Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    tambuhtaneca написа:
    Е дай ги тия тестове като ги цитираш
    Заповядай!http://clubalfaromeo.com/forum/showt...олегата Pinko е главен редактор на Auto Bild България.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #32
      gamma написа:
      tambuhtaneca написа:
      Е дай ги тия тестове като ги цитираш
      Заповядай!http://clubalfaromeo.com/forum/showt...олегата Pinko е главен редактор на Auto Bild България.
      Нали се сещаш, че това е малко несериозно - дай ми тестовете от Auto Bild - какви гуми са тествани, колко им е спирачния път и т.н., а не някакви препратки към някой си, дето уж е редактор на това списание! И аз мога да кажа - зимните гуми дават 10% по-добър спирачен път от летните при температура на асфалта под 10 градуса (виждал съм го) - ще бъде ли моето мнение релевантно и коректно?
      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

      Коментар


        #33
        Ето ти едно видео по въпроса:https://www.youtube.com/watch?v=v7kkQRzOldcНякой колега беше дал друго на Vredestein - може би това е някаква световна конспирация?
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #34
          ФЕРАРИСТ написа:
          Правя към 35-45 хиляди на година........никога не съм слагал зимна гума......предпочитам да познавам възможностите на гумите който карам, както и на колата.......за мен зимната гума е по добра само и единствено на сняг.......и не смятам да споря за това.......
          И аз да съм от Зарата или Петрич и аз може би няма да слагам зимна гума, ама ще ми е много интересно като за 4 часа падне 30 см сняг как с тези летни гуми ще потеглиш, пък камо ли да направиш нещо (особено пък с Купето).
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #35
            вие се плюнчите тук, ама те ще вземат на шега да го приемат...Аз лично съм против това. Не съм против зимната гума, против съм да се задължават хората да слагат зимни гуми. Климатът в България не е толкова тежък зимата, че да се налага задължителна смяна. Това просто е израз на безкрайната безпомощност да се направи нещо, за да се намалят инцидентите по пътищата. Става един тежък инцидент поради техническа неизправност - гуми (това се поде след инцидента с голфа под камиона до Старо Оряхово) и всички започват да си пишат точки. А пияните, тези без книжки, с отнети книжки, които редовно шофират опасно - от това явно вече не могат да се извлекат някакви дивиденти и мина в графата ’статистика’. А по селата масово се кара без книжки, пияни, деца карат, а колите са пред разпад....
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #36
              Ето и тест от ADAC: https://www.youtube.com/watch?v=8ncga6UxlHM
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #37
                Климатът в България, в по-голямата част от страната, категорично не позволява да се кара с едни и същи гуми. С така наречените всесезонни, само със зимни или пък само с летни гуми. Фактът, че лятото има температури до плюс 40, а зимата до минус 20 градуса, е едно от доказателствата за това.А за безкрайната безпомощност да се намалят жертвите на пътя....Ако дори и минимален шанс има да се намалят, аз съм за, за най-различни мерки. И един човек да се спаси, пак е от голямо значение. За вас може да е някой непознат, но за други е близък и любим човек.

                Коментар


                  #38
                  stilo_new написа:
                  Климатът в България, в по-голямата част от страната, категорично не позволява да се кара с едни и същи гуми. С така наречените всесезонни, само със зимни или пък само с летни гуми. Фактът, че лятото има температури до плюс 40, а зимата до минус 20 градуса, е едно от доказателствата за това.А за безкрайната безпомощност да се намалят жертвите на пътя....Ако дори и минимален шанс има да се намалят, аз съм за, за най-различни мерки. И един човек да се спаси, пак е от голямо значение. За вас може да е някой непознат, но за други е близък и любим човек.
                  т.е. искаш да кажеш, че аз с моите летни гуми на 1 година съм по-опасна зимата от някой със зимни гуми трета цедка на 5-6-7 години???? Аз също съм ЗА различни мерки, против съм, че мерки има, обаче няма кой да съблюдава дали се спазват, да глобява и да събира глобите. Т.е. ние правим мерки, за да отчетем дейност. Следващият път какво - ще те задължат да караш със слънчеви очила лятото да не те заслепява слънцето и ще те глобят, ако не са маркови ли? Не е необходимо освен това много да търсиш - само се разходи из спрели автомобили и се обазалагам, че ще намериш доволно много, на които гумите не отговарят на никакви минимални критерии за годност! Що не ги изхващат първо тях и след това да налагат нови мерки, които явно в момента засягат единствено и само съвестните, останалите законът не ги лови и без това.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #39
                    ele написа:
                    само се разходи из спрели автомобили и се обазалагам, че ще намериш доволно много, на които гумите не отговарят на никакви минимални критерии за годност! Що не ги изхващат първо тях и след това да налагат нови мерки, които явно в момента засягат единствено и само съвестните, останалите законът не ги лови и без това.
                    Какви са критериите за годност?От коя година са въведени тези критерии?
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #40
                      Този път съм безкрайно съгласен с Еле!На първо нямсто трябва да контрола! Ако има контрол като хората - всичко си идва на мястото!И проблема със снега и летните гуми може да се реши много лесно - просто в закона се записва, че при снежна покривка на пътя над 2см се Задължават всички автомобили БЕЗ зимни гуми да слагат вериги. Който не го направи - глоба. Всеки може да сложи едни вериги за 30-40лв в багажника и при нужда да ги слага, нали? Нито е скъпо, нито заема място. Е, иска работа - ама като не си си направил труда да смениш гумите, направи така, че да не си опасен за движението. А на лед - и зимните и летните гуми все не спират. На сухо - и двата вида се справят.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #41
                        ele написа:
                        т.е. искаш да кажеш, че аз с моите летни гуми на 1 година съм по-опасна зимата от някой със зимни гуми трета цедка на 5-6-7 години????
                        Кой колко е опасен не зависи само от гумата. За мен след третата година гумата вече не е това което трябва да бъде. Доказва го и вноса на гуми втора ръка.Ама българина е лаком и все си мисли, че е на далавера.

