Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на моторен трион!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на моторен трион!

    И така... Дилемата е следната:Режа по 2-3 кубика дърва годишно, колкото за студените вечери на вилата и колкото да сваря рикийцата. Лошото е, че все от приятели вземам машинки, а искам да си имам своя.Доколкото разбрах китайските от 70-80 лв били на късмет и можело да искара много, а можело и на 2-рия кубик да е за боклука.Вариант 2 е хубва машинка на старо - малките Щилчета (2к.с., 35см шина) на старо са между 200 и 250 лв.Не е проблем да дам 200+ лева за оригинална машинка, но ми се иска да чуя и други мнения кой от вариантите е по - добър, а защо не и трети(среден) вариант...П.П.: Електрически трион не е вариант, защото не ми се инвестира в 50-метров кабел...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    колега, като техник който се занимава с подобен вид техника мога да ти кажа само две неща. Китайската като двигател с малко повече масло става, но само до там. Много пласмасови части имат, вярно има и резервни без пари ама като те предаде когато най-много ти трябва ще си изядеш ...... (ушите, някой да не си помисли друго). Вземи си някой Щил единица серия и ще си пееш, може и Хусварна, пак малкия клас, за толкова дърва и пари още доста марки можеш да си вземеш. Ако имаш повече въпроси, на лични или 08894428542.
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    Коментар


      #3
      Погледни мащинките на Райдър, но и вземи една по хубава дъска и верига. Говорим за евтино, обаче Щил си е класика, но предпочитам нова такава.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        Аз си взех Райдър, за около 100 лева беше миналото лято, трябваше ми за вилата за режа едни стари сухи клони/дървета, че никой не беше се занимавал почити 6-7 години с облагородяване... Като цяло съм много доволен, работи чудесно, и за почити две седмици единствения яд който съм имал, че понякога пали с много "мамата". Накрая ми писна, занесох го на ремонт по гаранцията и го оправиха, сега чакам да видя как ще се държи след една година бездействие, като дойде време за новата порция рязане на клониКосачката-пръчка също ми е на Райдър, от нея нямам пък никакви забележки, много съм доволен даже...Абе с 2 думи, ако е за 2-3 кубика дърва на година, взимай смело Райдъра, пък ако има нещо - има си гаранция

        Коментар


          #5
          Имам една китайска бензинова резачка Алко, мега боклук, в гаранция само докато беше 3 пъти беше на ремонт. Като е топла не трябва да я гасиш, щото няма палене... Ама свикнах де... Иначе 100 пъти съжалих, че не си взех един малък Щил. Иначе пак имам една китайска косачка МТВ, желязна е, само съм и сменил свеща с маркова и и сложих бензинов филтър и мърка... Двора дето кося с нея е 2 декара планинска ливада, тревата я чакам да стане поне 20см за да я кося и няма спиране... Зависи на какво ще попаднеш...

          Коментар


            #6
            Резачките на McCuloch не са никак лоши...Производство на Husqvarna са... А и не са толкова скъпи...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #7
              Predatorsi написа:
              Резачките на McCuloch не са никак лоши...Производство на Husqvarna са... А и не са толкова скъпи...
              Eдин голям +++++++ :D
              FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
              FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
              FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
              HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

              Коментар

              Working...
              X