Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги моля за бърза реакция за жичкаджия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги моля за бърза реакция за жичкаджия

    Знам, че сигурно е имало тема във форума, но всеки от вас вече има впечатления от изписаното и провереното до тук, така че моля препоръчайте ми човек, който да разбира и работи с мерак(любов) :D , акумулатора ми е нов, на 1 месец и половина, но при некаране една седмица се скапва, това не е нормално, той е сух Монбат и за втори път ми изневерява. Може да е друга причината за това преди да направя рекламация искам да ми проверят алтернатора и дали няма някъде оттечки. Предварително ви благодаря ! И очаквам мнения! :D :D :D
    Следвай мечтите си))

    #2
    при купуването на акумулатора ,задължително го проверяват алтернатора (иначе няма гаранция ),да не си го купувала на старо тоя НОВ АКУМУЛАТОР на 1 месец p.s. случва се и дефектни да има ,защо някой жичкаджия да ти човърка по колата да ти измисли 100 глупости ,като може да си е от акумулатора !
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      Ами колежке, защо не се отби на консултативната среща тази неделя - хем гледам, че не ти е далеч? Ако не да оправим нещата със сигурност, поне щяхме да стесним кръга на заподозрените (напрежение на акумулатора и алтернатора, има/няма утечка и пр.)! Ако не си си решила проблема до следващата среща - заповядай - смятам, че точно с мерак ще бъде подходено по въпроса. P.S. Иначе моето мнение е, че първо трябва да се провери за утечка (щом се разрежда при стоене). За съжаление жичкаджия не смея да препоръчам...
      ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        Амии

        tomazo Пуснато на: Вто Ное 28, 2006 1:13 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- при купуването на акумулатора ,задължително го проверяват алтернатора (иначе няма гаранция ),да не си го купувала на старо тоя НОВ АКУМУЛАТОР на 1 месец ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Съвсем новичък е с две години гаранция и е сух акумулатор знам ли вече какво да правя
        Следвай мечтите си))

        Коментар


          #5
          Re: Амии

          violina написа:
          tomazo Пуснато на: Вто Ное 28, 2006 1:13 am Заглавие: -------------------------------------------------------------------------------- при купуването на акумулатора ,задължително го проверяват алтернатора (иначе няма гаранция ),да не си го купувала на старо тоя НОВ АКУМУЛАТОР на 1 месец ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Съвсем новичък е с две години гаранция и е сух акумулатор знам ли вече какво да правя
          Просто намери някой дето да може да мери с мултицет, откачате едната клема на акумулатора и премерете какъв ток протича. Естествено при затворени врати и изключени консуматори. И напиши после тук колко милиампера сте отчели. Най-вероятно имаш комсумация на ток в покой над нормалната. Трудно е да се каже колко е нормалната консунамция, но аз мисля че над 0,05А (50mA) не е добре. След това (може и преди) закачате акумулатора както си е бил, запалете колата и при средни обороти замервате напрежението върху двете клеми на същия. Трябва да бъде между 13,5 и 14,7 волта. При палене на фарове не трябва да се промени много.Ако и с тоя тест си ОК, отиваш при акумулаторджията и му набиваш кофата за гаранция BTW за времето което цъках този отговор, със сигурност бих направил тези замервания Ако имаш път през деня около Младост 4 - може да се обадиш, нося уред винаги в колата.Освен това, мяркал съм няколко теми за същия проблем, като ти остане време ползвай търсачката.И лек офф:Не че това има някакво значение за темата, но акумулатора ти най вероятно не е сух а е необслужваем.Различно е и дори не е вярно - пак има нужда от обслужване но на по-голям период от време.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            А клеймите провери ли си ги? Аз имах такъв проблем - едната ми клейма е млатена с чук и са я нафашили и е пукната. Като не прави добър контакт пада акумулатора и си мислиш, че е заминал, а действителност причината е друга - лошо закрепени клейми. Моите бяха стегнати, но пак нещо се губеше тока и почистих и пластинките на клеймата и се оправи.

            Коментар


              #7
              акумолатор

              Отиди при акумолаторджията при Военна болница и той да провери как е акумолатора след това поже да проверим дали зарежда и колко, а като не го караш ПУНТОТО акумолатора се скапва
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар

              Working...
              X