Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

.........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    .........

    ...

    #2
    Re: Разкрих къде забъркват бензина и дизела за ОМВ

    The Secret Lover написа:
    ОМВ алпин дизел, спринт дизел - внос от Австрия.... да ама не, пълни лъжи.В София, в дъното на зеленчуковата борса има една забутана и малка петролна база. Тия дни бях там по работа и какво разбирам с учудване:2003 г. САКСА започва да обслужва доставките на горивата на OMВ България.В петролната база на САКСА в София се приемат съхраняват и експедират дизелово гориво и бензини А95Н и Супер 100 за бензиностанциите на Австрийската компания.2004 г. - Висококвалифицирания персонал на САКСА получава, контролира качеството, съхранява и експедира на автоцистерни горивата за над 70% от бензиностанциите на ОМВ България.САКСА сключва договор за дистрибуция на едро на горивата и маслата на ОМВ.2005 г. - САКСА се превръща в най-големият дистрибутор на Австрийската компания. Дневния стокооборот между фирмите надхвърля 180 000 литра.В петролната база на САКСА започва складовата обработка на новото висококачествено дизелово гориво на ОМВ под търговската марка "Спринт Дизел"http://saksa-bg.com/?&show=item&item=9Какъв е процеса?Цистерни на Сакса пълнят горива от Лукойл в Бургас. Карат ги в базата на Сакса, таб забъркват бензина и дизела с добавките и оттам с цистерни на ОМВ ги разкарват по бензиностанциите им.Ако си мислите че нещо от ОМВ е внос от Австрия - много сте се лъгали досега.
    Виж сега... Който си е мислел че горивата на ОМВ се внасят от Австрия, той ще продължи да си го вярва Това са смешки, ми то в Япония бензина със сигурност е по-добър, как не са се сетили и от там да внасят...То е ясно че при рафинерия в България бензина си е от тук. Или максимум от Гърция.Аз наистина зареждам от там но не осенен от фанатизъм към Австрииското качество, а защото до сега не съм имал проблеми с него - не ми е замръзвало и мотора работи добре.И така от няколко години, което показва че това не е временно явление
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Като качество на горивото съм много доволен от дизелът на "Еко-Кинитрон" и при възможност наливам от него! Абсолютно никаква разлика в динамиката на колата и работата на мотора не усещам! Примерно, стария боец Реното пуши опредебено по-малко с техните горива! Да, има разлика, че дизелът от "Екото" е по-евтин с 10-11 ст от OMV алпин. Маслата ОMV /синтетичните и полусинтетичните/ са определено качествени!
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        при нас в Русе има една фирма Ромпетрол която си търгува с гориво от дет доде от нефтохима от Румъния наи вече.....имат си петролна база покраи Дунава и с шлепчета си притакат кот доде....почти 100% смея да твърдя че те доставят ма ОМВ на територията на Русеи после си мислим ние че караме бензин 100+, слагали разните му там добавки и тъи нататък... дрън дрън глупости

        Коментар


          #5
          ханали преди спорехме и ви казах че всичко на ОМВ е нашенскокоето не пречи да е качествено обаче
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            Като качество на горивото съм много доволен от дизелът на "Еко-Кинитрон" и при възможност наливам от него! Абсолютно никаква разлика в динамиката на колата и работата на мотора не усещам! Примерно, стария боец Реното пуши опредебено по-малко с техните горива! Да, има разлика, че дизелът от "Екото" е по-евтин с 10-11 ст от OMV алпин. Маслата ОMV /синтетичните и полусинтетичните/ са определено качествени!
            Абе ти кога ще ме чуеш да пробваш тоя дизел на Лукойл, но на бензиностанциите само на Лукойл. Не говоря за скапаните горива на съвместните бензиностанции Лукойл-Петрол.Бензиностанции на Лукойл има на много малко места. Една от тях, която ще ти е близо май е тази на Околовръстното след като минеш моста, под който минава влака посока, разклона за Банкя. Водят го SuperDiesel и само Лукойл рекламира, че дизела им отговаря на Евро 4.Опитай!П.С. А ако му сложиш и една добавка Хелиос, Пунтото ще литне :D

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Бензиностанции на Лукойл има на много малко места.
              Ей ти го и самия отговор. Предполагам затова Ако за всяко зареждане почнем да се съобразяваме с конкретна бензиностанция, а да не говорим че някои колеги са отплеснали до ново колонка,ще се наложи да цитирам Иванчо:"Ебагодругарко!"
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Няма такова животно като внос от Австрия или от някъде другаде. Бензините в БГ са отврат!!! всичко трагва от ЛукОил и може и да е читаво там но по пътя до София например се крадне яко и се долива какво ли не. Ако ще да ги блъскат с добавки по 24 часа след това от това тунджа не става повече. Колата ми-Брава 16 си я купих от Нюрнберг преди 2,5 години и видях какво е европейски бензин. Тия 90 коня нямаха спиране по аутобаните в Германия, Австрия и Унгария. Като си дойдох в БГ-то и заредих след ден-2, 10-тина кончета все едно умряха.Разбирате как ни ЦАКАТ С ТОПЛАТА БИРА НАЛИ, не че откриам топлата вода де.айде казах си и ми олекна :D

                Коментар


                  #9
                  Ех че не мога да я намеря тази тема в която ми се смяхте като казах че цялото гориво в БГ е от ЛукОил и че няма гориво внос от чужбина. Е то има де, ама е в много малки количества и го внасят за врътки.

