Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не помпете гумите си на бензиностанциите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    doofiat написа:
    sachma написа:
    Казах само хипотетично...не знам нито къде ги е надувал, нито кога... а каквото трябва съм ти го обяснил по-горе.
    Ден: съботаДата: 20.01.2007Час: 18:08Действия при температура около 12 градуса: Пича от бензиностанция Лукойл, напомпи гумите на 2,2. Аз стоях на главата му.Ден: неделяДата: 21.01.2007Час: 16:50Действия при температура около 15 градуса: Аз си проверих гумите с манометъра на Радиал и бяха на 2,6. Изпуснах ги на 2,2
    Ми ти по твойта логика ако тръгнеш да проверяваш на още 5 гумаджийници и на още 5 бензиностанции ще получиш 10 различни резултата на атмосферите в гумите си.P.S. Ако беше тръгнал по обратният път темета щеше да бъде : "Не си помпайте гумите в Радиал" защото там са ти ги напомпали на 2.6, а на бензиностанцията се оказало, че са 2.2!
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #17
      chris написа:
      doofiat написа:
      sachma написа:
      Казах само хипотетично...не знам нито къде ги е надувал, нито кога... а каквото трябва съм ти го обяснил по-горе.
      Ден: съботаДата: 20.01.2007Час: 18:08Действия при температура около 12 градуса: Пича от бензиностанция Лукойл, напомпи гумите на 2,2. Аз стоях на главата му.Ден: неделяДата: 21.01.2007Час: 16:50Действия при температура около 15 градуса: Аз си проверих гумите с манометъра на Радиал и бяха на 2,6. Изпуснах ги на 2,2
      Ми ти по твойта логика ако тръгнеш да проверяваш на още 5 гумаджийници и на още 5 бензиностанции ще получиш 10 различни резултата на атмосферите в гумите си.P.S. Ако беше тръгнал по обратният път темета щеше да бъде : "Не си помпайте гумите в Радиал" защото там са ти ги напомпали на 2.6, а на бензиностанцията се оказало, че са 2.2!
      Колега, то си личи когато гумата е напомпена повече.Освен това и возеше по-твърдо от обикновено.

      Коментар


        #18
        Не ми е известно някъде да има стандартизирани манометри, които да гарантират точното налягане на гумите. Най-сигурно е със собствен манометър, поне знаеш че като показва 2.1, е толкова 2.1, колкото и при предното мерене А дали е точно 2.1, няма как да разбереш.Иначе наистина се усеща по возенето на колата, ако налягането е извън нормата. Има и още нещо, дори да приемем, че манометъра на съответната гумаджийница или бензиностанция е в ред, остава човешкия фактор - мърляча, на който изобщо не му пука точно колко ще ти напомпи гумите. Веднъж едната предна ми я напомпиха 1.8 , а другата 2.6.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          snake написа:
          ...Веднъж едната предна ми я напомпиха 1.8 , а другата 2.6.
          Поне да са еднакви бре!
          Fiat Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #20
            Tornado написа:
            Със Азот тогава помпете.При него няма промяна с температурата.
            Чувал съм да говорят че зимно време не е много удачен азота. Ако някой е наясно с въпроса нека разясни, особено рацерите трябва да знаят по нещо нали олекват колелата ?Наистина ако някой знае нещо за помпането с азот (предимства и неудобства) нека сподели ще ми бъде интересно.
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Porsche 944 S2
            http://www.valmcrae.snimka.bg/
            http://vbox7.com/user:val_mcrae
            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

            Коментар


              #21
              Аз съм работил на бензиностанция и това с гумите ми е до болка познато... Разликите могат да дойдат от манометрите. Не се стандартизират и се развалят постоянно. Моят съвет е сами да си ги помпате. Така поне ще сте сигурни какво е правено. Аз само по бензиностанции си помпам и проверявам гумите, но винаги сам. За азота до колкото съм запознат не си променя температурата меджу определени градуси. Лятото например гума която е с въздух може да си увеличи налягането, но това при азота няма да стане. Утре ще разпитам майка ми тя е химик и може по-подробно да ми каже за азота какви са му свойствата и други такива работи
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #22
                masterkar написа:
                trace написа:
                Аз пък си ги помпя на бензиностанции но сам, така поне знам какво правя.
                Е и така става - но ... сигурен ли си, че манометрите на различни бензиностанции показват едно и също?
                4 години съм бил гумаджия Имам професионално изкривяване и на поглед мога да ти кажа на колко атм са ))))))))))))))))
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #23
                  не се заблуждавайте чак толкова с този азот, то въздуха и той е 78% азот.Верно че има по-ниско температурно разширение от въздушната смес, но не е чак толкова забележимо.

                  Коментар


                    #24
                    val_mcrae написа:
                    Tornado написа:
                    Със Азот тогава помпете.При него няма промяна с температурата.
                    Чувал съм да говорят че зимно време не е много удачен азота. Ако някой е наясно с въпроса нека разясни, особено рацерите трябва да знаят по нещо нали олекват колелата ?Наистина ако някой знае нещо за помпането с азот (предимства и неудобства) нека сподели ще ми бъде интересно.
                    На съвремените самолети гумите също се помпят с Азот...там идеята е не само температурните промени, но също и пожарната безопасност...
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #25
                      в началото само по бензиноснтанции помпах гумите - и все меки стояха, почнах да си мисля че аз нещо не съм в ред. Така стана че бях при един гумаджия и му викам да ми премери гумите - той ми вика всичките са 1.7 и му казах да ги направи на 2.2. Поговорихме си с него и той ми обясни че тези неща по бензиностанциите никога не показват вярно, най-точно е при гумаджиите. На няколко места проверих и почти навсякъде взимаха по 10 ст за помпане на гума, а на другите места даже те оставят сам да си помпаш без да ти взимат нищо. Моя съвет е да избягвате да си помпате гумите по бензиностанициите
                      Audi 1.8S златен талон

                      Коментар


                        #26
                        Eто едно решение за лично помпане на гуми без усилие! http://www.atrakcion.com/product_inf...oducts_id=1752
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар

                        Working...
                        X