пощата продължавам да твърдя - твърдо нйееееее

                        Коментар


                          #13
                          The_Wicker_Man написа:
                          Точно, това е за да се водиш на отчет в КАТ София. Иначе като ти напишат акт в София (където евентуално домуваш по лична карта) контролното си талонче трябва да го търсиш в КАТ Русе примерно (ако се водиш на отчет там). Иначе да пускаш документи по пощата продължавам да твърдя - твърдо нйееееее
                          Ако вземем случая на жена ми, ако й направят акт тя ще си получи талончето в София, защото вече документите й са изискани от Русе и един път пристигнали в София, не се връщат.

                          Коментар


                            #14
                            А прочете ли аз какво написах ? Същото. Това се прави с цел за да не се разкарва до Русе да си взима К.Т. при положение че е с адресна регистрация в София.

                            Коментар


                              #15
                              Изравям темата с един въпрос - трябва ли ново медицинско при подновяване на книжката? Или някакви други документи?
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X