Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развален водомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развален водомер

    Колеги, някой има ли представа какво да направя като днес видях че се е развалил водомера/ Установих го след като тръгнах да записвам данните за да ги оставя за отчета/.Какво трябва да направя? Каква е процедурата..отивам купувам си, идва някой монтира го, ама как се слага пломба?

    #2
    Май първо трябва да се обадиш че е развален и някакъв протокол да ти издадат. После купуваш и ти слагат пломба като записват новите стойности и номера му
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      Re: Развален водомер

      vili151279 написа:
      Колеги, някой има ли представа какво да направя като днес видях че се е развалил водомера/ Установих го след като тръгнах да записвам данните за да ги оставя за отчета/.Какво трябва да направя? Каква е процедурата..отивам купувам си, идва някой монтира го, ама как се слага пломба?
      Какъв е водомерът ти ?Български ли е ?Ако ли да - дай подробности за него. Имам нещо предвид.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #4
        Български е пише Беласица, Петрич

        Коментар


          #5
          vili151279 написа:
          Български е пише Беласица, Петрич
          Виж. Сух ли е ? Фланецът му трябва да е черен - пластмасов, ако е от сухите( с отчетен механизъм като на километраж )За да разбереш това трябва да има по него означения А-V, В-Н , Qn 1,5 m3/h или Qn 2,5 m3/h.Стискам палци да е такъв, защото има голяма вероятност да го ремонтираме сега докато си пишем. :DПС: Ако е такъв ми кажи показанията само на червените стрелки и дали чувствителния елемент ( в средата на отчетния механизъм е този индикатор) помръдва докато пускаш вода.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Аз също се интересувам от този ремонт за 1 минута
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              Може да не трябва нищо да купува. Нашите водомери са собственост на ВиК , те си ги слагаха безплатно,аз нищо не съм плащал.

              Коментар


                #8
                Купува се, 35 лв. ни искаха за подмяна.Звънете директно на ВиК, те си идват с техен водомер и го монтират, в противен случай трябва вие да си купите водомер и пак да им звъннете те да го монтират.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  VIT написа:
                  Може да не трябва нищо да купува. Нашите водомери са собственост на ВиК , те си ги слагаха безплатно,аз нищо не съм плащал.
                  Тези, които са подотчетни ( етажна собственост ) не са на ВиК. Собственост на ВиК е всеки първи уред след водопроводното отклонение. В случая - общия е на ВиК ( този, който е в абонатната ), а останалите след него (подотчетните) са на собствениците им.Що се касае за ремонта/подмяната на тези уреди, всеки оператор прилага различни практики, цени и интерпретации при тази услуга.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #10
                    Нищо не правиш. ОБаждаш се на фирма, която монтира водомери, те идват, свалят ти стария, слагат новия, пломбират ти го и това е. Даже мисля, че протоколите с номера на пломбата те си ги дават на ВиК, не трябва ти да ги носиш. Просто не казвай, че е спрял. Абе не ми харесва, грозен е, стар е, нещо стърже понякога...С пари никой няма да те върне.

                    Коментар


                      #11
                      Нали съм си честна, казах че е спрял. Имам 3 месеца да го сменя с нов. Днес протече другия водомер...оправихме го ама и той спря та и него ще го сменям и реших направо 4-те да ги сменя.

                      Коментар


                        #12
                        При нас единият водомер спря преди време. Дойде "техническото лице", което трябваше да монтира новия водомер, но толкова не му се занимаваше, че реши да почукне малко спрелия водомер тук-таме и той взе че тръгна От тогава си работи нормално.
                        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                        Коментар


                          #13
                          Punto_II_HGT написа:
                          При нас единият водомер спря преди време. Дойде "техническото лице", което трябваше да монтира новия водомер, но толкова не му се занимаваше, че реши да почукне малко спрелия водомер тук-таме и той взе че тръгна От тогава си работи нормално.
                          Адекватна е била реакцията му. Комплименти за което, защото по-доходоносното за него в случая е да ти продаде нов уред.Има само един вид и модел водомери, които наистина така се "ремонтират" - безболезнено и на място. Тези водомери са сухи с магнитна предавка и е възможно в експлоатационния си период да получат този "бъг". С "почукване", в момент на подходящо подбран изходен дебит се помага на предавателното зъбно колело да преодолее усилието по задвижване на гърбичния механизъм. И те така уредът може да я кара до живот без този проблем. :P
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            Изключително съм му благодарен до ден днешен, че ми спести някой и друг лев. Наистина повечето на негово място щяха да ми продадат директно нов водомер... че сигурно и стария щяха да продадат, след като го "ремонтират" :D
                            1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                            2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                            Коментар


                              #15
                              Punto_II_HGT написа:
                              Изключително съм му благодарен до ден днешен, че ми спести някой и друг лев. Наистина повечето на негово място щяха да ми продадат директно нов водомер... че сигурно и стария щяха да продадат, след като го "ремонтират" :D
                              Най-вероятно. :PЗа да се спре тази порочна и недобросъвестна практика от някои технически и/или оторизирани за това лица, съветвам да не им се дават старите уреди, освен, ако не бъде показан протоколза замяната им с оборотни такива ( ремонтирани и метрологични тествани със знак за държавна проверка и утвърдена годност). Това става с ваше съгласие разбира се. В такъв случай цената на тази услуга не трябва да надхвърля 50-60 % от стойността на ново-закупения уред. Не допускайте някой да търгува с вас чрез вашите уреди.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X