Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рекордни декемврийски сметки за парно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Рекордни декемврийски сметки за парно

    dir.bg:Абонати на софийската Топлофикация бяха изненадани от високите сметки за парно в първия ден след излизане на декемврийските сметки и първия работен ден на новия директор на дружеството Наско Михов. Абонатите на Топлофикация-София са навъртели рекордни сметки - по-високи от същия период на миналата година, въпреки че сега времето е по-топло. От Топлофикация казаха, че имат забрана да дават каквито и да било изявления, докато ръководството им не се смени окончателно. Фирмите за топлинно счетоводство заявиха, че високите сметки се дължат на повишаването на цената на топлинната енергия с близо 30%, предаде БТВ. Случаите с по-голямо увеличение те обясняват със странични фактори - съседи са изключили отоплението си и общата сума за останалите, които ползват услугите на Топлофикация, е нараснала значително. Ако все пак има допуснати грешки, те се коригират в 15 дневен срок при подадено оплакване. За 2 радиатора в това топло време през декември сметката на 76-годишен абонат от
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    само да добавя че има голяма неточност в статиятапред декември 2006 средномесечната температура е 0,5 градусапрез декември 2005 беше 1,6 градусат.е. през 2006 е било по-студеноа най-студените дни са в периода 20-31.12 - когато повечето хора почиваха и си бяха по домовете
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      парно

      при нас няма парно -/целия блок/вода има трябва да плащаме по 60-75 лв за водата сложилсъм бойлер и на радятор на ток за 1/2 от апартамента отопление и други -тока е 70 лв в студени дни за 1м.в блока има и апартаменти с дърва и въглища има и скамина и локално парно парното е от 20години прекарано но сметките са нереално високи на 1 кубик вода се израсходва 115 киловата мощнот за подгряване а в центара е 40 киловата на 1 кубик вода отделно си плащаш водата като студена
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Хахаха аааах. Вижте каква бележка видях току-що залепена от фирмата ни за топлинно счетоводство "Нелбо" във входа на блока ни! "Уважаеми абонати,уведомяваме Ви, че фактурираните суми за топлинна енергия за месец 12 2006г. са на база прогнозни данни, поради технически проблеми. Корекцията ще бъде отразена в сметката за 01. 2007г. ...Моля да ни извините ... и т.н. - ала-бала"Е това вече е върха на нахалството и безочието! Какво ще рече "прогнозни данни"?!? "Еми платете си сега колкото сме Ви писали, пък ще чакате да Ви върнем парите на ... кукуво лято ! А между другото, ако не си платите ще Ви начислим лихви за забавеното плащане !!!"Уффф. Все още не ни е дошла сметката за декември, но ... вече ме предупредиха и още отсега мога да се подготвя за "красиви изрази" към "роднините им от женски пол" !Пък аз да попитам: Ако тези прогнозни данни не са верни ще ми върнат ли парите за това, че са ми надписали сметката?!? - Въпроса ми е риторичен - отговора за всички ни е ясен! И как ще обясни въпросната "фирма за топлинно счетоводство" на един пенсионер с 80-100 лв пенсия, че макар и да не е консумирал голямо количество топлинна енергия сметката му за парно и топла вода за декември е 120-130 лв заради тези "прогнозни данни"???Нееемам думи!!! Да плачем ли или да се смеем?!?Крайно време е тези "фирми" за топлинно счетоводство да си ходят!!! Мисля, че това е идеята и на бат Бойко /снощи гледах новините по bTV/ - Създаване на една фирма за топлинно счетоводство към "Топлофикация"-София Дано това да има някакъв ефект в пълната бъркотия в момента! ?
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #5
          Ами при нас сметките винаги са на прогнозни данни. Топломерите на радиаторите се засичат веднъж годишно в края на периода. През целия следващ те разпределят изразходваното количество по прогнози ...Имам познати на които всеки месец им отчитат показанията на топломерите ама явно това е изключение ...

          Коментар


            #6
            ilkor написа:
            Ами при нас сметките винаги са на прогнозни данни. Топломерите на радиаторите се засичат веднъж годишно в края на периода. През целия следващ те разпределят изразходваното количество по прогнози ...Имам познати на които всеки месец им отчитат показанията на топломерите ама явно това е изключение ...
            не са точно прогнозиа е на база миналогодишншя разход на топлинна енергиятази година се плаща на база на миналата, а в края на сезона се прави изравняванене е точно, но в противен случай трябва месечно отчитане
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              ilkor написа:
              Ами при нас сметките винаги са на прогнозни данни. Топломерите на радиаторите се засичат веднъж годишно в края на периода. През целия следващ те разпределят изразходваното количество по прогнози ...Имам познати на които всеки месец им отчитат показанията на топломерите ама явно това е изключение ...
              Е да, но който си е спрял парното, а си е оставил само топла вода минават всеки месец да отчитат водомерите. И при тези прогнозни данни - може да си изразходвал 1куб. м. топла вода, а да ти начислят 10. И тогава? Ще ти върнат ли парите, който вече си платил, следващия месец? Ясно е, че не!!! Изобщо кашата е пълна! А защо да не минават и да отчитат и топломерите всеки месец??? Нали всяка година ти събират такса за обслужване на уредите? Явно така им е по-изгодно - плащайте си, пък накрая на изравняването ... пак ще Ви излъжем . Колко от абонатите могат да разберат за какво става въпрос при годишното изравняване? Със сигурност - не повече от 5-10%!В никакъв случай не агитирам за изключване на парното, а за една по-прозрачна и справедлива система за заплащането му!!!
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                не са точно прогнози
                Ами какви са ?

