Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Конспирация чрез преса и телевизия !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Конспирация чрез преса и телевизия !!!

    В последните дни на старата, а също и в първите на новата година, навсякъде, в пресата и в по всички телевизии, тръбят за тежките зимни условия по пътищата и за минусовите температури. Разбира се половината народ е по пътищата по това време на годината и с основание се тревожи в следствие на информацията с която ни облъчват. Аз самият в периода 29.12 - 01.01 изминах 650 км по родните пътища, и учудващо, те бяха чисти и сухи. Става дума за пътища в северна България за места който постоянно са с жълт код в прогнозите за времето.Не знам други дали са констатирали същото като мен, но дори преди малко излизах да разхождам псето..............по - къси панталони (аз, не псето), и беше учудващо топло. След като се прибрах изнесох термометър на терасата и 3 градуса !!!! Поглеждам Синоптик-а и там -6, усеща се като -12.Точно поради всичките тези причини си мисля, че има някакъв таен заговор от управляващите ли, от някой над тях ли, и аз не съм сигурен, да ни отвличат вниманието от важни неща и проблеми, и от собствените им, по всяка вероятност подсъдни дела, карайки ни да се тревожим за ежедневието си.Не знам, може и да греша, но може и всички журналисти да са продажни и да участват в таен заговор срещу нас !!!!
    Stilo 1.9 JTD 115Hp

    #2
    Ами струва ми се, че грешиш.На 29ти вечерта колегите ми от Враца и Лом спаха по хотели в Козлодуй, защото ВСИЧКИ пътища бяха затворени.На 30ти уж ги отвориха, но пътуването ми от Козлодуй до Враца (80км) продължи 4 часа, с чакане в километрична опашка посред полето, заради закъсали тирове по пътя. Всички обиколни пътища бяха затворени. В крайна сметка се измъкнахме по един обиколен път, през преспи и снежни коловози.Та, като стигнахме до Враца, от там нататък пътят си беше сух. Но до там си беше ад.По-добре да ни наплашат журналята, отколкото нищо да не кажат и да закъсваме по пътищата. Тогава пък ще се сърдим, че нищо не са казали. СНИМКА Ето и снимка от пътя Лом-Козлодуй от 01.01.2015 от колега от форума

    Коментар


      #3
      Честно казано скоро се замислих и аз. Не в частност за обстановката по пътищата, а за "идеята" ( може би)да бъдем държани в стрес, страх, притеснение и объркване чрез бълването на негативно подбрани новини.На Бъдни вечер нямаше новина по БГ телевизия, в която да не присъстваха катастрофи, жертви и причини, след това се нареждаха криминалните новинисвързани с кражби, бедност, болници, битови инциденти, безработица и то обилно гарнирани с низ от реклами на лекарства против диария, запек, подут корем, ставно - артритни заболявания, възпаления на пикочните пътища и алармиот простатата и холестеролните плаки по артериите ...А Наздраве и Весела Коледа после.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #4
        То манипулацията е толкова явна, че няма на къде повече.Винаги в последните години преди национален празник излизат новини за трагедии, а понякога дори и трагедиите са толкова големи, че дори има национален траур. И това винаги преди празници. Червени оранжеви и тем подобни кодове, отразяващи нормални сезонни атмосферни явления. Постоянно някакви скандали с известни личности (доста често политици) които са широко одумвани а от тях не произтича почти нищо. Има нещо... :D Все пак хората трябва да мислят и да се занимават с нещо, иначе ще им стане скучно.
        _/''''''''''''''''''''''''\_
        //---------------\\
        [( )== //// ==( )]
        |_|'------------'|_| ....Punto

        Коментар


          #5
          Все пак хората трябва да мислят и да се занимават с нещо, иначе ще им стане скучно.
          По-скоро не им трябват хора, които да мислят и да се занимават с нещо. Трябват им спотаени, страхливи и подтиснатихора, които да се задоволяват и с малкото, щото "може и на нас да ни се случи същото, като от новините" или"можеше да бъде и още по-лошо".Иначе приказката: " Майната му. Да е живот и здраве само" я чувам все по-често. Изричат я хора с чувствона смирение, примирение и без очаквания. Ако се изрича от задоволен и живял достойно човек - я приемам, но когато я чувам от нашите родители, близки, приятели и хора, които едва свързват двата края ми идва в повече. Чувствам, че умишлено се "стреля" по стремежа, мечтите и надеждите на хората. Така си мисля, а и поводи за това намирам бол.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #6
            Re: Конспирация чрез преса и телевизия !!!

