Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и против хелоуин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Чак пък да се празнува Хелоуин... Хората се забавляват просто. И не виждам нищо лошо в това.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #47
      Бал съм ти и измислените празници! Дреме ми на хурката,който иска да празнува. Дразнят ме мен търгашите ,че от сега почнаха да вадят коледните стоки и да украсяват. За тия два месеца толкова ми писва от тия украси и коледни песнички,че като дойде Коледа,то вече не може да усетиш ,че е празник.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #48
        krasio_79bs написа:
        Бал съм ти и измислените празници! Дреме ми на хурката,който иска да празнува. Дразнят ме мен търгашите ,че от сега почнаха да вадят коледните стоки и да украсяват. За тия два месеца толкова ми писва от тия украси и коледни песнички,че като дойде Коледа,то вече не може да усетиш ,че е празник.
        Колега, колко си прав... И при мен е същата работа.
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #49
          Бе да ви питам: подарявате ли цветя и водите ли жените/приятелките си на ресторант на 8 март???Какъв празник е това?Кога поздравявате майките си за техния празник? На коя дата?Въпросът ми е към всички, които са твърдо за запазване на нашите традиционни християнски празници и са противници на чуждопоклонничеството.

          Коментар


            #50
            Като гледам доста от изказванията са от рода "Може да сме безделници, но не сме без празници", т.е. да става весело без значение повода. В крайна сметка всеки си има мнение по даден въпрос и аз не искам да налагам моето на когото и да било, само го споделих.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #51
              Малко мъдрост от фейсбук
              Прикачени файлове
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #52
                Immortal написа:
                Бе да ви питам: подарявате ли цветя и водите ли жените/приятелките си на ресторант на 8 март???Какъв празник е това?Кога поздравявате майките си за техния празник? На коя дата?Въпросът ми е към всички, които са твърдо за запазване на нашите традиционни християнски празници и са противници на чуждопоклонничеството.
                Дидо. За мен 8-ми март се превърна в ден на...колежката.Цветя за тях ( жена ми ги избира и купува) и хубав суджук с добро вино за дома ( аз ги избирам).:D Просташко и дебелашко изглежда, ама семплите ни натури отдавна установиха, че за 22 годинибрак и 25 години познанство вече сме доказали любовта си, уважението и приятелството си и без цветя.Пък и този ден, в който някои жени искат да се чувстват по-особени е за тези, които страдат от внимание през останалите дни.Според мен де. :P
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #53
                  Идеята на горния ми пост беше, че Денят на майката в православното християнство е 25 Март, Благовещение.Празнуването на 8 март като ден на майката беше наложено по време на социализма, и си е типичен празник на социалистическо-комунистическия интернационал. У нас е въведен след 9.9.1944 от големия брат от Москва.

                  Коментар


                    #54
                    Я НЕ МИ ОБИЖДАЙТЕ ЛЮБИМИЯ СЪСТАВ... Нато ученик във Велико Търново ми казваха Весо Хелоина !!!!!
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #55
                      ele написа:
                      knososs написа:
                      Lane Staley написа:
                      Danchojn написа:
                      Lane Staley написа:
                      Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                      Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
                      Баси извратената трактовка. Ти явно яко си яхнал метлата за да тълкуваш текста ми по такъв начин.Успокой се. Пояснявам специално за теб:Моралът на един човек не се определя от това дали има пари или няма.От друга страна ти противопоставяш парите на морала - демек хората с пари нямат морал. Безумна пролетарска логика. Дано не учиш децата си на подобни неща.
                      Напротив, колега. Парите и морала са много много тясно свързани. Справка http://www.noviteknigi.com/?cid=3&pid=3479 - където четем:Всеки знае, че за богатите е по-лесно да са морални, отколкото за бедните. В повечето случаи богатството е ров срещу прегрешението, а бедността предразполага към него. -- Й. Гьобелс, Моралът на богатите. 25 март 1939 г. Политически речи.
                      Той Гьобелс, щото е бил богат, затова е бил толкова много морален. И щото е бил морален и толкова духовно възвишен, затова се е гръмнал, че и жена си гръмнал... Като цитираш, поне цитирай някой свестен, не осъден за престъпления срещу човечеството. А това, дето го разправяш, ела го кажи на бедните хора по селата, които със сигурност са много по-морални, добри и състрадателни от всички в този форум, нищо че са бедни. Вие съвсем изкукахте - да не се заразихте от Волен?
                      Извинявай колежке, но от Гьобелс разбираш, колкото аз от совалки. Правилно си чула, че Гьобелс се е самоубил заедно със съпругата си и трите си деца, но не си разбрала защо го е направил. Ако си беше направила труда да научиш, щеше да знаеш, че в днешно време е трудно да се открият хора с такива качества. Също така, Гьобелс не е осъждан от никого. Осъждането на режима, част от който е бил не го прави по-малко гениален, от колкото е.

                      Коментар


                        #56
                        knososs, ти да не си падаш нацист, че така го възхваляваш тоя>?
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #57
                          Много сладка статийка:http://www.actualno.com/columnist/ar...0/author_id/29"Не позволявайте на децата си да празнуват Хелоуин в детската градина или в училище. Осигурете им едно сдухано детство, лишено от забавления и социализация. Научете ги да мразят. Кажете им, че другите деца са тъпи, понеже ще се маскират за чужд комерсиален празник, а родителите им са родоотстъпници. После им обяснете, че няма и Дядо Коледа, а белобрадият старец е просто измислен персонаж на капиталистическия пазар. Убийте всичко детско у тях. Направете ги истински българи."
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #58
                            M5kov написа:
                            Много сладка статийка:http://www.actualno.com/columnist/ar...0/author_id/29"Не позволявайте на децата си да празнуват Хелоуин в детската градина или в училище. Осигурете им едно сдухано детство, лишено от забавления и социализация. Научете ги да мразят. Кажете им, че другите деца са тъпи, понеже ще се маскират за чужд комерсиален празник, а родителите им са родоотстъпници. После им обяснете, че няма и Дядо Коледа, а белобрадият старец е просто измислен персонаж на капиталистическия пазар. Убийте всичко детско у тях. Направете ги истински българи."
                            Хайде в другата крайност, в тази статия са събрани отрицателните неща от ежедневието противопоставяйки ги на един чужд за мен празник. Защо не ги съпостави с някой от нашите празници, а те не са малко няма нужда да ги изреждам? И както винаги българина гледа негативното, а не позитивното. Понякога в новините дават и хубави неща, жалкото е че то е по-малка част, не че липсва, но както е казал един велик римски император "Дайте на народа хляб и зрелища", "но хлябът е малко, хлябът не стига деца" - Вапцаров.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #59
                              Аз съм против тоя КАТОЛИЧЕСКИ празник ! Имаме си наши много по-хубави празници.

                              Коментар


                                #60
                                Вие мислите ли, че утре някое дете ще "празнува" нещо ?Не. Ще се предреши за да "плаши" и да си поиска бонбонките.Карнавал с една дума. Инак аз не се сещам за роден празник и/илиобичай, в който нашите деца биха се вживели или преоблекли в нещо от детските приказки или фантазии. Забравете, че невръстните влагат друг умисълслагайки маските си, освен да се забавляват и да се почувстват в този ден, като "страшни герои". А инак е добре ние родолюбците да си зададем въпроса, кога позволяваме на децата сида се освободят от оковите на матрицата, в която сме ги вкарали и кога ги караме да се чувстват особено значимибез нас...
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X