Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лазерна корекция на астигматизъм.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лазерна корекция на астигматизъм.

    Здравейте колеги,искрено се интересувам има ли някой от вас, който да е претърпял лазерна корекция на азтигматизъм.Лично аз имам от дете по 3 диоптъра на всяко око астигматизъм и да ви кажа почна да ми писва да ми е все замъртено. Имам очила, но ги ползвам само за писане, четене, телевизия, компютър - просто не можах да свикна да ходя с тях, още повече пък да шофирам. Не знам дали сте наясно, но докато при далекогледството не виждаш добре на близо, а при късогледството - надалеч, при астигматизма ти си е просто замътено - накъдето и да погледнеш. Затова съм започнал да събирма информация - ефект, опасности, цени и т.н.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    аз имам същото заболяване само че при мен е 1,5 диоптъра и също като теб съм мислил за лазерна корекция но не съм се интересувал със абсулютна точност какво представлява процедурата и дали ефекта от операцията е дълготраен нещото което разбрах е че е около 600 долара на око и има такива клиники във върна и софия око разбереш подробности ще съм мн благодарен да споделиш ще следя темата
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Не искам да плаша никого, а и мнението ми въобще не е компетентно, така че не го считайте за 100% вярно, но съм ЧУВАЛ, че при такива операции има опасност да се увреди зрението.А ето тук намерих малко информация: http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=10225

      Коментар


        #4
        Близък приятел си прави такава операция преди 2-3 години и до ден днешен няма никакъв проблем. Рисковете доколкото той ми го обясни се повишават със самия диоптър. Ако е голям диоптъра е по рисковано, и по-скъпо взимат съответно, а той имаше 1 или 1.5 ... Та да ви кажа след това 1 месец след операцията на всяко око на склерата имаше 4 червени кървясали точки откъдето е минавал лазера... А иначе аз имам минимално късогледство 0.5/0.75 обаче засега не бих се подложил на такова нещо. Докато бях в Германия също се бях интересувал и ми направи впечатление че немците предпочитат да си носят очила вместо да се оперират и това също леко ме "дръпна" ...