            ivokolev написа:
            В последните дни на старата, а също и в първите на новата година, навсякъде, в пресата и в по всички телевизии, тръбят за тежките зимни условия по пътищата и за минусовите температури. Разбира се половината народ е по пътищата по това време на годината и с основание се тревожи в следствие на информацията с която ни облъчват. Аз самият в периода 29.12 - 01.01 изминах 650 км по родните пътища, и учудващо, те бяха чисти и сухи. Става дума за пътища в северна България за места който постоянно са с жълт код в прогнозите за времето.Не знам други дали са констатирали същото като мен, но дори преди малко излизах да разхождам псето..............по - къси панталони (аз, не псето), и беше учудващо топло. След като се прибрах изнесох термометър на терасата и 3 градуса !!!! Поглеждам Синоптик-а и там -6, усеща се като -12.Точно поради всичките тези причини си мисля, че има някакъв таен заговор от управляващите ли, от някой над тях ли, и аз не съм сигурен, да ни отвличат вниманието от важни неща и проблеми, и от собствените им, по всяка вероятност подсъдни дела, карайки ни да се тревожим за ежедневието си.Не знам, може и да греша, но може и всички журналисти да са продажни и да участват в таен заговор срещу нас !!!!
            Съгласен съм с колегата. Преди 3 дни чета, че в северо източна България има сняг пътищата затворени и са на прага да обяват бедствено положение (това по конкретно за Добрич) , звъннах на майка ми и на един приятел там и те викат "пътят е сух и от два дена не е валяло".

            Коментар


              #7
              Погледното отвъд темата за метеорологията - вероятно сте прави.Но според мен е свързано по-скоро с човешката природа, със склонността на човек към сензационни и лоши новини.Вярно е, че новините са изпълнени само с такива съобщения, но и положителните новини някак си се отминават и не се забелязват от масата. За журналистите няма хляб в такива неща. Пък и на кого ще е интересна "новината", че Иван Драганов е преминал успешно през бул.Цариградско шосе, прескачайки мантинелата? Много по-нтересно е, че Петкан Стоянов не е успял, и са го блъснали 3 коли последователно.

              Коментар


                #8
                Хм....,,журналисти’’ .За толкова години ,,свобода на словото’’ един не омириса храсталаците.Неграмотни , болезнено амбициозни и без чувство на такт хора правят т.н. новини.
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Аз на прогнозата на времето вярвам дотолкова, доколкото ориентировъчно да добия представа какви ще са метеорологичните условия и да си направя сметката за евентуално пътуване, без да се влияя от драматизации или излишни успокоения. А новини си пускам, колкото да ми шуми нещо и да се сменят картинките, докато си пия сутрешното кафе, защото се правят от некомпетентни и неграмотни хора, в общия случай. Е, има и изключения, но те потвърждават правилото, както знаем.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Точно поради тези причини отказах Новините вече....
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      В мен възниква резонния въпрос, от какво ни отклоняват вниманието с помощта на прогнозата за времето и кой стои зад това? Масоните, илюминатите, рептилите, розенкройцерите, извънземните, евреите или Б.Б.:D А, да! От подсъдните дела, за които една жена ни каза :D :D :D п.п. Американците не са стъпвали на Луната и самолетите ни пръскат всекидневно с разни химикали! Кво значи няква си прогноза?
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Погледното отвъд темата за метеорологията - вероятно сте прави.Но според мен е свързано по-скоро с човешката природа, със склонността на човек към сензационни и лоши новини.Вярно е, че новините са изпълнени само с такива съобщения, но и положителните новини някак си се отминават и не се забелязват от масата. За журналистите няма хляб в такива неща. Пък и на кого ще е интересна "новината", че Иван Драганов е преминал успешно през бул.Цариградско шосе, прескачайки мантинелата? Много по-нтересно е, че Петкан Стоянов не е успял, и са го блъснали 3 коли последователно.
                        От части си прав, но не е така!Хората се дресират като едни кучета. Каквото и сложиш в магазина това ще ядат. Каквито реклами им пуснеш, това ще купят. Каквото им кажеш да направят по телевизията това ще направят. Каквото им пуснеш по новините това ще мислят. Човешкият мозък, съзнание и начин на мислене са анализирани дълги години и човечеството е мнооого напред в това отношение. За тези на които манупулацията им се вижда явна това е така не защото тя наистина е явна или зле направена, а просто защото е предназначена за масата от обществото, което явно се различава от тях. Забелязал съм, че някои медии направо облъчват народа с най-различни глупости. Мога да дам пример с такива медии. Преди време най-гледаната и любима телевизия беше BTV. Да, но и смениха собственика и програмната политика. Телевизията започна да не е толкова любима на обществото, особено след скандала с Bulsatcom. В последствие мноого от водещите и известни лица от BTV се преместиха в нова телевизия и в момента тя е най-гледаната телввизия. В момента новините на Nova и репортажите са 1:1, както бяха тези на BTV, дори водещите са същите.
                        _/''''''''''''''''''''''''\_
                        //---------------\\
                        [( )== //// ==( )]
                        |_|'------------'|_| ....Punto

                        Коментар


                          #13
                          Абе БТВ все още си държат палмата по гнусотия. Сигурно щото се опитват да се допълзят обратно до благоволението на господарите. По Първа бяха къде по-приятни новините през Новогодишната нощ. И Нова са същите нещастници - по празниците жената се опита да ми ги пробута с номера "да видим някакви новини". Погледах 5-6 минути и я осветлих, че точно такива новини нямам потребност да виждам.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #14
                            Дж. Оруел..........1984..........нищо не се променя........

                            Коментар


                              #15
                              Ботев го е казал преди 150 години.Лъжа и измама на таз пуста земя царува.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X