Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажба на бракуван автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Продажба на бракуван автомобил

    Въпросът ми е следния - бракуван автомобил, който е собственост на фирма при продажбата му на физическо лице или на автоморга трябва ли да се сключва договор за покупко-продажба при нотариус ?
    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

    #2
    Не, даваш талона, вземаш парите и пиете по бира.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Не, даваш талона, вземаш парите и пиете по бира.
      Не ама ако въпросното физическо лице иска да вземе двигателя и да го монтира на неговата си кола, кат иде на техно тест, ко праим?Как ще докаже произхода на квото и да било?Продажбата през нотариус си е най-малкото връзване на гащите. А и разходите си ги поема купувача Относно моргата, там мисля се издава документ, че автомобила е взет от тях за бракуване, тогава няма смисъл от нотариус.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Произхода на каквото и да било (мотор / купе), се доказва с големия продупчен талон, който го връщат на собственика, след като е бракувал колата в КАТ и който голям талон, той го дава на евентуалния купувач, на който му трябва двигателя.Не се ходи на никакъв техно тест (стига мотора да е от същата марка/модел автомобил), купувача отива да му подменят талоните и да му впишат номерата на новия мотор. Малко са хората, които се разправят с това, особено ако говорим за по-стара и евтина кола, която не смятат някога да препродават. Това е и една от основните причини да има толкова коли, които се продават без прехвърляне.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          M5kov написа:
          Произхода на каквото и да било (мотор / купе), се доказва с големия продупчен талон, който го връщат на собственика, след като е бракувал колата в КАТ и който голям талон, той го дава на евентуалния купувач, на който му трябва двигателя.Не се ходи на никакъв техно тест (стига мотора да е от същата марка/модел автомобил), купувача отива да му подменят талоните и да му впишат номерата на новия мотор. Малко са хората, които се разправят с това, особено ако говорим за по-стара и евтина кола, която не смятат някога да препродават. Това е и една от основните причини да има толкова коли, които се продават без прехвърляне.
          +1. Аз съм така и имам един продупчен талон.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Каква е практиката в България и какъв е закона са две различни неща. Това което си написал по-горе е вярно, не споря. Моята теза е тази: притежанието на големия продупчен талон по никаккъв начин не обяснява начина на придобиване на колата. Утре ще я намерят запалена с 2 трупа вътре, ти върви доказвай че си продал бракуваната си кола на някой. Затова най сигурно - нотариусчето и всеки по пътя си. Бирата пак е задължителна
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              кола

              Фирмата където взима колата ти дава от числителни листовеНещо като фактура .С тях и номерата отиваш в КАТ и е сваляш от регистрацияАко е продаваш на човек тогава трябва договор с нотариус.
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Да поразясня още малко, защото от така зададения въпрос не получавам точен отговор. Автомобилът е собственост на фирма, която го е бракувала, а аз съм потенциалния купувач. Въпросът ми е в този случай трябва ли да се минава през нотариус или не ? Ако да, може ли фирмата да го продаде на автоморга без договор при нотариус, а аз да го купя от моргата ?
                Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Какви номера и каква регистрация на бракуван автомобил?
                  Lancia Lybra 2,4JTD '03
                  Фиат Браво 1.9TD75 '97
                  Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                  Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Ако е бракуван вече тогава трябва да е имал такъв отислителен лис и да няма номера и големия талон да е с дупкатогава колата може да се продаде само на части не и № на мотора та да се използва пак.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Неясни неща има в питането ти, колега.Автомобилът е бракуван от фирмата, но не е ясно снет ли е от отчет?Има ли регистрационни номера?Ако има - нотариус.Ако няма - можеш да го ползваш само за части. Не може да бъде пуснат отново в движение. Евентуално може след минаване на Технотест, но за последното не съм сигурен.Ако го продадат на морга - то ще му бъдат свалени номерата и отиваш пак само за части.

                      Коментар


                        #12
                        Договор за покупко-продажба на бракувано МПС м/у теб и фирмата, може и само с фактура от фирмата. Мисля, че не е нужна нотариална заверка. Ако ще го ползваш за части може да направите договорите /фактурите/ на две части - договор /фактура/ за покупко-продажба на блок(двигател) от бракувно МПС и договор /фактура/ за покупко-продажба на купе от бракувано МПС. По този начин после можеш нормално да си узакониш в КАТ примерно смяна на ДВГ.П.П. Подчертавам: договор /фактура/ за покупко-продажба от БРАКУВАНО МПС. П.П.2. Към колегата Immortal: Щом е бракуван един автомобил то същият няма как да има регистрационни табели.П.П.3. Към автора на темата: Ако дадеш по-изчерпателна информация за това какво мислиш да правиш с колата след покупкат, ще получиш по-точни препоръки

                        Коментар


                          #13
                          Възможно е и да е така.Аз мисля, че има разлика между счетоводно бракуван (т.е. му е изтекъл ресурса), и бракуван, в смисъл снет от отчет.Но не съм специалист по въпроса и не съм сигурен. Така си мисля аз, може и да не съм прав.

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            Възможно е и да е така.Аз мисля, че има разлика между счетоводно бракуван (т.е. му е изтекъл ресурса), и бракуван, в смисъл снет от отчет.Но не съм специалист по въпроса и не съм сигурен. Така си мисля аз, може и да не съм прав.
                            Автора не е уточнил и аз приемам, че е бракуван - снет от отчет - в КАТ.

                            Коментар


                              #15
                              Под бракуван разбирам свален от отчет в КАТ, за което е необходимо и предаването на регистрационните номера в КАТ. Целта ми е да закупя автомобила и да го пусна в движение, но поради една друга причина от фирмата е невъзможно да ми го продадат с нотариално заверен договор за покупко-продажба. Самият автомобил е напълно изряден, но просто е бракуван. Смятам да го закупя, но не знам как точно да стане без такъв договор. Та затова питам дали ако се продаде на автоморга е необходим такъв нотариално заверен договор, защото ако не е ще направя така. Ще го купя от моргата С нотариално заверен договор, а после ще го пусна в движение. Пак повтарям, проблема е във фирмата, че не може да го прехвърли с договор за покупко-продажба.
                              Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X