Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разходка в съседна държава? - Нека да го обсъдим!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разходка в съседна държава? - Нека да го обсъдим!

    Отпаднаха таксите за преминаване над Дунав мост02 януари 2007 / News.dir.bgРусенският кмет Божидар Йотов съобщи тази вечер дългоочакваната новина, че таксите на община Гюргево за преминаването над Дунав мост отпадат от днес за пътуващите от страните-членки на ЕС. Йотов каза това след среща със своя колега в Гюргево Лучиян Илиеску. На всяко влизане и излизане от Дунав мост румънските местни власти събираха по 15 евро за лек автомобил и това бе причина малко българси да пътуват дотам. Таксите са били вземани до тази сутрин, когато кметът Илиеску е разпоредил да се отменят. Божидар Йотов съобщи още, че са обсъждали възможността до месец февруари тази година да бъде организиран редовен автобусен транспорт между Русе и Гюргево през Дунав мост. Идеята се е наложила след като днес хиляди румънци и български прекосиха границата с автобуси, осигурени от двете общини, съобщи БНР.Според вас, възможно ли е да се пътува в Румъния безопасно след като вече е в Евросъюза?Какви документи трябват за пътуване с кола?Днес съобщиха че някой зелени карти са невалидни, кои по-точно?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Re: Разходка в съседна държава? - Нека да го обсъдим!

    GTipo написа:
    Според вас, възможно ли е да се пътува в Румъния безопасно след като вече е в Евросъюза?
    Че аз не смятам, че в Румъния е било опасно някога. Живял съм повече от месец в Букурещ (командировки) и съм се врял в какви ли не гета, за да разгледам, с нулево знание на езика, но никъде не се почувствах застрашен. Между другото отдавна се каня да отскоча пак - има едно ресторантче в центъра - 5 маси на кръст и най-вкусните спагети "Карбонара" които някога съм ял... Та това лято може и да завием през Румъния на път за морето. :D
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Не аз се нагледах на простотий тия 2 дена по тв. Масово народа се сурнал да напуска. И къде ще отидат ? Никой не знае. Питат ги на къде? Те отговарят .. не знам.. дирим работа. Е затова смятам, че мястото ни още не е в ЕС и май ще станем 1-вата страна която ще изхвърлят от там. То не е само да запалиш колата и да бръмнеш. То като ходиш да работиш, трябва да имаш къде да преспиш, някакви джобни и т.н. А не тръгнали като циганите от провинцията как идват в София и застават по кръстовищата. Абе кво ли коментирам...

      Коментар


        #4
        Аз останах с впечатлението, че колегата иска да отиде на екскурзия в Румъния.Принципно идеята е добра, тъй като за някой хора например е по-лесно да стигнат до Румъния отколкото до нашето черноморие... макар, че лично на мен Румъния ми носи повече негативни асоциации.Всъщност всичките ни съседни страни са ми доста неприятни
        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

        Коментар


          #5
          perlsite написа:
          Аз останах с впечатлението, че колегата иска да отиде на екскурзия в Румъния.Принципно идеята е добра, тъй като за някой хора например е по-лесно да стигнат до Румъния отколкото до нашето черноморие... макар, че лично на мен Румъния ми носи повече негативни асоциации.Всъщност всичките ни съседни страни са ми доста неприятни
          Да, улучи. Просто да разгледаме съседите. Сега нали излиза малко по-евтино. Чувал съм че в Румъния имало банди по магистралите, по-лоши от българските и крадците били повече. За Гърция - че нямало нормални означения на пътя и трябвало да се ориентираш само по звездите накъде е пътят.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            GTipo написа:
            perlsite написа:
            Аз останах с впечатлението, че колегата иска да отиде на екскурзия в Румъния.Принципно идеята е добра, тъй като за някой хора например е по-лесно да стигнат до Румъния отколкото до нашето черноморие... макар, че лично на мен Румъния ми носи повече негативни асоциации.Всъщност всичките ни съседни страни са ми доста неприятни
            Да, улучи. Просто да разгледаме съседите. Сега нали излиза малко по-евтино. Чувал съм че в Румъния имало банди по магистралите, по-лоши от българските и крадците били повече. За Гърция - че нямало нормални означения на пътя и трябвало да се ориентираш само по звездите накъде е пътят.
            да бе - чувал си че там има по-опасни банди от нашите - я питай некой румънец какво мисли за нашите а относно указанията по пътищата в гърци - не са по лощи от нашите!п.п. бил съм многократно и в двете страни, а и познавам лично и по работа много румънци и гърци.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              ако отганизирвате екскурзия за докарване на кола по може ,да измислиме нещо ! То Ръмъния си е като България ,айде за Гърция лятото по си заслужава да отскочиш !!А това за бандитите в Ръмъния са комунистически митове !
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                И аз мисля че положението в Румъния е почти както у нас - може би малко по добре. Аз имам впечатления от Букурещ понеже имаме офис там и преди често бях в командировки. Вярно че почти винаги пътувах със самолет но е имало случаи да минавам и с кола до там. Дори в паспорта имам записано едно връщане от румънските митничари че колата беше натъпкана с измервателни уреди които им се сториха подозрителни. Преспахме и на другия ден пак щурмувахме границата - този път успешно А самият Букурещ е прекрасен град. Най дългият ми престой там е бил 2 месеца. Чисто е въпреки че и в центъра му има цигански гета както в София. Цените са малко по високи заради малко по високия стандарт но това е само в столицата. Извън нея все едно че си в България.Ако не си ходил до Букурещ досега, определено има какво да видиш ...

