Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Освежих си бравото - готово

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Освежих си бравото - готово

    здравейте, колеги, не знам, времето ли или пък това, че съм по-свободен в момента, реших да си понаправя бравото една идея по-добро :D започнах с лак в лявата част на задната броня, беше ударена леко отдавна и лака беше за нов - не стана много хубаво, но пък, след пастирането се надявам да се оправи...
    Прикачени файлове
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    след това реших да подновя черната матова боя по броните - днес направих предната - утре е ред на задната, на колоната на едната врата, на основите на огледалата, на самите огледала - боя и лак. първо разбира се утре ще отида да си направя боя за колата, къде беше номера й пп ще снимам и ще пращам снимки, дано ентусиазирам и някой друг :D
    Прикачени файлове
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      Браво, колега, похвално! Я кажи с какво боядисваш пластмасовите черни лайсни, че и аз да направя моето Браво. :D Иначе при мен предстои нов плеър, през застрахователите за боядисване, лети джанти и нови летни гуми и си търся такова антикрило като на GT. Много ми се иска да я претапицирам, ама 600 лв няма да им дам! Много е 600 лв за една кола! По-скоро ще си сложа ксенон и даже ще ми останат бая пари!
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #4
        Blue написа:
        Браво, колега, похвално! Я кажи с какво боядисваш пластмасовите черни лайсни, че и аз да направя моето Браво.
        Някакъв спрей беше, но съм му забравил точно името. Преди време в един сервиз и на мен ми предлагаха подобна процедура, но не бях сигурен как ще се получи и се отказах. Обаче сега като гледам колегата какъв ефект е постигнал взех да се замислям. Ще чакаме да каже името на спрея

        Коментар


          #5
          Blue написа:
          Браво, колега, похвално! Я кажи с какво боядисваш пластмасовите черни лайсни, че и аз да направя моето Браво. :D Иначе при мен предстои нов плеър, през застрахователите за боядисване, лети джанти и нови летни гуми и си търся такова антикрило като на GT. Много ми се иска да я претапицирам, ама 600 лв няма да им дам! Много е 600 лв за една кола! По-скоро ще си сложа ксенон и даже ще ми останат бая пари!
          Обаче малко трудно ще го монтираш. Оригинално се захваща за стъклото с 4 болта. По скоро ще трябва да го лепиш.
          Настоящата - Ford Focus ST
          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
          Франкенщайн - R.I.P.
          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

          Коментар


            #6
            Радвам се, колеги, че поздравявате ентусиазма ми

            то май спойлера е за стъклото, както каза колегата, има дупки на самото стъкло и спойлерът е захванат за него.а иначе тези черните ги боядисвам със спрей - черен МАТ - от бриколаж - 8-9лв беше някъде, голяма опаковка - Dupli colour - немски е, доволен съм им от спрейовете - 2 бои до сега съм използвал от тази марка и са добри... :D пп при резервната гума ли е табелата с боята или май беше на задния капак
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #7
              Номерът на боята е като отвориш 3-тата врата отгоре има стикерче - сребристо и пише наименованието и номера на цвета.
              Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
              www.fiat-bg.org/forum

              Коментар


                #8
                благодаря, колега, че предпочитам да ми я направят по номер, а не да гледа на слънцето и да цъка и да се чуди дали да добавя нещо или...
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар


                  #9
                  За пластмасовите лайсни по вратите по принцип се прави със структурна боя. Немската RM струва 6лв/100гр. Боята е леко като гумена като засъхне. И моите лайсни са надрани обаче просто не ми се занимава да облепям колата и да я карам на майстора дето ми я боядисва. Пролетта може би. Другия вариант е със специална течност за потъмняване на пластмасови детайли. Има я в Mr. Brigolage 8-9лв. В гаража ми е и не помня марката. Представлява гъста течност като боя за обувки. Нанася се с гъбичка или плат. Аз минах всички пластмасови детайли с нея и за 2 месеца не са мръднали.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    е, аз на вратите няма да ги боядисвам, то там са си гуми и имат само нужда от миене, друг е въпросът, че не съм си мил колата от около 2 месеца а иначе на броните, не е гума а пластмаса, даже, като се изжули се вижда боята на бронята, вижда се на първата снимка утре продължавам
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      продължавам с освежаването :Dгредата не е изсъхнала, за това се виждат петна, като изсъхне става гладко и идеално
                      Прикачени файлове
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        #12
                        виждате ли разликата на първата снимка, нещо така по-аеродинамично е и една снимка на готовата задна броняднес си направих боя на спрей, за 19лв, ще пиша дали съм доволен и ще пусна снимки на огледалата как ще станат :D
                        Прикачени файлове
                        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                        e30 forever!

                        Коментар


                          #13
                          eто, вече свърших, огледалата станаха малко по-тъмни, но застрахователите ги признаха и това е важното едно петно до метал го боядисах да не ръждяса и за финаледна паста на салончето :D
                          Прикачени файлове
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            пу пу пу да не ти е уруки, много готино е станало, браво, машала, незнам какво да кажа повече, но така трябва.хубавичка е станала, все така да си я гледаш и тя така да ти се отплаща.
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #15
                              ...

                              Коментар

                              Working...
                              X