Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да поговорим за електромобилите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    chaveto написа: Преглед на мнението
    На ден не виждам да се правят повече от 100км които ги покрива без проблем с 27Kw батерия. Разход в града от 6 до 9Kw нормално каране. На околовръстното или там където се кара по бързо си е 9 и нагоре разхода, като до момента съм докарвал макс 12Kw.
    Математиката леко ти куца май
    Ако изразходва в града 9 кВт/100 км, би трябвало с 27 кВт да мине поне 300 км... а тя минава 100. Знам, щото служебното Зое с 52 кВт батерия минава около 240 км.
    И разходът, който показва градско е около 20 кВт/100 км. На дълъг път вдига до 22-23 кВт/100 км.

    Коментар


      Математиката не ми куца, на ден се минават около 100км и 27 да харчи ще трябва да стигне батерията. Така вече трябва да е ясно какво исках да кажа.
      Жената няма как да направи 20+ разход, педала на газта трябва да е постоянно натиснат до пода за да направи такъв разход.
      Разхода е това което написах, това е разход при съвсем нормално каране, без излишно напъване.

      Коментар


        chaveto написа: Преглед на мнението
        Аз като човек който не одобрява EV защото ги изкараха най чистото нещо във вселената си купих такава. Купих EV само и единствено защото си имам домашна ФЕЦ на която я зареждам с предплатен ток, засега. По друг начин казано, няма да давам пари за "гориво". Купил съм градска, защото идеята е да се ползва само и единствено в града и около града. Извън града все още не могат да ми покрият изсикването за скорост и време на пътуване. Както и според мен силата на EV е в града и само там засега.
        На ден не виждам да се правят повече от 100км които ги покрива без проблем с 27Kw батерия. Разход в града от 6 до 9Kw нормално каране. На околовръстното или там където се кара по бързо си е 9 и нагоре разхода, като до момента съм докарвал макс 12Kw.
        Като цяло EV се кара доста по приятно от автомобил с ДВГ. Няма шумове, вибрации и т.н постоянно стрескаш пешеходците
        Зареждането става в контакта с 2.3Kw или с 7Kw монофазно, вие сметнете за колко време се зарежда. При 3-фазен ток вече може и повече Kw но все пак въпросният EV трябва да поддържа повече мощност при зареждането от "контакта". Зареждането на платените зарядни е скъпа работа, цени от 50 до 90ст за киловат. Като при DC станция вече зареждаш до час време от 20 до 80% това ако си сам, защото повечето са споделени и си делите мощността всички които сте на клона
        На този етап не се притеснявам къде ще зареждам и знам, че като стане студено ще мога да си я държа включена в контакта за да бъде "топла". Тогава определено ще мина на зареждане от преносната мрежа, но при тези цени на тока отново ще ми е по евтино.
        Относно колко са зелени, ами на този етап не са много зелени според мен. Доста голям процент се зареждат през времето в което ел. енергията не идва от ВЕИ. Като тук не се знае и едно ВЕИ колко точно е зелено. Гуми, това е нещото което се хаби много по бързо от автомобил с ДВГ, защото килограмите имат значение. А гумите както всички знаем и не знам, отиват директно в почвата. Производство на батерита не знам колко е зелено, както и не съм сигурен, че рециклирането (ако въобще го има) е зелено.
        Respect за обоснования пост !!! правилно си написал - предплатен ти е тока, а не 'безплатен'.
        При скорошното премахване на нощната тарифа , зареждането от преносната мрежа ще се доближи до платените зарядни.

        За гумите - отиват в почвата, но и във въздуха, тоест в дробовете на хората.... А там какво става , по-добре да спрем.
        Може да направим едно сравнение от 'разхода в пари' ЗА 5 години на нова кола на:
        - LPG
        - CNG
        - бензин
        - дизел
        - електичка

        като в 'разхода ' се включи и обезценяването за 5 г. и разликите в застраховките...
        За водорода не пиша, защото тези с водород в САЩ в момента имат най-скъпия разход пари/км.
        Последна редакция от PM_u_bo; 23.06.2024, 22:20.

        Коментар


          PM_u_bo написа: Преглед на мнението

          При скорошното премахване на нощната тарифа , зареждането от преносната мрежа ще се доближи до платените зарядни.
          С това не мога да се съглася. Не знам как го сметна изобщо:
          Нощната тарифа е 11-12 стотинки (не знам точно колко е, плащам си го тока през банката и отдавна не съм виждал фактура).
          Дневната е около 24 ст.
          И да махнат нощната - пак си на 24 ст.
          На платените зарядни към момента е над 90 ст., с тенденция за увеличаване.
          (В Румъния е 1.30 лева/kWh на DC станциите, например).

          Коментар


            Около 30 ст е доста близо до 50 ст , които е описал Чавето.

            Коментар


              Много съм далече от темата за електромобилите. Та да задам един съвсем лаишки въпрос. Напоследък ми излизат доста оферти за хибриди от типа бензинов двигател + електромотор. Става дума за коли, които хващат окото, а не градски мъници. Примерно видях на живо едно много прилично хибридно рено, което прилича на джип (някои ще кажат, че няма джип рено, затова казвам, че прилича ), закупено съвсем наскоро чисто ново за около 50 000 лв. Вярно - базово изпълнение, скучно бяло на цвят, но с напълно достатъчно за мен екстри. Струват ли си парите такива хибриди?
              Последна редакция от snake; 28.06.2024, 11:30.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                Карам такова Сузуки.Доволен съм от него,4х4,автоматик,разход смесено каране около 6,6/100.При тези хибриди е подобрено ускорението и динамиката,благодарение на електромотора,който е 47Кв.Кара се малко по-различно,защото генератора играе роля на моторна спирачка и почти не ползваш спирачките.Иначе почти няма разлика с бензиновите.
                1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                Коментар

                Working...
                X