Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Халогени през деня?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    аз съм на мнение, че закона трябва да се уважава, но и че трябва да се прилага еднакво за всички.Колегата е прав за Мерцедесите, незнам тая снимка от къде я измъкнахте, но доста коли са с фарове за мъгла вградени в основните фарове. Тях полицаите НЕ ГИ глобяват. На по-старите мерджани (124, 190), на Шкодите (Фабиа, Октавиа), на някои от старите Пасати, както и на доста от новите коли фаровете за мъгла са вградени в основния фар.Катаджиите се заяждат само с нас, на които фаровете за мъгла са отделени от основния фар.Друг е въпроса, че въпросния член на закона пише не фарове за мъгла, а ДОПЪЛНИТЕЛНИ фарове за мъгла, което е доста неопределено. Също така пише че се включват при значително намалена видимост поради мъгла, дъжд, сняг И ДРУГИ ПОДОБНИ УСЛОВИЯ. Според вас тъмнината на НОЩТА не е ли подобно условие?!?!? Сигурно в тъмна нощ се вижда по-добре, отколкото при дъжд през деня???За денем - ясно, и аз не карам на фарове за мъгла. Но при каране по път с доста дупки, каквито все още се намират тук и там , поне моите фарове ми помагат доста. Без тях не можеш да видиш близките трапове.Ако някой продължава да твърди, че видите ли, фаровете за мъгла заслепяват, нека се опита да кара нощем само на фарове за мъгла (без основни фарове). Стига да са фабрични, разбира се. Ако само си ги е слагал и ги е навирил нагоре - друг въпрос. Рефлекторът на фабричните (поне на Темпрата) фарове за мъгла е направен така, че изобщо не прави лъч, а само разсейва светлината равномерно на близко разстояние.
    Евала градски и ти хубаво каза.Фаровете за мъгла на Брава/Браво/Мареа също не образуват лъч и не знам тези, които казват, че има такъв лъч дали го виждат въобще или си го представят само

    Коментар


      #32
      ми не знам, аз то както станаха задължителни фаровете, карам и през диня с включени халогени и съм минавал пред 1000 полицаи безпрепятствено...поне за сега
      Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

      Коментар


        #33
        тези халогенки верно бая време издеянаха - още не са изгорели, а късите вече карам с 3-ти чифт - кеф Халогенките преди ги ползвах само като е тъмно (естествено мъгла, дъжд и т.н.), но сега спрях да ги ползвам в града, а само извънградско и то само извън магистралите. Кьораво и сакато тръгнали с някакви разногледи фарове и ти му мигаш да си изгаси дългите, а онзи ти мига че е на къси и халогенките много помагат - много ясно ми осветяват осевата линия и страничната.За мене тъмнината също е намалена видимост, а и когато онзи отсреща е с изтрещели фарове, става "значително намалена видимост". Куки са ме спирали много пъти нощно време на различни места из България (за проверка на документи, алкохол и т.н.) - никакви забележки за халогенките
        Audi 1.8S златен талон

        Коментар


          #34
          Re: Халогени през деня?

          as_novo написа:
          На някои случвало ли му се е да го спрат,щото кара със запалени халогени?онзи ден ме спряха за тая работа,и че и пръскалките и те ми светят?питам полицая:"бе нали ги продават свободно бе,що ги не забранят,а тои..."ми продават ги..за пари"" и това ако са закони?знам че нямаш право да изменяш колата,ама малко тунинг не и пречи!
          Напротив. Имаш право да изменяш колата Лично съм питал в кат, защото мислях да си слагам други брони и крило и върдухозаборници на тавана и капака и ходих да питам дали може и трябва ли да се регистрират нещо да се пише в талона че ги има и т.н. Те ми казаха че не итакъв закон няма, така че можеш да я променяш. Ако искаш без прони може да караш, няма проблеми

          --------------------

          Коментар


            #35
            doofiat написа:
            ...има значителна разлика дали ще реагираш с 2,3,5 или 10 метра по-рано....
            Най-сетне дойдохме на едно мнение По-рано ще видиш дупката в светлината на късите ти светлини, които светят на разстояние 30-40 метра, отколкото в светлината на халогените, които - както се изразихте - светят само на 2-3 метра пред колата. Което обезсмисля практическото им приложение при отсъствие на мъгла и го оставя в сферата на "вижте колко много лампички си имам на колата".
            Immortal написа:
            Също така пише че се включват при значително намалена видимост поради мъгла, дъжд, сняг И ДРУГИ ПОДОБНИ УСЛОВИЯ. Според вас тъмнината на НОЩТА не е ли подобно условие?!?!?
            Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
            Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

            Коментар


              #36
              Re: Халогени през деня?

