Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

транзитни номера в Германия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    транзитни номера в Германия?

    Колеги, вчера взех една кола за майка ми от Германия. Аз живея тук в момента. Притесняват ме две неща. Колата я взех от частно лице. Той я е купил от някаква жена от съседния град преди около месец, но не я е регистрирал още. Според мен я е взел на добра цена и иска да изкара някой лев. Та колата не е регистрирана на негово име още. На нея има немски номера, но ми каза че те са на старата собственичка и че колата вече е отписана от КАТ и не може да се кара с тях. Иначе има ТЮВ от преди две седмици за 2 години напред. Притеснява е факта, че на Бриф-а на колата пише името на старата собственичка, а на договора пише името на човека, от който я купих, това може ли да е проблем?Другото, което искам да попитам е, мога ли да взема червени транзитни номера от най-близкия до мен кат? Защото колата е на 300км от мен, искам да си взема червени номера от моя кат и да ходя да си я прибера?Иначе всички документи са в мен, малкия, големия талон, двата ключа и договора с продавача.
    Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

    #2
    backstage написа:
    Притеснява е факта, че на Бриф-а на колата пише името на старата собственичка, а на договора пише името на човека, от който я купих, това може ли да е проблем?
    Не е проблем.
    backstage написа:
    Другото, което искам да попитам е, мога ли да взема червени транзитни номера от най-близкия до мен кат?
    Да, можеш да регистрираш колата във всяко Kfz-Zulassungsstelle с Ausfuhrkennzeichen & Zollkennzeichen (червени номера за износ).Актуалните цени са:Такса в Zulassungsstelle: 33EURНомера от будка до Zulassungsstelle: около 35EURЗастарховка за 9 дни от будка до Zulassungsstelle: около 60EURЗастраховка за 15дни е с около 1-2 евра по-скъпа, докато тази за 30дни е с цена около 65EUR.Изтегли си онлайн Antrag auf Zulassung и SEPA-Lastschriftmandat zum Einzug der Kraftfahrzeugsteuer от твойто Zulassungsstelle и си ги попълни.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Благодаря много за бързия отговор, колега. А дали този ТЮВ е напълно валиден, не виждам някъде да пише нещо за АУ изгорелите газове?http://pics.data.bg/categories/1/%D0..._13_47_58_pro/
      Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

      Коментар


        #4
        Това е само HU - Nachweis über die gültige Hauptuntersuchung. Трябва ти и AU - Prüfbescheinigung über letzte Abgasuntersuchung.TÜV = HU+AU
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Без AU мога ли да взема червени номера или само жълти?
          Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

          Коментар


            #6
            Нищо не можеш да вземеш.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите, колеги. Оправих се в крайна сметка. Отидох за червени номера, но ме отрязаха веднага, защото искаха да видят колата на място. В крайна сметка взех жълти. От 01.04.2015 се изисква валиден ТЮВ и за тях, но може би понеже са жълти никой не обърна сериозни внимание и ми издадоха всичко нормално, само с документа за HU, без AU. Отидох да си взема колата и на място говорих с човека, от когото я купих. С него отидохме до гаража, в който е изкарал ТЮВ, там ми извадига нова бележка за валидно AU (явно я бяха изгубили някъде предния път) и така - газ с жълтите номера към моето градче. Покарах 3-4 дни с тях (важат за 5) и отидох отново Zulassungstelle-то за Червени номера, този път с пълния набор документи, нямах никакви проблеми, взех ги за 20 мин.Ето и малко актулано инфо и от мен:Застраховка за жълти номера (Kurzkennzeichen): Одраха ми кожата в будката до КАТ - 89^ (далаверата е да си я направите през интернет на сайта nondos.de. Струва 35^ за 5 дни. Пращат ви на СМС eVB-Nummer, което фактически е номера на полицата и с него отивате в КАТ да си вършите работа, хартиения носител можете да си изчакате по пощата или да си го принтирате)Такса в самото Zulassungstelle (КАТ) - 13^ за извършване на услугата от тяхна странаТакса за 2бр. жълти табели - 20^Данък за 5 дни??? Не знам за него, май щяха да ми го вземат, защото ме питаха за немска банкова сметка, но май им се спеше и забравиха (не съм сигурен)Червени номера (Ausfuhrkennzeichen)Застраховка: този път вече от nondos.de - 65^ за 30 дни (тази застраховка е различна от онази за жълтите номера. НЕ може да получите eVB-Nummer на СМС. Трябва да изчакате да дойде оригинала по пощата. За щастие става бързо. Аз я поръчах през нощта, праз деня ми я пратиха и на следващия ден беше при мен - около 3 работни дни си предвидете!)Такса в Zulassungstelle (КАТ) - 34^Такса за 2бр. червени табели - 36^Данък? Зависи от колата (трябва да имате немска банкова сметка или познат с такава) За дизел след 2009г е около 167^ на година, съответно около 14^ за 30 дни. За дизел преди 2009 е около 308^, а за бензин около 90-100^ за годинаМисля, че това е всичко за което се сега.ПП Имам един последен въпрос. Понеже колата е на мое име вече, в големия талон съм записан аз като собственик, как мога да я прехвърля на майка ми сега? Ако и напиша един най-обикновен немски договор за покупко-продажба дали ще свърши работа?
              Трябва да си търпелив към седем основни чувства. Да си търпелив към седем основни чувства: Омраза, обожание, страх, яд, тъга, радост и загуба.

              Коментар


                #8
                Да ще ти свърши работа.

                Коментар

                Working...
                X