Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко бързо сменяте скоростите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    kiro_of_the_day написа:
    Аз пък най-много обичам да сменям скоростите без съединител.
    Аз го правех по принуда на волгата (изпускаше помпата и на моменти направо нямах съединител) Бях се усъвършенствал да такава степен, че връщах от 4-а до 1-а само с междинна газИначе сега: винаги превключвам различно бързо. Начи, когато се включва по-горна предавка, оборотите на двг се понижават. Тънкия момент е да включиш и да отпуснеш съединителя когато оборотите са такива, с каквито би се движила колата с тази скорост на тази предавка. Тогава няма придърпване, даже и рязко да се отпусне съединителя. Тука се проявява усета на шофера към конкретната кола. Примерно на алфата ако сменям 2-3 изчаквам малко повече отколкото 3-4 заради разликата в предавателните числа.Уточнявам че става въпрос за спокойно каране (случва ми се когато още не е загряла колата После не чакам даже и газта не пускамПри сваляне на предавка винаги включвам с междинна газ - навик. Когато е с цел ускорение даже е по-добре. А и скоростите влизат мнооого по-леко, особено ако са поизносени синхроните. При рязко спиране с моторна спирачка ползвам понякога и техниката с трите педала едновременно (тука е ползата от спортните педали) А първа е почти невъзможно да влезе в движение без междинна. Щото кой квото и да вика, аз си карам на 1-а при скорости под 20 км/ч
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #32
      tonov написа:
      аз си карам на 1-а при скорости под 20 км/ч
      Еми примерно попадаш в някое задръстване , освобождава се малко място , колоната тръгва , ти потегляш , вкарваш 2-ра , и изведнъж трябва да намалиш леко , е няма да седя на 2-ра с 800 оборота със сигурност , а за да вкарам 1ва трябва да сам с 5 км/ч , за това междинна газчица , хоп 1-ва плавно пускане на съединителя и сичко си е ОК
      Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
      Polo 1.0, юли 1997г.

      Коментар

      Working...
      X