Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да опазим колите си чисти от котки?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Че на тебе какво ти пука, важно е кач пара е боята /най-важното дори/, колко трудно се изправя ламарината и други вълнуващи и жизненоважни неща. Дреме ти за какъв те помислиха всички
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #62
      ФАКТ ,че не можеш да стопанисваш правилно така скъпоценната ти скъпа количка .Интерсено как ще преживееш бързото обезценяване на тази така качествена и модерна сглобка И ти не гледай по ф-ра от доверения сервиз по застраховка за колко са ти боядисали колата :D p.s. на фона на така написаното -тенекиялюбец доста така перверзно звучи
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #63
        аз предлагам едно доста опростено решение - един парктроник (пернишки) и едно куче завързано за парктроника, па ако е яко, може и да тегли ако ти е слаб АБ-то
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #64
          Яка тема, само да ви споделя, че и в гаража няма отърване - шмугват се докато паркираш, после си траят докато излезеш и като врътнеш ключа, като осъзнаят, че няма излизане ела да видиш кво става. Хубу, че бях със старата кола тогава. Няма как да не ти се образуват нерви от такова нещо.

          Коментар


            #65
            tomazo написа:
            От всичките мрънкачи ,ако има някой дето да е боядисвал колата си за над 2000 лева ,ще си изям левия калник .
            Не е лошо да почваш

            Коментар


              #66
              pi4_s_bravo написа:
              ...Ама май само си ги обичате така отдалеч да не ви цапат вкъщи ,пък някой друг да чисти бълхи от тия котки...
              Котка имам вкъщи. Всеки ден и изхвърлям лайната (нарочно не искам да цензрирам или завоалирам думата). Всеки ден чистя след нея. През няколко дена и сменям пяска и чистя котешката тоалетна. Обезпаразитявам я. Не се оплаквам.И не мога да си представя, че ще нараня котка (или друго същество) за някакво дръгливо Bravo, струващо заплата и половина!!!---Вече няма да пиша в тази тема, че ми писна от коравосърдечни хора!

