Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Желаещи за групова поръчка на масло от Германия ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Аз съм навит да изпратя пари предварително за да не се натоварва финансово човека, който ще прави поръчката.
    punto HGT

    Коментар


      #77
      Много добро масло ще излезе този равенол вси. Смених го на 16000км. като е карано 80/20 извънградско/градско на газ. Тествахме го с мобилен тестер за масло, който разполага със скала за износване на маслото и измерва съпротивлението на неработило и отработено едно и също масло. Показа износване на маслото 10 процента при допустими 50. Човекът каза, че не е виждал толкова добро масло на 16000 км. Като знам в какви обороти съм вкарвал мотора почти всеки ден и на мен ми е чудно как няма метални частици вътре. Колата е тойота карина е на 350 000км. Имам термометър и манометър на маслото и стойностите са същите кскто и при ново масло. До сега съм сменял на 10000 и пак не е имало разлика в налягането, но това с тестера мисля е показателно за качествата на маслото. Единствено на 10000 извадих 1литър през тръбата на щеката(само толкова успях) и долях ново масло. Тубата е 5 литра, а двг. Събира 3.

      Коментар


        #78
        Браво на колегата max-2, че си е направил труда да тества маслото, аз вярвам на проведените тестове на руснаците за това и толкова се напъвах да вземем точно от това масло.
        Колега от нисан форума сподели, че го е сложил на турбо бензинова кола и също е много доволен от маслото, турбото след определени километри започнало да се развърта от по ниски обороти.
        Чакам колегата DJPOPA да каже дали е навит да направи пак поръчка за това хубаво масалце.
        punto HGT

        Коментар


          #79
          Привет, колеги !
          Аз също съм с отлични впечатления от Равенола. Карам го на Multipla 105 JTD. До тук 5000км, с два пъти дълги преходи от по 800-900км за един ден. Не съм доливал, седи си нивото на 3/4 от щеката, както когато го налях. Това говори за ниски загуби от изпаряване. Днес правих поръчка за брат ми, поръчах от друг немски сайт. Та покрай маслата за помпа-дюза за Аудито му, си поръчах и за мен две туби Ravenol VSI. За сега няма да имам нужда от масло, дори едната туба ще я предложа на другия ми брат, за неговото бензиново Ауди 1.8Т. Ако случайно се откаже, че той скоро сменя, мога да я преотстъпя на някой колега от тук.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #80
            Колеги, от Равенола има ли масло 10w60? Ако има желаещи може да поръчаме, на мен ми трябват 15литра...
            M-Benz E 250 TD 150hp
            M-Benz 200d 75 hp
            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

            Коментар


              #81
              msotiroff написа: Преглед на мнението
              Колеги, от Равенола има ли масло 10w60?...
              Погледни тук.

              Аз бих се включил с 5 литра RAVENOL Super Synthetik Öl SSL SAE 0W-40.
              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #82
                Това са рейсинговите масла на Revenol http://www.ravenol.de/en/products/us...cing-oele.html
                Руснаците са тествали 4 вида масла от марката ето едно линкче http://elit-oil.io.ua/s938289/sostav...yh_masel_5w-40 , като най доброто от тях е именно "VSI", за това заложихме и на него в предната поръчка.
                punto HGT

                Коментар


                  #83
                  и аз имам желание да поръчам Ravenol vsi sae 5w-40. на мен ще ми трябват 8л.
                  Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
                  Chevrolet Aveo

                  Коментар


                    #84
                    Днес пристигна поръчката ми от Германия. Понеже много ги насъбрах, пък и с маслата съм на по 5000км и на двете коли, мога да дам 1 туба 5л ravenol vsi 5w40 на някой колега. Идва на 53,75лв. Мога да дам и 1 туба 5л от френското areca f4500 5w40, то е 28,50лв. Това са цени, на които ми е излязло, надценки няма съвсем по колегиално. Ако има мераклии, да пишат. Доставката по еконт е 5,63лв/туба до офис за равенола.

                    ПП Защо като пиша бърз отговор и всичките ми главни букви ги прави малки ???
                    Последна редакция от DJPOPA; 24.08.2016, 17:35.
                    Dacia Duster 1.6 4WD

                    Коментар


                      #85
                      За мен 5 литровата туба Равенол ако не е късно.
                      Пратил съм координати на ЛС, ако не си получил съобщението остави един телефон да ти звънна.
                      Последна редакция от didich; 24.08.2016, 23:58.
                      punto HGT

                      Коментар


                        #86
                        Нещо интересно от Ravenol - https://www.youtube.com/watch?v=emgV2SiH4MQ , до колкото разбирам първото в света одобрено масло с вискозитет 0W-16
                        punto HGT

                        Коментар


                          #87
                          Първият, който поиска Равенола на лично съобщение, беше колегата svn от Бургас. Днес заминава при него. Остава ми тубата с ARECA F4500, ако някой я иска, да се обажда.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #88
                            Колеги, при следваща поръчка бих искал да се включа и да пробвам Ravenol 0W-16. Ако някой друг има желание, бихме могли да вземем по-голямо количество и да го разпределим.

                            Кога се планува следваща поръчка?

                            Коментар


                              #89
                              Днес си взех маслото от Еконт.
                              Благодаря на колегата DJPOPA за коректността!
                              Fiat Brava 1.6 16v 97г.
                              Citroen C4

                              Коментар


                                #90
                                Колеги, има ли желаещи за поръчка на масло за скоростни кутии RAVENOL ? Визирам конкретно RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80. Дават го пълна синтетика, с поли-алфа-олефинова база (ПАО) и хомолгация по API GL-4 (демек няма да яде синхронизаторите от цветни метали). Хомолгирано е и от нашите FIAT 9.55550-MZ2 F178.B06 14621616.
                                Понеже в момента си търся масло за скоростната кутия и съм направо потресен от цените на TUTELA MATRIX, което на всичко отгоре е полусинтетика. Намирам го все по 32лв/л. Струва ми се, че Равенола е доста по-добър, да не говорим че от Германия ще дойде по 24-25лв/л в удобни опаковки по 1л. Тука по българските сайтове го намирам по 150лв за 4л туба, което пак е зверска цена.
                                Последна редакция от DJPOPA; 24.11.2016, 20:49.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X