                Коментар


                  #9
                  charlie написа:
                  - я питай некой румънец какво мисли за нашите
                  На мене са ми обяснявали даже без да питам - спомням си един път пътувах с нощен влак за Букурещ и се случих в румънския спален вагон. Шафнера на смесица от румънски, английски и езика на знаците ми обясни следното: "Като тръгнем от София се заключи в купето и няма да отваряш на никой, докато сме в България. Като влезем в Румъния - тогава няма проблеми."
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Пътувах често през Румъния до 2002 година и оттогава така съм я намразил тая държава че просто няма накъде повече. Та тогава по пътищата бяхме рекетирани по всевъзможни начини, най бруталния от които е при прелеза на Тимишоара, цигани бяха изкопали огромни дупки и ако не спреш просто колата си остава там. И като спреш пред тебе изскача отряд мангалчета и 2-3 възрастни мангали които искат да ти мият стъклата уж. Обаче на четките си имат железни топчета и ако не им дадеш 1-2 евро праскат стъклото. Също веднъж пътувахме с един приятел от Видин и на румънската митница след като си взехме паспортите потегляме и чуваме неистови крясъци, и какво да видим - някаква циганка която изглежда на 100 години нарочно си пъхнала миризливия крак по гумата И дойде веднага полицай и се почна една... и накрая моя човек се отърва със 100 евро на ръка. Отделно по същата схема има и млади румънки, които уж пътуват на стоп, а ако я качиш след 100 метра почва да крещи и точно тогава от някъде изскача полицай и почват да крънкат за пари... А пък веднъж се връщахме с един познат и му се запуши дюзата на омегата от тъпата румънска нафта... Абе мога да приказвам с часове за "братята-европейци" румънци... Не знам сърбите дали са се оправили, че и там каква цигания беше по пътищата...

                    Коментар


                      #11
                      johnfound написа:
                      На мене са ми обяснявали даже без да питам - спомням си един път пътувах с нощен влак за Букурещ и се случих в румънския спален вагон. Шафнера на смесица от румънски, английски и езика на знаците ми обясни следното: "Като тръгнем от София се заключи в купето и няма да отваряш на никой, докато сме в България. Като влезем в Румъния - тогава няма проблеми."
                      1997 Brava 1.6, 16V

                      Коментар


                        #12
                        за румъния

                        Безопасно но точно в Румъния не е за вярване и зависи в къи район си като изключим обикновенните хора да но от такива неочаквани уж на стоп уж да ти мият колата и да ти обменят пари еми никакво спиране кадето не трябва и много внимателно уж да пикаш и изненада липсва ти нещо нали и тук може да стане така
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Мои хора поляци ми разправяха по телефона вчера че техен братовчед си е купил мазният мотор за 27 000 евро.Тръгнал е на екскурзия до Гърция,това става лятото,и кой го знае за какав чеп е минал през Северната ни съседка.Спрял на някакъв къмпинг с каравани да преси и като се събудил сутринта мотора му го нямал.Сега сигурно се чудите какво е станало по нататък хванал си е влака и се пребрал. В Англия миналата година гледах на едно предаване за туризма даваха как в българия тарашим всичко измами с валути и абсооооолютно всичките ни цигани дори и хлебарки по големи от главата ми и още много други работи.А тази година като бях е Англия говореха за България и Румъния че много ги разбираме колите нищо не може да не спре да крадем.Веднага се консултирах със Словаци,Поляци,Чехи,Литовци...И те ми казаха че и при тях се крадяло но не както при нас Казаха че сме били големи експертии всичко сме разблокирвали.Всички от тези националности твърдяха до един че Румънците са по големи експерти от нас което малко ме подразни нали ние трябва да сме най за всичко, и един словак да еба неговата майка ми изкара весник и ми по каза че Румънците са на 2-ро място по хакерство след Америка,но това било така защото тя била огромна.Апък и миналата година бях авер с едни румънци аве ония един път не платиха като нормални хора в супермаркета,то крадене ли не беше бар кодовете ли не ядаха,етикети ли не сменяха.Викам му аве Разване мене а не ме крадете,Разван вика няма Жоржи България и Румъния братя не се карадем едни други .Крадем на Румънски е чорделе.Аве тия бяха пълни цигани на единият баша му правеше матрици за VW Bora,Jetta а на другия майка му беше депутат от румънския парламент сугурно заради това се е научил да краде ,а баша му контрабанда на дънки от Турция На такива заможни семейства децата им крадат и с газа си апак другите незнам как ще крадът

                          Коментар


                            #14
                            Четири пъти съм бил във Румъния. По-точно в Констанца, малко в Мангалия посетих и "култовия " им курорт Мамая(все едно Слънчев бряг през 70-80 г.). Колеги нищо не губите от това че не сте били по румънското черноморие. Ходете във Варна, Бургас и курортите ни. В пъти сме по добре от тях ( и не го казвам от шовинизъм). За Букурещ не мога да коментирам , нямам наблюдения ама и там ще е същия дол дренки. А и мангалите са им по гнусни от наш’те , само че по трудно ги различаваш от румънците щото много си приличат
                            VW Bora Variant 1.6 16V '01

                            Коментар


                              #15
                              Точно Букурещ трябва да се види. Ние тук такава архитектура нямаме. Огромен град. Там се намира и втората по големина сграда в света.Останалата част от Румъния е досущ като България.

                              Коментар

                              Working...
                              X