                  Коментар


                    #10
                    То и тоя бенз дето го карат от Гърция нали го "побългаряват",демек магарят го и него.То аз имам чувството, че не караме бензин, а безакцизни добавки само...
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Ами, малко рискувам да се изкажа неподготвен, но работих няколко месеца във фирма за горива и доколкото знам всичките горива на българския пазар са от Лукойл - Бургас. Просто различни фирми ги купуват от там и ги дистрибутират из България. Нататък, кой какви добавки слага, е отделен въпрос, но източника е само един. Където и да зареждаш, получаваш гориво от Нефтохим, а колко са го оакали след това, това си е техен проблем.
                      Shit happens, sometimes...
                      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        Nino написа:
                        Като качество на горивото съм много доволен от дизелът на "Еко-Кинитрон" и при възможност наливам от него! Абсолютно никаква разлика в динамиката на колата и работата на мотора не усещам! Примерно, стария боец Реното пуши опредебено по-малко с техните горива! Да, има разлика, че дизелът от "Екото" е по-евтин с 10-11 ст от OMV алпин. Маслата ОMV /синтетичните и полусинтетичните/ са определено качествени!
                        Абе ти кога ще ме чуеш да пробваш тоя дизел на Лукойл, но на бензиностанциите само на Лукойл. Не говоря за скапаните горива на съвместните бензиностанции Лукойл-Петрол.Бензиностанции на Лукойл има на много малко места. Една от тях, която ще ти е близо май е тази на Околовръстното след като минеш моста, под който минава влака посока, разклона за Банкя. Водят го SuperDiesel и само Лукойл рекламира, че дизела им отговаря на Евро 4.Опитай!П.С. А ако му сложиш и една добавка Хелиос, Пунтото ще литне :D
                        НИКОГА!
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          The_Wicker_Man написа:
                          Ех че не мога да я намеря тази тема в която ми се смяхте като казах че цялото гориво в БГ е от ЛукОил и че няма гориво внос от чужбина. Е то има де, ама е в много малки количества и го внасят за врътки.
                          Да, ти наистина беше писал такава тема.

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            doofiat написа:
                            Nino написа:
                            Като качество на горивото съм много доволен от дизелът на "Еко-Кинитрон" и при възможност наливам от него! Абсолютно никаква разлика в динамиката на колата и работата на мотора не усещам! Примерно, стария боец Реното пуши опредебено по-малко с техните горива! Да, има разлика, че дизелът от "Екото" е по-евтин с 10-11 ст от OMV алпин. Маслата ОMV /синтетичните и полусинтетичните/ са определено качествени!
                            Абе ти кога ще ме чуеш да пробваш тоя дизел на Лукойл, но на бензиностанциите само на Лукойл. Не говоря за скапаните горива на съвместните бензиностанции Лукойл-Петрол.Бензиностанции на Лукойл има на много малко места. Една от тях, която ще ти е близо май е тази на Околовръстното след като минеш моста, под който минава влака посока, разклона за Банкя. Водят го SuperDiesel и само Лукойл рекламира, че дизела им отговаря на Евро 4.Опитай!П.С. А ако му сложиш и една добавка Хелиос, Пунтото ще литне :D
                            НИКОГА!

                            Коментар


                              #15
                              Nino написа:
                              doofiat написа:
                              Nino написа:
                              Като качество на горивото съм много доволен от дизелът на "Еко-Кинитрон" и при възможност наливам от него! Абсолютно никаква разлика в динамиката на колата и работата на мотора не усещам! Примерно, стария боец Реното пуши опредебено по-малко с техните горива! Да, има разлика, че дизелът от "Екото" е по-евтин с 10-11 ст от OMV алпин. Маслата ОMV /синтетичните и полусинтетичните/ са определено качествени!
                              Абе ти кога ще ме чуеш да пробваш тоя дизел на Лукойл, но на бензиностанциите само на Лукойл. Не говоря за скапаните горива на съвместните бензиностанции Лукойл-Петрол.Бензиностанции на Лукойл има на много малко места. Една от тях, която ще ти е близо май е тази на Околовръстното след като минеш моста, под който минава влака посока, разклона за Банкя. Водят го SuperDiesel и само Лукойл рекламира, че дизела им отговаря на Евро 4.Опитай!П.С. А ако му сложиш и една добавка Хелиос, Пунтото ще литне :D
                              НИКОГА!
                              Е защо???????????????

                              Коментар

                              Working...
                              X