              Huku написа:
              as_novo написа:
              На някои случвало ли му се е да го спрат,щото кара със запалени халогени?онзи ден ме спряха за тая работа,и че и пръскалките и те ми светят?питам полицая:"бе нали ги продават свободно бе,що ги не забранят,а тои..."ми продават ги..за пари"" и това ако са закони?знам че нямаш право да изменяш колата,ама малко тунинг не и пречи!
              Напротив. Имаш право да изменяш колата Лично съм питал в кат, защото мислях да си слагам други брони и крило и върдухозаборници на тавана и капака и ходих да питам дали може и трябва ли да се регистрират нещо да се пише в талона че ги има и т.н. Те ми казаха че не итакъв закон няма, така че можеш да я променяш. Ако искаш без прони може да караш, няма проблеми
              Чл. 146. (1) (Предишен текст на чл. 146, доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г.) Изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства се извършва при условия и по ред, определен с наредба от министъра на транспорта и съобщенията.? Някой виждал ли е въпросната наредба и коя е точно тя?

              Коментар


                #37
                Re: Халогени през деня?

                Immortal написа:
                Huku написа:
                as_novo написа:
                На някои случвало ли му се е да го спрат,щото кара със запалени халогени?онзи ден ме спряха за тая работа,и че и пръскалките и те ми светят?питам полицая:"бе нали ги продават свободно бе,що ги не забранят,а тои..."ми продават ги..за пари"" и това ако са закони?знам че нямаш право да изменяш колата,ама малко тунинг не и пречи!
                Напротив. Имаш право да изменяш колата Лично съм питал в кат, защото мислях да си слагам други брони и крило и върдухозаборници на тавана и капака и ходих да питам дали може и трябва ли да се регистрират нещо да се пише в талона че ги има и т.н. Те ми казаха че не итакъв закон няма, така че можеш да я променяш. Ако искаш без прони може да караш, няма проблеми
                Чл. 146. (1) (Предишен текст на чл. 146, доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г.) Изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства се извършва при условия и по ред, определен с наредба от министъра на транспорта и съобщенията.? Някой виждал ли е въпросната наредба и коя е точно тя?
                Изобщо няма да се учудя ако министъра на транспорта (отдавна не на съобщенията) не е издал такава наредба. Примери бол. Утре ще хвърля едно око на Аписа. Тук обаче има доста юристи... те да кажат.
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  #38
                  Re: Халогени през деня?

                  Huku написа:
                  as_novo написа:
                  На някои случвало ли му се е да го спрат,щото кара със запалени халогени?онзи ден ме спряха за тая работа,и че и пръскалките и те ми светят?питам полицая:"бе нали ги продават свободно бе,що ги не забранят,а тои..."ми продават ги..за пари"" и това ако са закони?знам че нямаш право да изменяш колата,ама малко тунинг не и пречи!
                  Напротив. Имаш право да изменяш колата Лично съм питал в кат, защото мислях да си слагам други брони и крило и върдухозаборници на тавана и капака и ходих да питам дали може и трябва ли да се регистрират нещо да се пише в талона че ги има и т.н. Те ми казаха че не итакъв закон няма, така че можеш да я променяш. Ако искаш без прони може да караш, няма проблеми
                  :D Не мисля че имаш право да я изменяш,ама(виж ми аватара,брони прагове а ако я видиш и от зад...всичко това ми е допълнително)до сега и на мен никои не ми е правил такива забележки(освен тия по темата)! :D
                  FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                  FIAT MAREA1.6 16V

                  Коментар


                    #39
                    казвал съм го и преди лятото карах на габарити и халогени сега само на къси няма сми от халогени поне през деня вечер ако се сетя а кое как осветява ми братчедка ми на тяхнто пунто си тръгва от работа и я спират полицаите и и казват спри си халогените и си пусни фаровете тя не е разбрала че само на габарити и халогени така и светят силно ниско долу и напред и тя си е виждала кара бавно и така бре помагат си и да ви кажа повечето не ги забелязвам че са на халогени тва е
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар

                    Working...
                    X