Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Настройка на мрежа

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Инсталира ли се този принтер най-накрая?Преди години имах подобен проблем с мрежата в службата - единият компютър не вижда другия. Тъй като бяхме лицензирани, то не бяха помощи по имейл, с отдалечен достъп от Майкрософт Бг, с изпращане на системни файлове, запис на грешки, че да ги изпратят на хамериканците, да видят и те що не се получава...Накрая смених клавиатурата на единия комп и всичко си дойде на мястото
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #17
      Той е инсталиран, но не достъпвам компютър на който е инсталиран от лаптопа с десятката. Проблема обаче е в десятката май, защото в друга мрежа не вижда други два лаптопа - с 8.1 и с 10, а те го виждат. Точно както и в онази мрежа.

      Коментар


        #18
        Ако този лаптоп е бил в домейн, може да е наследил някаква групова политика, която да му пречи да вижда други хостове. Или пък да има нещо омазано по Local Security Policy.
        naskobg написа:
        nightlord написа:
        Направи акаунти. Имаше го тоз проблем и в 7-цата. Създай акаунт с юзер и парола и трябва да стане.
        Не става! Пробвах.
        А пробва ли да изпишеш не само юзъра и паролата, а и името на машината (компютъра, към който искаш да се свържеш), в която е създаден този локален юзър?
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #19
          snake написа:
          Ако този лаптоп е бил в домейн, може да е наследил някаква групова политика, която да му пречи да вижда други хостове. Или пък да има нещо омазано по Local Security Policy.
          Не е бил.
          snake написа:
          А пробва ли да изпишеш не само юзъра и паролата, а и името на машината (компютъра, към който искаш да се свържеш), в която е създаден този локален юзър?
          Дори и в експлорера, на нетуърк като се клекни на друга машина казва, че иска име и парола за нея. На снимката се вижда.П.П. Реших да отворя отново gpedit.msc и да се поровя и ми даде това:
          Прикачени файлове

          Коментар


            #20
            Това че не е бил в домейн, не пречи да има нещо омазано в локалната политика или пък в регистрите. Някои версии на 10-ката например имат бъг, който им пречи да търсят нормално, докато не се пипне в регистрите. А за юзъра и паролата, просто изпиши името на компютъра пред юзъра с наклонена черта, независимо какво се вижда на картинката. Ако не стане, пробвай вместо името на компютъра да изпишеш IP адреса му преди юзъра.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #21
              Да споделя малко инфо до къде съм стигнал.Разреших юзера Администротор на десятката. Влязох в него, направи си настройките и от там добавих принтера. Даже и печата :D Влязох си в моя юзер който, също е администраторски. Там принтера го няма и разбира се - не мога да видя другата машина :D

              Коментар


                #22
                Направи нов администраторски акаунт и пробвай с него. Ако стане, после лесно ще прехвърлиш нещата от стария профил - 5 минути работа е.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  Огромни благодарности на колегата emzo.След неговата компетентна намеса вече всичко е О. К.

                  Коментар


                    #24
                    naskobg написа:
                    Огромни благодарности на колегата emzo.След неговата компетентна намеса вече всичко е О. К.
                    Ааа..., така не е честно, кажи как извади зайчето?
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #25
                      Омазано груп полиси.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        Мисля, че и аз го насочих към политиката, но явно съм го направил по некомпетентен начин, щом благодари само на теб за компетентната намеса
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          snake написа:
                          Мисля, че и аз го насочих към политиката, но явно съм го направил по некомпетентен начин, щом благодари само на теб за компетентната намеса
                          Извинявай колега. На всички съм благодарен, просто той се рови в компютъра вместо мен :D Заключвам темата, защото е изчерпана вече.

                          Коментар

                          Working...
                          X