                Коментар


                  #9
                  ilkor написа:
                  не са точно прогнози
                  Ами какви са ?
                  не точно прогнозни, не си ги смучат от пръститепримерно миналия отоплителен сезон си изразходвал 3 % от енергията на целия вход/блоксега всеки месец плащаш 3 % от общата сметкас топлата вода принципа е същияпримерно средно 5 м3 на месец през миналия сезон - този пращаш по 5 м3 всеки месец
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Е колеги, днес дойде и декемврийската сметка ...- Енергия за отопление на сградна инсталация - 419,271 квтч х 0,0723 лв = 30,31лв /това при положение, че сме с изключени демонтирани радиатори /явно ще има за ново джакузи на новия шеф - шегичка /- Разход на топлинна енергия за 1 куб. м вода - 87,55 квтч х 8 куб. м = 700,4 квтч х 0,0723 лв = 50,64 лв- Сума за плащане - 80,95 лвРеално за мен за отопление на 8 куб. м вода - 80,95 лв - наистина средното ни потребление на месец на топла вода е 8 куб. м!Някакви коментари? При Вас как е? За мен това е "нормалната" ми сметка.
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #11
                      топлата вода е горе-долу в границитеиначе това че си с демонтирани радиатори не означава че няма да плащаш за отопление :D въпреки че се топлиш с нещо друго (климатик, ел.печка....) сметката е направена така, все едно че жилището ти не се отопляваи имаш топлоприходи от съседите и общите частизатова част от топлината на входа за отопление са плаща от тебили сумата е за топлината отдавана от щранговете, минаващи през твоето жилище
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        топлата вода е горе-долу в границитеиначе това че си с демонтирани радиатори не означава че няма да плащаш за отопление :D въпреки че се топлиш с нещо друго (климатик, ел.печка....) сметката е направена така, все едно че жилището ти не се отопляваи имаш топлоприходи от съседите и общите частизатова част от топлината на входа за отопление са плаща от тебили сумата е за топлината отдавана от щранговете, минаващи през твоето жилище
                        Или с две думи си пр****н и то яко, независимо искаш ли го или не.Колега, защо си си демонтирал радиаторите, без да съдиш топлофикация за тия сметки за отопление?Съди ги, най-лошото, което може да стане е те да платят сметките по делото и да си демонтират тръбите, в най-добрия случай ще ти плащат всеки месец наем, че тръбите им ( те са си тяхни ) минават през твоя собственост.Моята сметка е 60лв тоя месец без да съм пускал парно миналата година и сега. Общо взето - още един такъв месец -минавам на варианта с махане на радиатори и топлофикация да си наема адвокати!
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          GTipo написа:
                          sev написа:
                          въпреки че се топлиш с нещо друго (климатик, ел.печка....) сметката е направена така, все едно че жилището ти не се отоплява
                          Или с две думи си пр****н и то яко, независимо искаш ли го или не.Колега, защо си си демонтирал радиаторите, без да съдиш топлофикация за тия сметки за отопление?Съди ги, най-лошото, което може да стане е те да платят сметките по делото и да си демонтират тръбите, в най-добрия случай ще ти плащат всеки месец наем, че тръбите им ( те са си тяхни ) минават през твоя собственост.
                          Отоплявам се основно с газова печка и отвреме на време на ток.А иначе за радиаторите и т.н. - Нямам избор - на квартира съм !
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар


                            #14
                            Моята сметка за декември е 328,50 лв. с един радиатор, който дори не работи докрай през цялото време. Според "Директ" датчикът си отчитал съвсем правилно. Не знам какво да ги правя, не мога да им насмогна, трябва само за тях да работя.

                            Коментар


                              #15
                              ochinko написа:
                              Моята сметка за декември е 328,50 лв. с един радиатор, който дори не работи докрай през цялото време. Според "Директ" датчикът си отчитал съвсем правилно. Не знам какво да ги правя, не мога да им насмогна, трябва само за тях да работя.
                              Нашата пък за м. декември е 220 кинта при положение, че всички радиатори са включени, ама пак ми се вижда много щото все пак беше доста топъл месец.Миналата година ни е била 260 лв. за декември ма беше доста студено..... май!
                              Bravo 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X