Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция или друго?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инвестиция или друго?

    Колеги събирам пари за кола и чакам митата да паднат(ако изобщо стане :D ).Парите са в банкова сметка.Та мисълта ми е,че може и да прозвучи малко смешно,но при тези генерални промени във всяка сфера се чудя дали няма да е по-сигурно да не вложа парите в нещо друго?Валута например-британски лири или нещо такова?
    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
    Обичам Родината,мразя държавата!

    #2
    Re: Инвестиция или друго?

    iakudza написа:
    Колеги събирам пари за кола и чакам митата да паднат(ако изобщо стане :D ).Парите са в банкова сметка.Та мисълта ми е,че може и да прозвучи малко смешно,но при тези генерални промени във всяка сфера се чудя дали няма да е по-сигурно да не вложа парите в нещо друго?Валута например-британски лири или нещо такова?
    Митата ще паднат, но ще има много други фактори, които няма да позволят цените на колите втора ръка от запад да се понижат. Който си мисли, че след 1-ви януари ще може да си купи по евтина кола заради падналите мита се лъже.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #3
      Една от простотийте които измислиха нашите управници е екотаксата да скочи 3 пъти !!!. Другата секира която чувам да се готви е ГТП на стари коли да се плаща от 2 до 4 пъти по скъпо от на новите коли !!!

      Коментар


        #4
        Re: Инвестиция или друго?

        iakudza написа:
        Колеги събирам пари за кола и чакам митата да паднат(ако изобщо стане :D ).Парите са в банкова сметка.Та мисълта ми е,че може и да прозвучи малко смешно,но при тези генерални промени във всяка сфера се чудя дали няма да е по-сигурно да не вложа парите в нещо друго?Валута например-британски лири или нещо такова?
        Пич не се занимавай с валути! Ако не си се интересувал от международните икономики по-добре стой настрана от тях.Направил си грешка обаче с влагането на парите си в банката. Това е последното място, където ще си вложа лично аз парите. Предлагам ти варианта взаимни фондове http://www.elana.net/mutualfunds/. Разгледай този сайт и ако нещо не ти е ясно питай www.elana.net

        Коментар


          #5
          Благодаря за инфото :D ще си помисля за "елана"-та.
          Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
          Обичам Родината,мразя държавата!

          Коментар


            #6
            Обръщай в ЕВРО и слагай под дюшека!(Разбира се образно казано)Банките са измислени не да печелим ние, а да печелят ТЕ.Освен това също се съмнявам за падане на цените на колите след падане на ДДС-то. Даже ми се струва, че малко ще скочат нагоре. Поживем, увидим! (как по-русски говорят)

            Коментар


              #7
              Ами то и аз го бях решил да е валута(евро),но не знам как ще се промени валутният му курс след като се присъединим За това мисля да са британски лири Съвет ако може как да постъпя
              Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
              Обичам Родината,мразя държавата!

              Коментар


                #8
                Re: Инвестиция или друго?

                doofiat написа:
                iakudza написа:
                Колеги събирам пари за кола и чакам митата да паднат(ако изобщо стане :D ).Парите са в банкова сметка.Та мисълта ми е,че може и да прозвучи малко смешно,но при тези генерални промени във всяка сфера се чудя дали няма да е по-сигурно да не вложа парите в нещо друго?Валута например-британски лири или нещо такова?
                Пич не се занимавай с валути! Ако не си се интересувал от международните икономики по-добре стой настрана от тях.Направил си грешка обаче с влагането на парите си в банката. Това е последното място, където ще си вложа лично аз парите. Предлагам ти варианта взаимни фондове http://www.elana.net/mutualfunds/. Разгледай този сайт и ако нещо не ти е ясно питай www.elana.net
                Точно пък за човек, който не е наясно с тези неща е по-добре да си сложи парите в банка и да не се занимава с такива съмнителни далавери. Преди да купя един магазин, имах 15000Е и докато събирах още пари си ги сложих в СиБанк, за една година лихвата беше 1000Е. (май беше 7.25% на година). Иммортал: Така че, може да спечелиш от банка, освен това без никакви рискове.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  Принципно за няколко месеца няма да спечелиш нищо. Ако търсиш сигурност си вложи парите в банка (може и да ги обърнеш в евро), ако си по хазартно настроен можеш да пробваш във взаимен фонд (за няколко месеца той няма да фалира).
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    Е, то ако е така и му се рискува на човек, аз мога да му предложа зстраховка живот с инвестиционен характер при който обаче периода е дълъг, НО лихвата е гарантирана - 10г. = 120% или повече като през целия период, естествено, е застрахован живота и здравето му а парите се инвестират в различни фондове подадени от "Дрезденер банк"-Германия Мисълта ми е, че няма нужда да се мятате като удавник за сламка на първата оферта за малко "бързи пари", която срещнете

                    Коментар

                    Working...
                    X