Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такса за автомобили от провинцията, влизащи в столицата?!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Такса за автомобили от провинцията, влизащи в столицата?!

    Трябва ли да има такава такса? Ето статията :http://dariknews.bg/view_article.php...07Покрай вдигането цената на винетката, сега и това. Според мен предложението на така наречените"бизнесмени" е абсурдно и дискриминативно, но може и да се намери някой да го подкрепи.

    #2
    Това ми напомня за една случка от преди 4-5 години. Отиваме с жената да се разхождаме на Царевец във В.Търново. Като си купуваме билет ни питаха "От тук ли сте?" Аз казах - Да, жената каза - Не и лелката ни погледна и отсече: За теб-5лв, за нея- 10лв. Оказа се, че била различна тарифата ако си/или не си от града. Сега нз как е, но тогава беше така. Та...няма такива отцепници като нас Българите
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Подкрепям това решение.Имам поне 4-5 познати,които си регистрираха скъпите коли в провинцията,а дефакто карат само в София и то идеалния център.И да се въведе поне Евро 4 за колите към центъра.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        Брутална малоумщина Начина съвсем не е този ...

        Коментар


          #5
          xaerial написа:
          Брутална малоумщина Начина съвсем не е този ...
          Мега малоумно. Начина е Евро 6 за центъра и DPF и т.н. и чудото ще стане, центъра на София празен като едно време. Колата ми е евро 3 ама искам да се въведе, и без това ако изобщо ми се налага да сляза в центъра ползвам метро.!

          Коментар


            #6
            Забележете само от какви хора идва това предложение...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Това определено е дискриминационно. Ако искат да облекчат трафика в София, да въведат такса център за всички коли, а не само на тези с регистрация различна от Софийска. Голям процент от хората каращи тези коли работят в София и плащат данъци в София. Смтам че и мяркта няма да даде ефекта който се гони - облекчаване на трафика, защото веднага тези коли ще сменят регистрациятат си на софийска - и ето стигаме до същината на въпроса, целта е данъците за тези коли да се плащат в София, а не да се облекчи трафика в града.

              Коментар


                #8
                Идеята, Данче Фандъкова, не е никак интересна. Идеята е лобистка, анти-европейска и дискриминационна. Когато Германия предложи да таксува пришълците, веднага беше заплашена от съдебни дела. Тук вероятно ще се случи същото, стига хората да са запазили и последната си капка самоуважение. Да не говорим колко гнусно е да казваш, че внедряваш "зелени политики" без да казваш нито дума за колите, които в София са на първо място както по брой, така и по причинители на замърсяване. И самият Домусчиев да се мъкне с огромен джип и да реве, че го притеснявал мръсния въздух. Ако господинът поиска може да се изнесат всички софианци вкупом за да не му мърсят с присъствието си. Каквито ни бизнесмените, такъв ни и бизнеса, такава ни и цялата работа...

                Коментар


                  #9
                  Пълен идиотизъм! Човек да не би да ходи "за кеф" в столицата?! Да не би да искам нарочно да се набутвам в задръстванията, да се чудя къде да паркирам и пр. ако не ми се налага?! А ми се налага, понеже всичко са централизирали - разни агенции, дирекции и служби. По тая логика, на софиянци трябва да им се наложи два пъти по-голяма такса за ползване на пътищата и изходните артерии на София, които задръстват всеки път... айде БЕЗ!
                  Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                  Коментар


                    #10
                    данак

                    Ако тоа се приеме тогава много градов също може да въведат такава такса отиваш на Банско даваш 5 лв иначе няма влизане.Тва е смешка а иняма обяснение освен да се съберат едни пари.Предложението идва от псевдо новиозлюпени богаташчета.Същото е и с зоните нишо не се е променило в центъра пак има коли и задръствания .Някои си местят колите извън идеаленцентър .Добре че в центъра няма какво толкова да се прави с кола.Там ще се нанесат имигрантите лентяи.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Тогава аз предлагам всеки град да си слага такса за чуждите номера. А който е транзитен и града няма около връстно какво ще прави?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Работата е в данъците. Просто се знае, че в София се карат много коли, а данъците се плащат извън тази община. И не виждам нищо лошо да търсиш начин да събереш полагащите се данъци.Ама кеф ми е яко. В една съседна тема се надига недоволство как има толкова несъбрани данъци, а някой като се пробва да направи нещо, за да си събере полагащите се данъци, то пак недоволство.А бе мрънкачи сме си тотални. В това сме си силни. п.п. Идеята сама по себе си е тъпа и няма как да се реализира. Има си други механизми, които почват да се налагат насилствено. Примерно чрез задължителната адресна регистрация заради детските градини и т.н. После ще променят закона така, че колата задължително да е регистрирана в общината по постоянно местожителство. А бе варианти много. Не си мислете, че никой не работи върху въпросите. Проблема е в мрънкачите, които създават проблемите. Там се търси най-безболезнения начин как да се заобиколят.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          BO написа:
                          Работата е в данъците. Просто се знае, че в София се карат много коли, а данъците се плащат извън тази община. И не виждам нищо лошо да търсиш начин да събереш полагащите се данъци.Ама кеф ми е яко. В една съседна тема се надига недоволство как има толкова несъбрани данъци, а някой като се пробва да направи нещо, за да си събере полагащите се данъци, то пак недоволство.А бе мрънкачи сме си тотални. В това сме си силни.
                          И кои са "полагащите" се данъци бе пич? Я ни светни! :D
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            kiro_of_the_day написа:
                            И кои са "полагащите" се данъци бе пич? Я ни светни! :D
                            Ми ти идваш от град Х в град У. Там си хвърляш всеки ден пепелника от колата на улицата, съвсем частен случай.След това някой трябва да плати да ти изчисти точно твоята мизерия. Ами като си се подвизаваш в град У, то ще плащаш на този град да ти чисти фасовете от улицата.И аз ще те накарам да го правиш това, законово. Ако зависи от мен. Дадох много приложим пример за всички млади семейства как могат да се "накарат" да си пререгистрират колите и да си плащат данъците на общината, в която реално се използва колата.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              BO написа:
                              kiro_of_the_day написа:
                              И кои са "полагащите" се данъци бе пич? Я ни светни! :D
                              Ми ти идваш от град Х в град У. Там си хвърляш всеки ден пепелника от колата на улицата, съвсем частен случай.След това някой трябва да плати да ти изчисти точно твоята мизерия. Ами като си се подвизаваш в град У, то ще плащаш на този град да ти чисти фасовете от улицата.И аз ще те накарам да го правиш това, законово. Ако зависи от мен. Дадох много приложим пример за всички млади семейства как могат да се "накарат" да си пререгистрират колите и да си плащат данъците на общината, в която реално се използва колата.
                              Ахааа, ама ако плащам данък в град Х, може спокойно да си изхвърля пепелника от колата. Зае*и ти тая работа... тук един разправяше, че сме си хвърляли буклука от балконите, ти ми говориш за пепелници. Абе...Бо ти как си представяш живота извън Сф - да не очакваш хората да ти изкачат от землянки с копия в ръка?Едит: Понеже съм ходил на някой др мач от Бг първенството, та се сетих за едни скандирания "Умрете...селяни".хахаха
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар

                              Working...
                              X