Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и против хелоуин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Lane Staley написа:
    Пояснявам специално за теб:Моралът на един човек не се определя от това дали има пари или няма.От друга страна ти противопоставяш парите на морала - демек хората с пари нямат морал. Безумна пролетарска логика. Дано не учиш децата си на подобни неща.
    Съгласен. Вярно, е че криво те бях разбрал. Не противопоставям парите и морала. Далече съм от това. Нямам нищо против богатите, въпреки че масово са безморални! Не завиждам на никого колко е богат, но мразя и ненавиждам, когато най-нагло те правят на маймуна и то точно богатите обикновено. Как би коментирал случилото се в зала Армеец? Как е допустимо това? Защо никой отговорен за постъпките си нямаше достойнтсво да отиде при тези хора, да се опита да помогне с нещо и най-малкото да стои заедно с тях? Защото ние нямаме морални политици, мислещи за хората, те мислят за .........................................Преди няколко години участвах в този филм, не заради парите, исках да видя от близо как протича един изборен ден. Малко след като мина обяд, тихичко и подмолно разни политически слуги почнаха да на приказват как да убеждаваме хората да гласуват за еди си кой и т.н. В ИЗБОРНИЯ ДЕН. Аз потърсих един от тях и го намерих във фоайето на училището, в което бях. Попитах го защо така? Той ми тоговори нали ще ви се плати. Най-наглото, е че вече ни приемат така, като вещи, които могат да си купят. Хвърлих му документите право в очите и си тръгнах.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #32
      И ти като най-съвестния гражданин си си тръгнал? ревеш за несправедливост, а ти какво си направил, за да я спреш? След като само си си тръгнал - НЯМАШ никакво право да се оплакваш и ревеш.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #33
        Аз каквото трябваше направих Ele, но не е мястото тук. Ако желаеш може да обясниш какво ТИ би направила в тази ситуация.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #34
          По принцип, както Хелоуин, така и Коледа, така и доста други празници нямат нищо общо с това, както се празнува по "американски". Хелоуин е стар келтски празник, Рождество е стар християнски празник.... но както всички знаем - и двата са изродени от комерсиално-потребителското движение в Америка. Нищо против нямам нито един празник, стига да знаеш какво точно празнуваш тогава, за да го празнуваш с душата си - както би трябвало да е. Имам много против празнуването в американски стил на всички тези празници, в които огромен процент е залегнало потребителското поведение и парадноста на празникаАз лично не съм вярващ и не празнувам религиозни празници. Но искрено и по детски, и с голям хъс си празнувам Баба Марта, 24-ти май, Нова година и ред други които ме изпълват.В този ред на мисли - ДА на празника, НЕ на американския стил на празнуване.

          Коментар


            #35
            Lane Staley написа:
            Danchojn написа:
            Lane Staley написа:
            Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
            Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
            Баси извратената трактовка. Ти явно яко си яхнал метлата за да тълкуваш текста ми по такъв начин.Успокой се. Пояснявам специално за теб:Моралът на един човек не се определя от това дали има пари или няма.От друга страна ти противопоставяш парите на морала - демек хората с пари нямат морал. Безумна пролетарска логика. Дано не учиш децата си на подобни неща.
            Напротив, колега. Парите и морала са много много тясно свързани. Справка http://www.noviteknigi.com/?cid=3&pid=3479 - където четем:Всеки знае, че за богатите е по-лесно да са морални, отколкото за бедните. В повечето случаи богатството е ров срещу прегрешението, а бедността предразполага към него. -- Й. Гьобелс, Моралът на богатите. 25 март 1939 г. Политически речи.

            Коментар


              #36
              Аз викам всеки ден да ни е празник. Всеки ден, в който сме живи и здрави, а близките са до нас е благодатен и, като такъв след залез слънце трябва уууубаво да го поливаме :P За Хелоуин: Имам собствено мнение, но какво значи то щом младежта ВЕЧЕ се забавлява на този ден.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #37
                knososs написа:
                Lane Staley написа:
                Danchojn написа:
                Lane Staley написа:
                Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
                Баси извратената трактовка. Ти явно яко си яхнал метлата за да тълкуваш текста ми по такъв начин.Успокой се. Пояснявам специално за теб:Моралът на един човек не се определя от това дали има пари или няма.От друга страна ти противопоставяш парите на морала - демек хората с пари нямат морал. Безумна пролетарска логика. Дано не учиш децата си на подобни неща.
                Напротив, колега. Парите и морала са много много тясно свързани. Справка http://www.noviteknigi.com/?cid=3&pid=3479 - където четем:Всеки знае, че за богатите е по-лесно да са морални, отколкото за бедните. В повечето случаи богатството е ров срещу прегрешението, а бедността предразполага към него. -- Й. Гьобелс, Моралът на богатите. 25 март 1939 г. Политически речи.
                Той Гьобелс, щото е бил богат, затова е бил толкова много морален. И щото е бил морален и толкова духовно възвишен, затова се е гръмнал, че и жена си гръмнал... Като цитираш, поне цитирай някой свестен, не осъден за престъпления срещу човечеството. А това, дето го разправяш, ела го кажи на бедните хора по селата, които със сигурност са много по-морални, добри и състрадателни от всички в този форум, нищо че са бедни. Вие съвсем изкукахте - да не се заразихте от Волен?
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #38
                  А това, дето го разправяш, ела го кажи на бедните хора по селата, които със сигурност са много по-морални, добри и състрадателни от всички в този форум, нищо че са бедни.
                  Еле. От къде взе тази категоричност мила ?
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    #39
                    МИ да вземем да се дразним и на кукерските празници тогава? Всеки народ си има традиции, никой не ни задължава да приемаме нещо. Щом хората ги интересува и им харесва - ок, който не му харесва - да се спасява в крайна сметка. Никой не ти го налага зорлем, както "едно време".

