Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за Fiat Croma 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за Fiat Croma 2

    Здравейте колеги,синковеца е решил да сменя Грандето с Крома,та ми заръча да поразпитам вещите и патили кромаджии(ако има такива разбира се)какво трябва да се гледа и внимава при покупката и как е като автомобил .Няма претенции за ДВГ ,автомат или ръчка.Важното е да е добро.Моля да пишат само колеги които са запознати с автомобила.Ако съм объркал раздела нека модераторите я преместят за коетое необходимо,пък ще черпя по кафе в ръченицата,то и без друго само това се пие.И бира ако някой иска няма да откажа.
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    #2
    Аз карам 1.9 120 коня ръчна 6 степенна скоростна кутия.Проблеми съм имал само с вътрешните карета. Рециклирах ги за 300лв.За градско каране не е особено удобна заради габаритите.
    Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

    Коментар


      #3
      Re: Питане за Fiat Croma 2

      dimovdimitar написа:
      какво трябва да се гледа и внимава при покупката и как е като автомобил.
      Да се гледа каквото на всеки друг автомобил.Като автомобил е перфектен.Аз от 2 години и над 70 хил. км не съм имал проблеми, освен нормална техническа поддръжка.

      Коментар


        #4
        Марто написа:
        За градско каране не е особено удобна заради габаритите.
        Това е абсолютна глупост!!!Ако досега не си забелязал, хората в града карат даже съчленени автобуси!

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          Марто написа:
          За градско каране не е особено удобна заради габаритите.
          Това е абсолютна глупост!!!Ако досега не си забелязал, хората в града карат даже съчленени автобуси!
          Е сега, какво е това сравнение? Хайде опитай се да паркираш съчленен автобус някъде в междублоковите улички и по кварталите. То не можеш да минеш, че камо ли да паркираш. В Бургас, а и в София е така, има комплекси, където е трудно да се разминат два леки автомобила, заради многото паркирали коли. За места за паркиране пък е ясно, колко трудно се намират. С по-малък автомобил е много по-лесно да се промушваш, маневрираш, намираш места за паркиране, отколкото с Крома. Това е имал предвид колегата, за градските условия.

          Коментар


            #6
            То, обикновено, кола се купува за комплексно ползване, така че това, че е голяма и "неудобна" за града, не е аргумент, понеже ще е толкова по-удобна за дълго шофиране извън града. Мен никога шофирането в града не е ме е притеснявало, за да си търся по-малка кола. Голямото си е голямо и удобно при всякакви условия. На когото му пречат габаритите, знаете приказката за кривата ракета
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              sugarboy написа:
              То, обикновено, кола се купува за комплексно ползване, така че това, че е голяма и "неудобна" за града, не е аргумент, понеже ще е толкова по-удобна за дълго шофиране извън града. Мен никога шофирането в града не е ме е притеснявало, за да си търся по-малка кола. Голямото си е голямо и удобно при всякакви условия. На когото му пречат габаритите, знаете приказката за кривата ракета
              Ами не си прав за всякаквите условия! Няма смисъл от спорове за това. Не откриваме топлата вода. Явно не си живял в такъв град до сега. Не случайно има термина "градски автомобил" Точно заради по-малките размери и по-голямата маневреност. Ако живееш примерно в ж.к. Възраждане в Бургас, и ползваш автомобила редовно, гарантирано, ще искаш да си вземеш някоя по-малка количка!!!

              Коментар


                #8
                Поредната тема в която някои пита нещо конкретно, а получава един спам за съвсем различни неща

                Коментар


                  #9
                  Помолих колегите които карат този амтомобил за мнение и благодаря на отзовалите се макар и малко.Коментари от хора които са я виждали само на снимка не са желателни.Как къде и защо ще се кара и паркира си е негов проблем
                  EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
                  EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
                  FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

                  Коментар


                    #10
                    dimovdimitar написа:
                    Помолих колегите които карат този амтомобил за мнение и благодаря на отзовалите се макар и малко.Коментари от хора които са я виждали само на снимка не са желателни.Как къде и защо ще се кара и паркира си е негов проблем
                    Като питаш хората за мнение, трябва и да приемаш коментарите. Кой къде я е виждал, на живо или на снимка, няма как да знаеш. Хем пускаш, тема, хем коментарите били нежелателни.

                    Коментар


                      #11
                      stilo_new написа:
                      dimovdimitar написа:
                      Помолих колегите които карат този амтомобил за мнение и благодаря на отзовалите се макар и малко.Коментари от хора които са я виждали само на снимка не са желателни.Как къде и защо ще се кара и паркира си е негов проблем
                      Като питаш хората за мнение, трябва и да приемаш коментарите. Кой къде я е виждал, на живо или на снимка, няма как да знаеш. Хем пускаш, тема, хем коментарите били нежелателни.
                      Пич ти реитинга ли си качваш с безсмислени коментари.Достатъчно ясно питах за мнение на хора които са запознати с конкретния автомобил,ако исках общи приказки щях да озаглавя темата :Как да чукам на публично място: и тогава бъди сигурен,че щеше да си на последно място по съвети.Ако беше поггледна подписа ми щеше да разбереш,че марката ми е в кръвта ,а на че съм нямял пари да си купя друга.Извинявам се на всички за грубия език,но от такива разбирачи ми е дошло до гуша.Моля модераторите да зключат темата ще се оправям както до сега сам,ако някой има желание да даде съвет нека го направи на лични за което ще съм благодарен.
                      EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
                      EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
                      FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

                      Коментар


                        #12
                        Моя съвет е да гледаш обстойно за проблеми с хидравликата и скоростната кутия.Аз в момента имам проблеми със скоростите и вярвай ми това е най-счупената ръчна кутия на опел M32WR се води.В чужди форуми чета ,че има счупени на по 60-70 000 хил.км.Втора ръка е 1000 лв. в момента и няма гаранция .

                        Коментар


                          #13
                          valioboy написа:
                          Моя съвет е да гледаш обстойно за проблеми с хидравликата и скоростната кутия.Аз в момента имам проблеми със скоростите и вярвай ми това е най-счупената ръчна кутия на опел M32WR се води.В чужди форуми чета ,че има счупени на по 60-70 000 хил.км.Втора ръка е 1000 лв. в момента и няма гаранция .
                          Благодаря колега,за сега се насочва към автоматика,дано той е читав
                          EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
                          EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
                          FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

                          Коментар


                            #14
                            Направо да ти давам моята? :D Гарантирано отгледан автоНобил!
                            207 тиква автомат
                            новокромаджия 2.4 печка

                            Коментар


                              #15
                              pplk написа:
                              Направо да ти давам моята? :D Гарантирано отгледан автоНобил!
                              Защо не ,дай цена
                              EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
                              EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
                              FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

                              Коментар

                              Working...
                              X