Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и против хелоуин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Тия приказки за оковите и пр. са демоде вече. Заедно с една камара други подобни простотии от "зората на демокрацията" у нас. Сега нашего брата си блъска главата денонощно как да ги напъха в същите тия окови, дето един ден ще им позволят да не умрат от глад с широко отворени от почуда очи, че видиш ли, животът не бил безкраен карнавал.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #62
      slonikon написа:
      Тия приказки за оковите и пр. са демоде вече. Заедно с една камара други подобни простотии от "зората на демокрацията" у нас. Сега нашего брата си блъска главата денонощно как да ги напъха в същите тия окови, дето един ден ще им позволят да не умрат от глад с широко отворени от почуда очи, че видиш ли, животът не бил безкраен карнавал.
      Колега. Приписваш други пошлости на системата ни към едно незначително събитие, в което децата са намерили ЗАБАВЛЕНИЕ.Да от Запад е дошъл този повод, но не са ли от Запад и автомобилите ни, ТВ-тата, битието ни сегашно, че толкова значение да отдаваме на Хелоуин.И обърни внимание - пиша за деца. За деца, които никой не кара на сила да се превърнат в "страшни" за една вечер.За разлика от моето ( предполагам и твоето ) поколение, които растяхме сред дни на манифестации за 24.05., 09.09., гледахме парада на 07.11.,давахме караул пред пантеони, постове пред портретите на прясно починалите Брежнев, Андропов и Черненко с черна лента на ръката, а като станахме на 16 ни дадоха автоматите в ръцете хем за военно, хем да свикваме за казарма сетне...Та викаш оковите са измислени простотии, а ние станахме хора...И аз така мислех, ама като гледам, че точно това наше поколение е сега на власт и мори със замах държавността и глозга всичко свързано с нея, наистина започвам да се чудя: е ли единствено Хелоуин виновен за днешното ни дередже или не е. :P
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #63
        Аз като малък съм си правил страшен фенер от диня, за съжаление не помня на кой точно ден - така че относно тая част съм си ОК. Не ми харесва какво се насажда с тия празници. Знаеш ли какви шоколадови бонбони имаме вкъщи по случай Хелоуин? Очни ябълки! Ей с тая част не съм ОК. Простотии са разните приказки за освобождаване от оковите, калъпите и пр. От цялата работа децата ни изпростяха. Ние изпростяхме. Убеден съм, че допреди 5 години никога не би написал "на сила". Ама сега вече е толкова ниско нивото на "младите" журналисти, блогъри, юристи и пр., и така ни облива неграмотност отвсякъде, че даже и аз проверявам как се пише това или онова! Ама не, "нали се разбираме, к’во ще се задълбочаваме", "давай да сваляме оковите", "да разчупим сивото ежедневие" и пр. И малко офф: смея да твърдя, че цял живот съм се движил в по-образованата и по-културната част от моето поколение. Не бяхме малко - към 30% от съучениците ми в основното, нататък е ясно, че процентът за мен се увеличава. Сещаш се, че организирането на разните културно-масови дейности падаше върху нас. Как пък после един не чух и не видях поне за общински съветник да го изберат. Изведнъж разни пазванти, мухльовци и да не изброявам още какви, цъфнаха по телевизията и после станаха лидери на нацията. Ми, аз в чудеса не вярвам! Така че не - това не е моето поколение и отговорност за бездействието на парашутисти, спуснати някъде, за да се затрие това или онова, аз не поемам!
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #64
          Колега. В поуста ти прозирам неудовлетвореност и раздразнителност присъщиза хора, които се дразнят от всичко различно, което ТЕ са приели за правилно. И аз се терзаех, но освен, че побелях не успях да спра времето. За да съм в душевен мир със себе си и за да бъда по-приветлив към приятели и семейство реших да приемам всичко различно, защото ако трябва да съм честен отдавна не съм убеден в правилността на моите убеждения и възгледи. Когато се противопоставях - по-скоро ставах смешен в очите на младите. И веднага си спомням за бабите и дядовците, когато ни се сърдеха на село, че сме ритали топка по доварите вместо да играем на чилик. Коряха ни когато ни видеха със слушалки и уокмен и не ни разбираха, когато ходехме на дискотеки вместо да се събираме на дернек. Колелото се върти, а сега, когато погледнахме на Запад, а нашето поколение усети контрастите е нормално да се бушуваме, но не е нормално пък да отричаме всичко..........Като писа за очите-бонбони и аз ще споделя, че 10 годишната ми щерка е подготвена с бонбони-вампирски зъби. Вярно. Стряскащо е някак си ( то това им е и идеята явно), но пък ми е странно, как преди 35 години, когато аз бях на 10 годинки (4-ти клас) в малката ми главица се насаждаше гордост, а не ужас, когато попиваше поднесената в учебниците ни информация, как хан Крум е отрязал главата на Никифор, позлатил я и до края на живота си е пиел вино от нея. А що се касае за изпростяването на нацията ни и не само, аз имам своя теория и убеденост. Причината за това е чудовищната информация, която безпрепятствено и много лесно ни залива чрез НЕТ-а. Нет, който ни държи в зависимост и който така "нежно" промени битието ни, че да обвиняваме келтската приумица Хелоуин в основна пошлост за младежта ни е нелепо...ПС: И накрая. Искрено се надявам да не приписваш неволната ми грешка в изписването на думата "насила", като "ниско ниво" и плод на невежество, както ми се стори на мен.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #65
            Баси мамата.Прочетох мнението на slonikon-a, и бях готов да се закълна, че е 1:1 с моето.После прочетох мнението на ntodorov, и бях готов да направя същото.Ха сега де!

