Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Към коя банка е най-изгодно да се изтегли заем?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Към коя банка е най-изгодно да се изтегли заем?

    Колега имам един приятел който иска да изтегли заем без поръчители в размер 3500 лева, до колкото знам тук има хора работещи в тази сфера и се надявам да дадете по някое мнение към коя банка е най-изгодно.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #2
    Уникредит.Опиташ ли веднъж онлайн банкирането им, трудно ще ти хареса друга банка.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Той човека пита за кредит, не за банкиране. преди съм вземал кредити от пощенска, Райфайзен, Булбанк и ОББ. И от четирите не съм доволен. Вярно, че беше по други години, ама особено в Булбанк, как бяха забравили да упоменат едни дребни, гадни таксички, които ги има в дребния текст, ама като зададох директен въпрос на кифлата какво ще ми струва на месец до стотинка тя ми каза след смятане една сума и на първия месец като отидох да питам , ама що? и тя ...амиии, и аз - майната ви! - целия креди на камара с таксите и ... довиждане!Чувам добри неща за SG Експрес банк ама не съм ги пробвал. Ако ми се наложи , първо там ще попитам. П.П. Чети внимателно целия договор!!!!
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Дадоха ми голяма сума без излишни разправии и с добра лихва. От Сосиете също отпускат без бюрокрация, но удобството да разплащаш с телефона си, без кодове, устройства и прочие е голямо.Това са двете най-читави банки с които съм имал допир.Минуси за ОББ, Първа инвестиционна, ДСК, Си банк, ЦКБ...
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          На човека му превеждат заплатата към банка ДСК и мислеше от там като най-лесно защото няма да има проблем като му превеждат заплатата там, но ще изчакаме още мнения на колеги и ще решим, пък може и аз да се възползвам ако е изгодно.
          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

          Коментар


            #6
            Лихвите са почти еднакви навсякъде, но добавените услуги са различни.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Там дето му превеждат заплатата е най-добре по принцип - особено ако са голяма компания.На СГ сме нашата фирма - онлайн банкирането ни е фрее , лихвата ни е май поне с 2% надолу и много такси ни ги няма.Да разпита в дск как е и после да търси друга банка.
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                ДСК са отвратителна банка с ниски лихви на депозитите, високи на кредитите и такси ЗА ВСИЧКО. Дори при теглене в брой на падеж на депозит имат такса, да бяга далеч от тея.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Теглил съм от 3 банки: ДСК, Райфайзен и Си банк. От ДСК беше отдавна - около 2000 г. Не знам дали такива бяха времената, но не ми взеха и стотинка повече от първоначално одобрения погасителен план. Дори накрая с няколко месеца закъснение ми върнаха една вноска. Чак не повярвах на писмото, с което ме извикаха да се явя в банката. Оказало се, че по тяхна вина са ми взели една вноска повече, сега открили грешката си и ми я върнаха. Бях наистина приятно изненадан.Райфайзен - горе-долу нормално беше всичко, като изключим потресаващата бумащина. Но накрая се скарахме с тях. Всичко точно, заемът изплатен, но минаха няколко месеца и ми пратиха писмо, че тъй като нямам пари в разплащателната сметка, трябва или да я заредя, или да я закрия. Е, аз не реагирах на това писмо, мислех, че ще си я закрият служебно. И след година получих ново писмо, вече заплашително, че ако не предприема съответните действия по закриване на сметката, ще ме вкарат в списъка на некоректните длъжници и повече никога никоя банка няма да ми даде кредит. Помотах се няколко месеца, пратиха ми ново писмо и накрая платих към 40 лв. с лихвите за закриване на сметката. Та там повече няма да стъпя. Си банк - много ситен шрифт, това е коментарът ми за тях.Не мисля, че има банка, която е настроена прекалено приятелски към клиентите си. А за изгода - и дума не може да става. Мисля, че по-правилният въпрос е "От коя банка е най-малко неизгодно да теглим кредит?" Изгодни бяха т.нар. ВСКаси, но винаги ми е било чудно как изобщо съществуваха, защото това са си в някаква степен пирамидални структури.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Аз Препоръчвам СГ Експресбанк. Теглил съм и потребителски кредит и сега и ипотечен. Проблеми съм нямал никакви. Не съм и чул колеги да се оплакват. Докато за другите банки е пълно с оплаквания. Особено Пощенска...За заплатата предполагам, ще има вариант и без да се превежда там Но със сигурност най-изгодният вариант ще е с превод на РЗ в банката. Което всъщност изобщо не е лошо. Успех!