                        Коментар


                          #42
                          tambuhtaneca написа:
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          Правя към 35-45 хиляди на година........никога не съм слагал зимна гума......предпочитам да познавам възможностите на гумите който карам, както и на колата.......за мен зимната гума е по добра само и единствено на сняг.......и не смятам да споря за това.......
                          И аз да съм от Зарата или Петрич и аз може би няма да слагам зимна гума, ама ще ми е много интересно като за 4 часа падне 30 см сняг как с тези летни гуми ще потеглиш, пък камо ли да направиш нещо (особено пък с Купето).
                          Основно въртя СТЗГ - СФ, Плевен, Априлци - не е като да ги карам градско......не мога да отрека че не ми се налага да карам често на сняг, но когато го правя нямам проблеми......П.П - нося си зимата винаги верижки.....
                          Alfa 156 2.0 TS
                          Alfa 156 20VTurbo
                          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                          Locost TF1 3.0V6

                          Коментар


                            #43
                            Stefanaki - разбра какво исках да кажа. chaveto - там е работата, че не гумите или фаровете са основната причина за инцидентите, обачесе взимат всякакви ’козметични’ мерки, защото те на момента носят дивиденти. А това че масово се кара без книжки, наквасени, с неминал технически преглед, да не говорим за автомобили, които само като ги погледнеш можеш да кажеш, че са за моргата - това нещо изисква да се положат усилия за дълъг период от време, което явно на много хора не се харесва.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #44
                              ele написа:
                              ... там е работата, че не гумите или фаровете са основната причина за инцидентите, обаче се взимат всякакви ’козметични’ мерки, защото те на момента носят дивиденти. А това че масово се кара без книжки, наквасени, с неминал технически преглед, да не говорим за автомобили, които само като ги погледнеш можеш да кажеш, че са за моргата - това нещо изисква да се положат усилия за дълъг период от време, което явно на много хора не се харесва.
                              +1 Към това ще добавя само и агресивното шофиране - основния виновник за тежките ПТП. Само че агресията, която се натрупа у хората, трудно може да се изкорени с някакви чиновнически "предложения".
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                #45
                                ФЕРАРИСТ написа:
                                Основно въртя СТЗГ - СФ, Плевен, Априлци - не е като да ги карам градско......не мога да отрека че не ми се налага да карам често на сняг, но когато го правя нямам проблеми......П.П - нося си зимата винаги верижки.....
                                Не си само ти този който кара с летни гуми на сняг. Аз също съм карал преди няколко години защото чаках да завали за да сменя гумите. Е искам да ти кажа, че като подадеш газ или натиснеш спирачката не е същото като със зимна гума. Ако нямаше смисъл от такива гуми нямаше да ги има. Това с гумите не е някаква измислица.... доказват го състезанията.
                                И проблема със снега и летните гуми може да се реши много лесно - просто в закона се записва, че при снежна покривка на пътя над 2см се Задължават всички автомобили БЕЗ зимни гуми да слагат вериги. Който не го направи - глоба.
                                И това до нищо няма да доведе, все едно не си гледал ТВ. Миналата година ги даваха как с летни гуми без вериги тръгнали на ски да ходят

                                Коментар

                                Working...
                                X