        Коментар


          #5
          Лазерна корекция се прави само ако диоптера не мърда! Накратко лазера ти прави леша на самото око. И ако ти мръдне диоптера след 1-2 години пак ще трябва да се носят очила. Има риск колкото има риск някой да те заколи на улицата(това ми хрумна сега кво да правя )!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Тази тема живо ме интересува, защото и аз съм астигматик. Диоптъра ми е 0.5/075 и не е мръднал вече 4-5 години, че и повече. Астигматизма обаче мисля, че не се мери в диоптри, а в градуси. Въпреки малкия диоптър, и това, че слагам "специалните" очила като работя на компютър, (работя на комп. всеки ден почти плътно по 7-8 часа на дет на WORD и Апис или Сиела . все програми с бял фон) в края на работния ден - мътен поглед, очи болят, Визинче се капе, а понякога като попрекаля с напрягането на очите - се получава и астигматична криза - нищо не можеш да фокусираш на близко разстояние два - три дни. ОТВРАТИТЕЛНО Е! Да не говорим, че на слаба светлина вечер - прочитам ред-два и размазанооооо.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Това, което съм чувал общо за лазерните операции (не конкретно за астигматизма) е:- В повечето случаи не гарантират точност, при корекция на диоптър по-малка от 0.25! Т.е. най-вероятно зрението ти няма да е перфектно след операцията, респективно е желателно и след това да ползваш очила за да не си го развалиш отново.- Не се препоръчва такава операция при много малък диоптър, поради написаното по-горе- Има риск, но обикновено той е свързан с не много качествена диагноза на очното заболяване и някой други фактори и комбинацията от тях.- Първата година тежка физическа активност е абсолютно забранена (спорт, фитнес, тежка физическа работа и т.н.)- До първия месец зрението се пази страшно много от всичко: зацапване/възпаление, натоварване, каквито и да е сътресения (случайни падания.. да не говорим за физически натоварвания). Респективно първата година зрението като цяло се пази много. Ако активно използвате зрението си (в работа с компютър), четене и т.н.. трябва да преосмислите навиците си, иначе ще си навредите много (ще си влошите зрението отново много бързо).Като цяло информацията я имам покрай операцията на зрението на моята баба, както и от други места в нета Аз самият имам късогледство около 0.75 и също смятам някой ден да мина през такава процедура, но за сега смятам да се въздържа, но за колегите със диоптър 2.5-3 и нагоре си мисля, че могат по-сериозно да обмислят минусите и плюсовете, НО ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, че съм силно против шофирането на хора със зрителни проблеми, без да използват очила или подходящи лещи!Аз лично карах шофьорските курсове с лещи, но след това ми бе необходимо едва седмица шофиране с очила за да свикна! Много по-добре се вижда с очила отколкото с 0.75 късогледство.. представям си какъв ужас е при 2-3 диоптъра!
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                Разлика при операциите на възрастни хора (т.нар. перде) и корекция на стигматизма има огромна.Сама по себе си първия вид педставлява замяна на потъмнялата леща с изкуствена такава - затова не трябва да се напряга зрението - докато зарастне външната обвивка и се срастне новата леща.Астигматизма от своя страна предтавлява следното - лещата на окото не е идеално кръгла, а леко елипсовидна и фокуса не попада върху ретината а малко преди или след нея. Ефекта се измерва в диоптри, но има и градуси, който показват къде попада кривата част на лещата, за да може с очила да се премахне този ефект. Възможно е да има комбиниран ефект - както аз на едното око имам -3 диоптъра астигматизъм и +0,5 далекогледство - т.е - взаимно се гасят двата дефекта и получавам чисто - 2,5 астигматизъм. Корекцията с лазер на астигматизма, доколкото имам информация, леко изрязване по краищата на естествената леща. за да получи идеално кръгла.сферична форма. Това е изключително прецизен процес и затова не се гарантира отстраняване на минимални дефекти от 0,25-0,5 - е аз ако имам само толкова - ще пея... Гледах преди врема едно предаване по канал Здраве за лазерната корекция - как става в Германия - показаха някаква машина на Сименс, която струвала половин милион евро - едно момиче легна за корекция на астигматизъм - по 10-15 минути на око, без упойка - говореше си с доктора. Накрая стана, сложи си едни слънчеви очила (някакви специални и дадоха) и си замина и казаха че щала да ги носи до вечерта, а на другия ден щяла да вижда отлично. Всичко това ме навежда на мисълта че няма даже и възпаление на окото притази операция. Ама не знам, затова искам да поговоря с някой, който се е оперирал.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  колеги а нещо за цената някой да знае че за мен поне е от значение
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    колеги а нещо за цената някой да знае че за мен поне е от значение
                    А не бе...
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Yavor написа:
                      ...Астигматизма от своя страна предтавлява следното - лещата на окото не е идеално кръгла, а леко елипсовидна и фокуса не попада върху ретината а малко преди или след нея. Ефекта се измерва в диоптри, но има и градуси, който показват къде попада кривата част на лещата, за да може с очила да се премахне този ефект. Възможно е да има комбиниран ефект - както аз на едното око имам -3 диоптъра астигматизъм и +0,5 далекогледство - т.е - взаимно се гасят двата дефекта и получавам чисто - 2,5 астигматизъм. ...
                      offtopic:Астигматизмът е дефект на оптическа система или на човешкото око, при който се получава неясен, разкривен образ поради липса на фокусиране.За разлика от късогледството или далекогледството, при които образът е фокусиран коректно, но не върху ретината, а преди или след нея, при астигматизма образът не е правилно фокусиран. Причината обикновено е, че лещата на окото (или оптическия уред) не е правилна, и пречупва светлинните лъчи в една плоскост по-силно, отколкото в друга.Късогледството и далекогледството се коригират със сферични лещи - и двете повърхнини на лещата са част от сфера. Измерването е в дипотри. Астигматизма се коригира с цилиндрични лещи - една от повърхнините на лещата е част от цилиндър. Затова се измерва в цилиндри , а градусите показват на какъв ъгъл е завъртяна оста на цилиндъра спрямо вертикалата. Например моето късогледство, комбинирано с астигматизъм има следните параметри: - (минус) 2.5 диоптъра и -0.5 цилиндъра на 90 градуса .
                      ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                      ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                      ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                      Коментар

                      Working...
                      X