                    Коментар


                      #11
                      Във всички банки е една и съща работа и като условия и като лихви, да заминава в банката дето му превеждат заплата и да си пуска молбата, ще стане много по бързо и лесно.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Аз лично съм много доволен от Алианц Банк. Най ми харесва, че е малка банка и всичко става много бързо. А и персонала е малко и защото клиентите им не сме много ни познават и отношението е различно. Иначе навсякъде киреча е еднакъв...
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          И аз реших да тегля заем и 2та от ДСК, там условията бяха най-добри . Благодаря ви колеги
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            Теглил съм от 3 банки: ДСК, Райфайзен и Си банк. От ДСК беше отдавна - около 2000 г. Не знам дали такива бяха времената, но не ми взеха и стотинка повече от първоначално одобрения погасителен план. Дори накрая с няколко месеца закъснение ми върнаха една вноска. Чак не повярвах на писмото, с което ме извикаха да се явя в банката. Оказало се, че по тяхна вина са ми взели една вноска повече, сега открили грешката си и ми я върнаха. Бях наистина приятно изненадан.Райфайзен - горе-долу нормално беше всичко, като изключим потресаващата бумащина. Но накрая се скарахме с тях. Всичко точно, заемът изплатен, но минаха няколко месеца и ми пратиха писмо, че тъй като нямам пари в разплащателната сметка, трябва или да я заредя, или да я закрия. Е, аз не реагирах на това писмо, мислех, че ще си я закрият служебно. И след година получих ново писмо, вече заплашително, че ако не предприема съответните действия по закриване на сметката, ще ме вкарат в списъка на некоректните длъжници и повече никога никоя банка няма да ми даде кредит. Помотах се няколко месеца, пратиха ми ново писмо и накрая платих към 40 лв. с лихвите за закриване на сметката. Та там повече няма да стъпя. Си банк - много ситен шрифт, това е коментарът ми за тях.Не мисля, че има банка, която е настроена прекалено приятелски към клиентите си. А за изгода - и дума не може да става. Мисля, че по-правилният въпрос е "От коя банка е най-малко неизгодно да теглим кредит?" Изгодни бяха т.нар. ВСКаси, но винаги ми е било чудно как изобщо съществуваха, защото това са си в някаква степен пирамидални структури.
                            хахаха...определено ме разсмя тази заплаха, че заради неплатени такси за обслужване по РС, ще те вкарат в т.н. "черни списъци. Пояснявам - т.н. "черни списъци", до които всички банки имат единна система и достъп е Централен Кредитен регистър на БНБ. В него изторията се пази за 5 години назад, като за да бъдещ рапортуван тамо по каквито и да било обстоятелства, следва да си кредитен клиент на банката. След като си кредитен клиент - се подава информация за текущо и историческо състояние на кредитната истиря, която е свързана само с обслужване на кредита/кредитите. По темата, за такава сума не си струва човек да обикаля всички банки. Лихвите са горе-долу еднакви - да отиде в банката в която му превеждат заплатата, ще му предложат отстъпки. Ако си избере друга банка, за да достигне желаната лихва, ще трябва да си пренасочи заплатата в друга банка. Относно Булбанк, спокойно мога да кажа, че е банката с едни от най-високите тарифи, както за физически, така и за юридически лица, заедно с SG.

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Във всички банки е една и съща работа и като условия и като лихви, да заминава в банката дето му превеждат заплата и да си пуска молбата, ще стане много по бързо и лесно.
                              Професионалистът си е професионалист .
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X