                    Коментар


                      #40
                      ntodorov написа:
                      А това, дето го разправяш, ела го кажи на бедните хора по селата, които със сигурност са много по-морални, добри и състрадателни от всички в този форум, нищо че са бедни.
                      Еле. От къде взе тази категоричност мила ?
                      Мммм..хаха. Еле понякога защитава позиция със зъби и нокти. В моите представи тя е супер чист, достоен, морален и честен човек с шофьорски умения доближаващи се до това https://www.youtube.com/watch?v=81rbnb5SE1U ...като няма да казвам с какви гуми на каква настилка хахах А ние богаташите от фиат форума...да му мислим с нашите черни душици Еле не се сърди, казвам го с добри чувства и усмивка, че много тегава взе да става и тази тема Учаквах, че с пускането и ще назрее такъв спор въпреки, че вчера имаше затишие.По темата: Винаги е хубаво да има празници. Никой не говори за отмяна на нашите си бг традиции. Просто един ден в повече в който хората са си намерили повод да се веселят, като на маскарад. Аз до сега не съм видял типичния Хамерикански модел - тикви, микви и деца да търсят лакомства по вратите. Така, че не виждам проблем. КОйто иска си празнува и весели, който не иска-НЕ.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #41
                        За хората празнуващи го, Хелоуин е просто още един повод за пиене, не виждам кое му е толкова упадъчното :D А и повечето деца му се кефят. Мен ако питате, свети валентин е много по-безсмислен западен празник, ама на, трябва тогава да се потрошат едни пари на вятъра. Да не говорим пък за досадната и глупава соц отживелица 8-ми март. Кой каквото иска да си празнува, чак па цяла тема по въпроса!?
                        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                        Коментар


                          #42
                          dikanio написа:
                          За хората празнуващи го, Хелоуин е просто още един повод за пиене, не виждам кое му е толкова упадъчното :D А и повечето деца му се кефят. Мен ако питате, свети валентин е много по-безсмислен западен празник, ама на, трябва тогава да се потрошат едни пари на вятъра. Да не говорим пък за досадната и глупава соц отживелица 8-ми март. Кой каквото иска да си празнува, чак па цяла тема по въпроса!?
                          А кажи им, във всички случаи пияни вещици ходят по улиците
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #43
                            S_BANKOV написа:
                            dikanio написа:
                            За хората празнуващи го, Хелоуин е просто още един повод за пиене, не виждам кое му е толкова упадъчното :D А и повечето деца му се кефят. Мен ако питате, свети валентин е много по-безсмислен западен празник, ама на, трябва тогава да се потрошат едни пари на вятъра. Да не говорим пък за досадната и глупава соц отживелица 8-ми март. Кой каквото иска да си празнува, чак па цяла тема по въпроса!?
                            А кажи им, във всички случаи пияни вещици ходят по улиците
                            Аааа не Уе Последния път, като бях в Студентски..пфууу, все едно бяха забранили на хубавите да излизат навън. Ужас ти казвам. Те на по 8наасе, а изглеждат на по 40.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #44
                              NikMar написа:
                              pplk написа:
                              Историята помни и колко сме били ощетени и от Русия, но празнувахме дядо Мраз и Снежанка и нямаше нищо лошо в това, нали?
                              Това да го приемем ЗА ли поамериканчването? Какво ли ще сънуват малките деца с тези вещици, черепи и прочие? Очаквам внучката ми, която е на 2,5 г. и добре че не го е гледала още, да се стряска насън. От друга страна, като си патил от дед Мороз, защо си за Хелоуин?
                              Не съм нито за едното, нито за другото или пък съм и за двете. Правя аналог между двата празника-и двата не са български, но се реве срещу единия. Причината ми е ясна, но съм любопитен и за твоето мнение.
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                #45
                                dikanio написа:
                                За хората празнуващи го, Хелоуин е просто още един повод за пиене, не виждам кое му е толкова упадъчното :D А и повечето деца му се кефят. Мен ако питате, свети валентин е много по-безсмислен западен празник, ама на, трябва тогава да се потрошат едни пари на вятъра. Да не говорим пък за досадната и глупава соц отживелица 8-ми март. Кой каквото иска да си празнува, чак па цяла тема по въпроса!?
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X