            Коментар


              #66
              Immortal написа:
              Баси мамата.Прочетох мнението на slonikon-a, и бях готов да се закълна, че е 1:1 с моето.После прочетох мнението на ntodorov, и бях готов да направя същото.Ха сега де!
              Дидо. С колегата явно мислим еднакво, но с тази разлика, че аз съм си свил сармите, а той още не се предава. :D
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #67
                В такива случаи аз хвърлям стотинка Даже веднъж гласувах по тоя метод, че се бях раздвоил между компартиите и не можех да реша.Иначе не, видимо няма неудовлетвореност в мен. Не съм побелял и се държа приятно с хората, мисля. И все пак има разлика между това, да си сложиш вампирски зъби и да обелиш очна ябълка, за да си я хапнеш сладко. Като добавиш и сериалите по всички телевизии, в които гледките са такива, че до тях Рамбо 3 изглежда като Ну погоди! и се връзва една неприятна обща картинка на културно въздействие. В нея пиенето от череп вече не изглежда толкова гнусно и ужасяващо. Щото мен ме учеха, че тогава такива са били времената, после човекът е еволюирал социално, за да се стигне до съвременния културен и развит социалистически човек и пр. Ми за мен в тая посока човекът регресира, така че не мисля, че мога да го отдам на разлики в поколенията. В общи линии такива няма. Ако се върна назад във времето, не мога да кажа, че съм ходил повече по дискотеки, отколкото по купони (тлаки, дернеци). Всъщност на дернек бях почти всяка вечер. Събирахме се на пейките зад блока, свирехме на китара, играехме табличка, такива неща. Нищо различно от това, което са правили моите или техните родители.П.С. Оооо, предал съм се. Миналата година предупредих, че такива бонбони отиват директно в контейнера и съответно имахме само такива с озъбена тиква. Тая година явно нещо ми е паднал тонуса и ме поставиха пред свършен факт малките нахалнички. Поне не смеят да ме почерпят с тях, а грижливо ровят за тия с тиквите. :D
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #68
                  Аз пък ще ви кажа, че колкото повече се дразните на такива стил очи-бонбони, толкова повече се отдалечавате от децата си.И е съвсем в реда на нещата да чуете някой ден - а бе ти нищо не разбираш.В този момент ще се питате къде сгрешихте, ще започнете да се питате дали не сте остарели, ама вече ще е късно. :D
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #69
                    Не очаквах, че темата за хелоуин ще се окаже толкова сложна. Първо тръгна от народопсихологията, после естествено се намеси политиката, и накрая вече стигна до тежки екзистенциални въпроси :D Още ми е рано, но по-късно ще си сипя едно в нейна чест, па току виж ме осени и мен някоя мъдра мисъл, която да споделя :D
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #70
                      dikanio написа:
                      Не очаквах, че темата за хелоуин ще се окаже толкова сложна. Първо тръгна от народопсихологията, после естествено се намеси политиката, и накрая вече стигна до тежки екзистенциални въпроси :D Още ми е рано, но по-късно ще си сипя едно в нейна чест, па току виж ме осени и мен някоя мъдра мисъл, която да споделя :D
                      Стига бе ! Ама темата е забавна, поне разтоварва. Та нали и ние имаме кукери, какво пречи децата да се порадват на събрани бонбони. Моят син ще се преобразява на пожарникар, кога иначе ще може да си ходи по етажите на блока в пожарникарска униформа и ще заплашва пенсионерите с пакости. Аз смятам, че празника, ако така може да се нарече, е забавен. Политиката не е за всеки, аз примерно не я разбирам и поради тази причина я смятам за мешана трушия, така де седя си и чета с греяна ракия, та за какво друго да се сетя . Много политически партии, а няма една с една дето да обещават нещо различно от просто обещания !?!?
                      Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

