Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За българския език и форума!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    BobyBravo - Не виждам какво доказваш: че няма безгрешни ли? Е, няма. Наистина ли не схващаш за какво става дума или държиш да се заядеш с Vladim? То ако е за второто, далеч по-голям грях е използвания не на място пълен член, макар че имам съмнения да го е поставил от незнание (иначе винаги ми е било чудно защо се бърка - правилото е без изключения - простичко: кой върши действието -> той получава пълния член). Immortal - Препоръчвам ти да гледаш филма Idiocracy, има го по торент тракерите (макар някакъв вид комедия, само ще затвърди мнението ти). :D
    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #17
      Pecho няма нужда да му ставаш адвокат, а аз ни най-малко искам да се ям с някого, но доста от примерите които е дал са точно такива (Грешно натиснат съседен клавиш). Което е неприятно явление но не и повод за дразнене.
      Lancia Delta Nuova
      106.152.0(0) | 1750 MPI LE 105CV 76KW 5P 835C2.000

      Коментар


        #18
        BobyBravo написа:
        И аз съм за правилното и грамотно писане, но всеки греши колкто и да се стараe и внимава.Vladim ще си позволя да те цитирaм....
        Казал ли съм, че съм безгрешен? Май такива екземпляри не съществуват! Повечето от примерите, които съм дал нямат нищо общо с това, което цитираш! В крайна сметка, ако има филолог съгласен да изпълнява моите функции-моля, да заповяда! И още нещо... пожелавам ти да напишеш почти 2000 мнения и да сгрешиш малко по-малко от мен!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #19
          Sko написа:
          ...@Vladim -> "За българският език и форума!" - братле, точно тая тема не трябва да е с грешка
          Именно тук не мисля, че съм сбъркал, но относно пълният и непълен член съм имал подозрения на моменти така, че, ако съм сгрешил, моля да ме извините, ако пък не-да ми се извините! :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #20
            BobyBravo написа:
            Pecho няма нужда да му ставаш адвокат...
            Изобщо не става дума за адвокатстване (дали сме се и виждали с Vladim?), а за неграмотността, която за съжаление далеч не е само
            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #21
              Пълен член се слага винаги и само за подлог. Въпросното изречение е безлично - т.е. няма извършител на действието, следователно членът не трябва да е пълен.(Ех, мама му стара, с тази 4-ка по български език, дето я имам бая работи съм запомнил )

              Коментар


                #22
                Пълния член го проверявам по следния начин - ако въпросната дума може да се смени с "него" и изречението продължава да има смисъл, значи няма пълен член. Ако може да се смени с "той" - има пълен член.
                Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                Коментар


                  #23
                  Оставете го този член на мира! Разбирате много добре за, какво иде реч! Ако стигнем да се поправяме само за пълен и непълен член ще стана цигулар!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    Аз никога не съм разбирал защо трябва да има пълен член отзад! Това правило според мен го е измислил някой пълен гей!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #25
                      kiro_of_the_day написа:
                      Аз никога не съм разбирал защо трябва да има пълен член отзад! Това правило според мен го е измислил някой пълен гей!
                      "изрод" P.s.колега кажи какво пиеш (до 200 гр. ) винаги като прочета твоЙО :D писанЙЕ ми се оправя настроението
                      фиатче Браво 2.0

                      Коментар


                        #26
                        Каквото и да си говорим , грешки винаги ще има . Много пъти е предлагано да се направи тема БИСЕРИ , но незнайно защо ръководството отказва . Нека се посмеем заедно . Ще бъде и разтоварващо . Между другото , аз съм фен на Ключарския словоред .
                        Мерцедес-SPRINTER 312 - 2,9TDI 122кс...МОЩНИЯ КАТЪР
                        ФОРД И ЦИГАНИН ЗИМАТА НЕ РАБОТЯТ - Лично наблюдение...Някой да ме обори??????Мицубиши Каризма , бензин , автоматик, климатроник

                        Коментар


                          #27
                          atos написа:
                          Каквото и да си говорим , грешки винаги ще има . Много пъти е предлагано да се направи тема БИСЕРИ , но незнайно защо ръководството отказва . Нека се посмеем заедно . Ще бъде и разтоварващо . Между другото , аз съм фен на Ключарския словоред .
                          "Ключарския словоред"... това беше жестоко!
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #28
                            atos написа:
                            Каквото и да си говорим , грешки винаги ще има . Много пъти е предлагано да се направи тема БИСЕРИ , но незнайно защо ръководството отказва . Нека се посмеем заедно . Ще бъде и разтоварващо . Между другото , аз съм фен на Ключарския словоред .
                            Честно. От Ключаря по уникален в това отношение няма.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #29
                              Yavor написа:
                              atos написа:
                              Каквото и да си говорим , грешки винаги ще има . Много пъти е предлагано да се направи тема БИСЕРИ , но незнайно защо ръководството отказва . Нека се посмеем заедно . Ще бъде и разтоварващо . Между другото , аз съм фен на Ключарския словоред .
                              Честно. От Ключаря по уникален в това отношение няма.
                              И аз много се смея,макар и своя грешка да видях в примерите Убеден съм,че Ключаря сяда с чаша алкохолно в ръка пред компа А на "дълбокомислената" тема на Нино,съм се хилил 10 минути
                              1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                              Коментар


                                #30
                                tomazo написа:
                                kiro_of_the_day написа:
                                Аз никога не съм разбирал защо трябва да има пълен член отзад! Това правило според мен го е измислил някой пълен гей!
                                "изрод" P.s.колега кажи какво пиеш (до 200 гр. ) винаги като прочета твоЙО :D писанЙЕ ми се оправя настроението
                                Обикновено пием над двеста грама! Така, че офертата май отпада да се таковам у пиянИцата ...
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X