Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква видеокарта може да се сложи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква видеокарта може да се сложи?

    Моля за малко помощ от компютърните спецове. Става въпрос за едно старо дъно на Интел. Мисля че беше модел 82840. Работи на 100 МHz. Рамта е РС 100. Та въпроса ми е каква видеокарта може да се сложи. Възможно ли е nVidia 440, 64Мб. Споменаха ми че ще стане, но реших да ви попитам и вас като по-компетентни в тази област. И ако да може ли да се намери някъде такава антика и на какви пари ще излезе.Хиляди благодарности предварително.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    Re: Каква видеокарта може да се сложи?

    moko написа:
    Моля за малко помощ от компютърните спецове. Става въпрос за едно старо дъно на Интел. Мисля че беше модел 82840. Работи на 100 МHz. Рамта е РС 100. Та въпроса ми е каква видеокарта може да се сложи. Възможно ли е nVidia 440, 64Мб. Споменаха ми че ще стане, но реших да ви попитам и вас като по-компетентни в тази област. И ако да може ли да се намери някъде такава антика и на какви пари ще излезе.Хиляди благодарности предварително.
    РС 100 мисля, че си беше с вградена видеокарта - чипсет ли се водеше...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Re: Каква видеокарта може да се сложи?

      kiro_of_the_day написа:
      РС 100 мисля, че си беше с вградена видеокарта - чипсет ли се водеше...
      Да прав си. Има чипсет, но искам да му сложа нормална карта. Чипсета е с плаваща памет от 4 до 8 Мб.
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #4
        Re: Каква видеокарта може да се сложи?

        moko написа:
        Моля за малко помощ от компютърните спецове. Става въпрос за едно старо дъно на Интел. Мисля че беше модел 82840. Работи на 100 МHz. Рамта е РС 100. Та въпроса ми е каква видеокарта може да се сложи. Възможно ли е nVidia 440, 64Мб. Споменаха ми че ще стане, но реших да ви попитам и вас като по-компетентни в тази област. И ако да може ли да се намери някъде такава антика и на какви пари ще излезе.Хиляди благодарности предварително.
        Говориш за 840-ти чипсет на Интел. Поддържа си спокойно до AGP 4x, а тая карта ще си тръгне на толкоз, така че давай смело! Чипсета е за РІІІ, сигурно си с някой неорязан пентиум, който си работи с PC100 SDRAM на пълната честота от 100мхз. Евентуално не е лошо да дадеш модела на дъното, но щом е с 840-ти чипсет - проблеми няма.Линк за повече инфо - http://www.intel.com/design/chipsets/840/
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Re: Каква видеокарта може да се сложи?

          GTipo написа:
          Говориш за 840-ти чипсет на Интел. Поддържа си спокойно до AGP 4x, а тая карта ще си тръгне на толкоз, така че давай смело! Чипсета е за РІІІ, сигурно си с някой неорязан пентиум, който си работи с PC100 SDRAM на пълната честота от 100мхз. Евентуално не е лошо да дадеш модела на дъното, но щом е с 840-ти чипсет - проблеми няма.Линк за повече инфо - http://www.intel.com/design/chipsets/840/
          Тази страница я отварях днес, но като не съм запознат с компютърната терминология "просто я гледах". Процесора е Селерон на 433 по дефоулт, но съм го клокнал на 488 и се държи стабилно. Довечера като се прибера ще видя какво е дъното точно и утре ще пиша.
          Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
          Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

          Коментар


            #6
            Просто виж видеокартата ти AGP или PCI е, виж дъното кой слот за видеокарти поддържа. Ако съвпаднат - значи можеш. Ако имаш и вградено видео на дъното, трябва да го спреш от биоса.
            Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 130HP;
            Toyota Yaris 1.0 VVT-i 16V 68HP;
            Toyota Carina II 2.0D 75HP

            Коментар


              #7
              Ето и една снимка на това за което говоря. Не е точно моето дъно, но слотовете са същите.И по втория въпрос за колко може да се намери такава?
              Прикачени файлове
              Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
              Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

              Коментар

              Working...
              X