                      Коментар


                        #71
                        Начи, "Какво хрупкаш тука, моето момиче, очички ли? Я, на ти и едно захарно отрязано пръстче от тати" ще ни сближи?!Ми ако сега така тръгне, след 10 години ще бъде "Какво смъркаш тука, моето момиче, хероинче ли? Я на ти от тати и една спринцовчица тука да се боцнеш!" Сигур и аз ще трябва да се боцна, че да съм по близо.Ние сме далече от децата си, и то много. Аз съм на 30 години от моите. Пеша да бях вървял през тези години, сега щях да съм на 500 000 км. от тях. Така, че за мен няма тука място за съпреживяване. Има "Това е хубаво, браво на теб! " и "Това е лошо, засрами се!"Така и за Хелоуин - "Нарисувала си красива маска? Браво!" "Ядеш очни ябълки? Отврат!"
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #72
                          Нашето било насила, окови и какво ли още не, а американските пионерчета или както там им казват скаути и постоянното им натякване за великата им нация, обучението им от малки за края на света и боравене с оръжие, развяването на знамена за щяло и нещяло, това не са ли същите неща, пак е промиване на мозъци. В крайна сметка откак човекът с е осъзнал и е станало класовото разделение, властимащите са си имали някой идеолог / де църква, де партия/ който да ги поддържа и да баламосва простолюдието.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            #73
                            slonikon написа:
                            Начи, "Какво хрупкаш тука, моето момиче, очички ли? Я, на ти и едно захарно отрязано пръстче от тати" ще ни сближи?!Ми ако сега така тръгне, след 10 години ще бъде "Какво смъркаш тука, моето момиче, хероинче ли? Я на ти от тати и една спринцовчица тука да се боцнеш!" Сигур и аз ще трябва да се боцна, че да съм по близо.Ние сме далече от децата си, и то много. Аз съм на 30 години от моите. Пеша да бях вървял през тези години, сега щях да съм на 500 000 км. от тях. Така, че за мен няма тука място за съпреживяване. Има "Това е хубаво, браво на теб! " и "Това е лошо, засрами се!"Така и за Хелоуин - "Нарисувала си красива маска? Браво!" "Ядеш очни ябълки? Отврат!"
                            Пресилен е примерът колега. Ако има родители, които по подобен начин размиват границата между доброто и лошото за деца си ги пиши престъпници. И 10000 карнавала, като Хелоуин - ския не могат да ги оневинят. Току що около 15 деца от кооперацията забраха щерка ми. Сладки бяха. Най-малкото беше на 4 години, най-голямото на 12...Ами не биха ме изплашили. Утре семейно ще ги водим на Аква Калиде, където е предвидена програма по случай деня на народните будители.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #74
                              Не е важен повода, а социализацията. Децата са заедно и се забавляват, аз на моето не съм купил бонбони "очни ябълки" а скръц-скръц.
                              Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

                              Коментар


                                #75
                                ntodorov написа:
                                slonikon написа:
                                Начи, "Какво хрупкаш тука, моето момиче, очички ли? Я, на ти и едно захарно отрязано пръстче от тати" ще ни сближи?!Ми ако сега така тръгне, след 10 години ще бъде "Какво смъркаш тука, моето момиче, хероинче ли? Я на ти от тати и една спринцовчица тука да се боцнеш!" Сигур и аз ще трябва да се боцна, че да съм по близо.Ние сме далече от децата си, и то много. Аз съм на 30 години от моите. Пеша да бях вървял през тези години, сега щях да съм на 500 000 км. от тях. Така, че за мен няма тука място за съпреживяване. Има "Това е хубаво, браво на теб! " и "Това е лошо, засрами се!"Така и за Хелоуин - "Нарисувала си красива маска? Браво!" "Ядеш очни ябълки? Отврат!"
                                Пресилен е примерът колега. Ако има родители, които по подобен начин размиват границата между доброто и лошото за деца си ги пиши престъпници. И 10000 карнавала, като Хелоуин - ския не могат да ги оневинят. Току що около 15 деца от кооперацията забраха щерка ми. Сладки бяха. Най-малкото беше на 4 години, най-голямото на 12...Ами не биха ме изплашили. Утре семейно ще ги водим на Аква Калиде, където е предвидена програма по случай деня на народните будители.
                                Това не беше пример.
                                браво 1,6/90 - 09 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X