              Коментар


                #67
                Добре да го кажем така: Какъв съвет ще ми дадете, за да мога законово да се отърва от котките развъждани от комшия. Как законово да въздействам на този човек? Съвсем закономерен въпрос, смятам, и както може да се убедите от постовете ми преди, нямам намерение да тровя и трепя котки. Или ми препоръчайте фирма, която ги лови и ги прибира гадините. И аз имам котка вкъщи, ака вкъщи и си и рина лайната, обезпаразитена и чиста е, не ходи да цапа другаде! Между впрочем, миналото лято дадох 200лв. за антибиотици и прегледи на животното, точно заради тези комшийски котки, защото беше заразена с нещо от кофляците. Наистина е важно да ги разкарам тези животни. Пречат, замърсяват, опикават навсякъде, дерат ми колата, одрана ми е и входната врата, носят бълхи и зарази! Ще помоля модераторите да заключат темата, ако следващия пост е обиден и насочен към някой от форума!
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #68
                  van_dal написа:
                  Добре да го кажем така: Какъв съвет ще ми дадете, за да мога законово да се отърва от котките развъждани от комшия. Как законово да въздействам на този човек? Съвсем закономерен въпрос, смятам, и както може да се убедите от постовете ми преди, нямам намерение да тровя и трепя котки. Или ми препоръчайте фирма, която ги лови и ги прибира гадините. И аз имам котка вкъщи, ака вкъщи и си и рина лайната, обезпаразитена и чиста е, не ходи да цапа другаде! Между впрочем, миналото лято дадох 200лв. за антибиотици и прегледи на животното, точно заради тези комшийски котки, защото беше заразена с нещо от кофляците. Наистина е важно да ги разкарам тези животни. Пречат, замърсяват, опикават навсякъде, дерат ми колата, одрана ми е и входната врата, носят бълхи и зарази! Ще помоля модераторите да заключат темата, ако следващия пост е обиден и насочен към някой от форума!
                  Проблема не е малък и не е от днес. И аз съм против избиване на животинки, но болестите, които носят не са малко. Отделно, че кучетата стават агресивни. Когато бях ученик, една баба в края на блока хранеше уличните кучета...а сега си представете години наред как ходех до спирката. С камък в ръка или с нагласата да бягам...
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #69
                    Kay_ написа:
                    Проблема не е малък и не е от днес. И аз съм против избиване на животинки, но болестите, които носят не са малко. Отделно, че кучетата стават агресивни. Когато бях ученик, една баба в края на блока хранеше уличните кучета...а сега си представете години наред как ходех до спирката. С камък в ръка или с нагласата да бягам...
                    Е то това си е част от детството. Кой не е бягал от куче, защото го гони?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #70
                      BO написа:
                      Kay_ написа:
                      Проблема не е малък и не е от днес. И аз съм против избиване на животинки, но болестите, които носят не са малко. Отделно, че кучетата стават агресивни. Когато бях ученик, една баба в края на блока хранеше уличните кучета...а сега си представете години наред как ходех до спирката. С камък в ръка или с нагласата да бягам...
                      Е то това си е част от детството. Кой не е бягал от куче, защото го гони?
                      Мен ме гони куче в Англия, в шибаните им улички без изход :D п.с. пожалих го и не го отрових както се полагаше
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #71
                        BO написа:
                        Kay_ написа:
                        Проблема не е малък и не е от днес. И аз съм против избиване на животинки, но болестите, които носят не са малко. Отделно, че кучетата стават агресивни. Когато бях ученик, една баба в края на блока хранеше уличните кучета...а сега си представете години наред как ходех до спирката. С камък в ръка или с нагласата да бягам...
                        Е то това си е част от детството. Кой не е бягал от куче, защото го гони?
                        Хахах, когато си на 10-13 години и знаеш, че всеки ден по тъмно, може да те гонят 2-3 разярени песа, не е много приятно. Въпреки, че ако не ми се беше случвало сега нямаше кво да пиша.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #72
                          Така се става мъж в България Сега си спомням, че като малък умишлено минавахме с балканчетата покрай едни такива зли...Адреналинa е голяма работа
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #73
                            van_dal написа:
                            ele написа:
                            van_dal написа:
                            "Умния" българин влиза в която и да е тема с цел да обесни на автора колко е прост!
                            Според теб е много умно да те дразнят котешки стъпки до положение да трепеш котки/да ги изхвърляш някъде/прочее или до положение да не возиш хора в колата си, щото били цапали.За мен това е най-голямата простотия - да отдаваш по-голямо значение на една купчина ламарина, отколкото на други по-важни неща!
                            Посочи ми точен цитат, мой, на който съм казал, че трепя котки !!! Къде съм писал, че ме дразнят котешки стъпки, посочи точно. Явно недовиждаш, потърси контакт с очен специалист! Наистина осрахте тема с конкретен проблем! Елке, ако смяташ, че е толкова готино да ти докарам десетина котки комшийски, да си ги пуснеш в хола и да им се кефиш на воля?
                            Мнението ми не беше точно за теб, но теб цитирах, сори.Иначе за котките мерси, имам 6, обезпаразитявам ги, лекувам ги, кастрирала съм ги всички. Имам и 2 кучета - за тях същото. И да, котките носят бълхи, носят и зарази, ако ви пречи, има доволно много сравнително евтини начини да се обезпаразитяват животните - бихелдонът за вътрешно обезпаразитяване струва към 30 стинки и е за 10 кг, една пипета за външно обезпаразитяване на кучета от най-големите е към двайсетина лева и стига за 8 котки. Нали се имате за граждани - вложете малко усилия да сте такива - обезпаразитете 5 котки тази година, почистете около домовете си, не паркирайте по тротоарите, за да ви е хубаво, красиво и густо на душата. От това няма нито да ви се скъсат ръчичките, нито да ви се изпразнят джобовете. Всичко останало, дето сте го насолили, само изкарва грозната ви душа на показ, поне я прикрийте с нещо. А, и следващият път, като искате помощ, може да помолите новата боя на колата ви да ви помогне, щото явно е по-важна.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #74
                              pakumba написа:
                              п.с. пожалих го и не го отрових както се полагаше
                              Мен пък ме нахапа и след като мина периода в който се наблюдава го застреляха директно в двора на човека. Майка ми преди години също беше нахапана/разкъсана жестоко и там след като мина периода в който се наблюдава кучето отново дойдоха двама чичковци с пушка и го....Сега се прави малко по хуманитарно.

                              Коментар


                                #75
                                M5kov написа:
                                Така се става мъж в България Сега си спомням, че като малък умишлено минавахме с балканчетата покрай едни такива зли...Адреналинa е голяма работа
                                В зората на демокрацията, когато си купувахме т.н. велосипеди - "бегачи" ме бяха погнали такива псета ( за бургазлии - в района на ЦУРК-а).Бях с илюзорното усещане, че с "бегач" бях неуловим. В резултат на което...и до ден днешен не се качвам наколело в "лобното си място", а адреналинът тогава, като че ли се опита да излезе през отверстието ми...:P Ама живот. И понеже всеки има право да съществува е добре всеки да направи сегрегация, как, кога и, в какъв моментму се отнема свободата пък било то от човек и/или животно.По темата: Разбирам всяка позиция и мнение и не бих критикувал никой от писалите в нея. Определено котките и колегите са в конфликт, за който нитознам решение, нито пък имам позиция...Нерешим според мен казус с много мнения и различни интерпретации. Нещо, като да определиш "е ли расизъм", акотъмнокож наплюе бледолик.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X