Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и против хелоуин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ele написа:
    на мен ми идва следния въпросВие, дето сте против, твърдо или меко, какво правите, за да поддържате българските традиции? Организирате някакви фестивали, ходите по фестивали, спонсорирате, разпространявате българската идея? Или само ревете как всичко загива и си завирате главата в.... пясъка?
    Черпим се с традиционна българска ракия щото може и да сме безделници но не сме безпразници.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Да добавя, че като понатрупаме ноти чрез гореспоменатата благинка, почваме да играем български хора и да вием български песни. Аз вия, де, някои пеят.В подкрепа на горното тук има качен предостатъчно филмов и снимков материал от форумските фестивали.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #18
        ele написа:
        на мен ми идва следния въпросВие, дето сте против, твърдо или меко, какво правите, за да поддържате българските традиции? Организирате някакви фестивали, ходите по фестивали, спонсорирате, разпространявате българската идея? Или само ревете как всичко загива и си завирате главата в.... пясъка?
        Ела да попиташ моите деца за ЛЕВСКИ, БОТЕВ, КАРАВЕЛОВ, РАЙНА ПОПГЕОРГИЕВА, Априлското въстание и много други, ще останеш изненадана. Сигурен съм, че има хора в България, които не се поддават на чуждо влияние и на парите и на които е останал някакъв морал.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          Danchojn написа:
          Сигурен съм, че има хора в България, които не се поддават на чуждо влияние и на парите и на които е останал някакъв морал.
          Сигурен съм, че прабългарите са имали същото отношение и към християнските празници. Който иска нека да се весели, който иска нека да хейтва, проблем няма. :D
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #20
            Нямам нищо против веселието на хората. Но да тръгнеш по домовете на хората за бонбони, е голям празник е този Хелуин. Да не говорим че много хора се дразнят и почват да ругаят по децата, не че им прави чест де.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #21
              Защо мислиш, че всички трябва да приемат веселието както ти го приемаш? Щом ти е неприятно ОК, но остави останалите да решават за себе си.
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #22
                pplk написа:
                Защо мислиш, че всички трябва да приемат веселието както ти го приемаш? Щом ти е неприятно ОК, но остави останалите да решават за себе си.
                Не искам да налагам мнението си, съжалявам ако така е прозвучало! Просто се дразня от цялото западно и Американско влияние. Историята помни, колко ощетени винаги сме били от тях. А с тези на глед простички неща, още повече ни манипулират, тихо и подмолно.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Историята помни и колко сме били ощетени и от Русия, но празнувахме дядо Мраз и Снежанка и нямаше нищо лошо в това, нали?
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    #24
                    Danchojn - от кое влияние няма да се дразниш - руското, китайското, турското??? Влияния винаги е имало и винаги ще има, и това не значи, че всеки, който се чувства българин, е по-малко българин, защото е решил да празнува някакъв празник с децата си.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #25
                      pplk написа:
                      Историята помни и колко сме били ощетени и от Русия, но празнувахме дядо Мраз и Снежанка и нямаше нищо лошо в това, нали?
                      Това да го приемем ЗА ли поамериканчването? Какво ли ще сънуват малките деца с тези вещици, черепи и прочие? Очаквам внучката ми, която е на 2,5 г. и добре че не го е гледала още, да се стряска насън. От друга страна, като си патил от дед Мороз, защо си за Хелоуин?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #26
                        Хелуин е както напоследък, всеки втори филм е филм на ужасите. Какво красиво има в това!Дядо Мраз, не виждам нищо лошо в това. Нито имам против Коледа, това хубави празници, които карат хората да бъдат по-добри. А Хелуин на какво ни учи децата - да се правят на вещици в училище и да се плашат.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          Danchojn написа:
                          изразявам се така защото НРБ вече не съществува
                          Ха дОбър ден. НРБ не съществува мнооого отдавна. За щастие. Даже другаря Коцев го е приел
                          Danchojn написа:
                          Сигурен съм, че има хора в България, които не се поддават на чуждо влияние и на парите и на които е останал някакъв морал.
                          Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #28
                            Lane Staley написа:
                            Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                            Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #29
                              Danchojn написа:
                              Lane Staley написа:
                              Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                              Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
                              Не, може да живееш скромно както много хора го правят по селата. От друга страна от кукерите също се плашат. Дали детето ти ще се плаши или не зависи от теб, а не от някой, нявлечен с някакъв костюм. Едно време и ние се маскирахме и имахме маскен бал в училище по времето на НРБ, ама никой не ревече тогава, че се плашим.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #30
                                Danchojn написа:
                                Lane Staley написа:
                                Моралът няма нищо общо с наличието/липсата на пари.
                                Значи според теб, ако нямам пари, спокойно да стана наркопласьор, нищо че мога да погубя десетки деца, важното е че ще забогатея. Или може би аз имам друга философия за живота.
                                Баси извратената трактовка. Ти явно яко си яхнал метлата за да тълкуваш текста ми по такъв начин.Успокой се. Пояснявам специално за теб:Моралът на един човек не се определя от това дали има пари или няма.От друга страна ти противопоставяш парите на морала - демек хората с пари нямат морал. Безумна пролетарска логика. Дано не учиш децата си на подобни неща.
                                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                                Коментар

                                Working...
                                X