Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя марка преносими компютри предпочитате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А истината е, че от ниския клас лаптопи е все тая какво ще вземеш. Всички са си боклуци. Щом и Леново ги натисна пазара и пуснаха и те такива серии за масовите потребители, няма какво да се коментира.Едно време имаше само ИБМ, Тошиба и всички останали.Сега са вече всички останали и скъпите модели на няколко производителя.За това взимайте каквото ви харесва като визия и цена и стискате пръсти на краката да е читав. :D
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Мисля си, че тази анкета ще покаже по-скоро кой каква марка лаптоп ползва в момента...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        Защо няма Digimax DI1562? Не мога да гласувам.

        Коментар


          #19
          kiro_of_the_day написа:
          Мисля си, че тази анкета ще покаже по-скоро кой каква марка лаптоп ползва в момента...
          Верно е, ако някой е ползвал по 3-4 броя от всяка марка той може да каже обективно.Иначе скъпо, евтино - няма такъв филм. Гаранция няма. За всичко се молиш да не е дефектно. И за лаптопи, и за телефони, и за коли и за каквото се сетиш.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            Гласувах за Тошиба, по няколко причини, не само защото сина ми има от около 6 - 7 години и няма проблеми с него. Имат добър съпорт - драйвери софтуер на сайта им, и то добре организирани. Ползвал съм служебен Тошиба, на какви натоварвания е подлаган, направо му се чудя как издържа и го оставих работещ на колегите след напускането ми. В сервиза ни рядко влизаше Тошиба с хардуерен проблем. Единствено са идвали с дефектирали охладители, и то от една или две серии при които имаше фабричен проблем с охладителите, но в следващите серии беше изчистен този недостатък. Но има модели и на Тошиба, които просто няма да препоръчам по никакъв повод. При избор на компютър, независимо дали ще е настолен или преносим, се съобразявам с много неща. Основните са чипсет и видео. Абсолютно не бих препоръчал AMD под никакъв предлог. Държа на Intel и nVidia. С какви хардуерни възможности ще е, съобразявам с това за какво ще се използва. Желателно е да се избере с възможност за ъпгрейд - добавяне на памет, по-добър процесор, евентуално смяна на видеокарта. По-голям HDD на всички може да се слага. Acer в последно време също са добри, Lenovo са млко "крехки" по отношение на корпуса и най-вече пантите на дисплея, но иначе са добри от към хардуерно изпълненеие и прозводителност, имат добър съпорт.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              Dido_Lyubenov написа:
              Гласувах за Тошиба, по няколко причини, не само защото сина ми има от около 6 - 7 години и няма проблеми с него. Имат добър съпорт - драйвери софтуер на сайта им, и то добре организирани. Ползвал съм служебен Тошиба, на какви натоварвания е подлаган, направо му се чудя как издържа и го оставих работещ на колегите след напускането ми. В сервиза ни рядко влизаше Тошиба с хардуерен проблем. Единствено са идвали с дефектирали охладители, и то от една или две серии при които имаше фабричен проблем с охладителите, но в следващите серии беше изчистен този недостатък. Но има модели и на Тошиба, които просто няма да препоръчам по никакъв повод. При избор на компютър, независимо дали ще е настолен или преносим, се съобразявам с много неща. Основните са чипсет и видео. Абсолютно не бих препоръчал AMD под никакъв предлог. Държа на Intel и nVidia. С какви хардуерни възможности ще е, съобразявам с това за какво ще се използва. Желателно е да се избере с възможност за ъпгрейд - добавяне на памет, по-добър процесор, евентуално смяна на видеокарта. По-голям HDD на всички може да се слага. Acer в последно време също са добри, Lenovo са млко "крехки" по отношение на корпуса и най-вече пантите на дисплея, но иначе са добри от към хардуерно изпълненеие и прозводителност, имат добър съпорт.
              Защо не препоръчваш AMD, какво ще кажеш за А10 APU Kaveri. Видео ядра и процесорни ядра бачкат едновременно при всички режими на работа. Общо 12 ядра физически с 14мб кеш. Като производителност го дават по високо от i7 на интел. А като цена на половина от интелския.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #22
                mitkosoft написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                Гласувах за Тошиба, по няколко причини, не само защото сина ми има от около 6 - 7 години и няма проблеми с него. Имат добър съпорт - драйвери софтуер на сайта им, и то добре организирани. Ползвал съм служебен Тошиба, на какви натоварвания е подлаган, направо му се чудя как издържа и го оставих работещ на колегите след напускането ми. В сервиза ни рядко влизаше Тошиба с хардуерен проблем. Единствено са идвали с дефектирали охладители, и то от една или две серии при които имаше фабричен проблем с охладителите, но в следващите серии беше изчистен този недостатък. Но има модели и на Тошиба, които просто няма да препоръчам по никакъв повод. При избор на компютър, независимо дали ще е настолен или преносим, се съобразявам с много неща. Основните са чипсет и видео. Абсолютно не бих препоръчал AMD под никакъв предлог. Държа на Intel и nVidia. С какви хардуерни възможности ще е, съобразявам с това за какво ще се използва. Желателно е да се избере с възможност за ъпгрейд - добавяне на памет, по-добър процесор, евентуално смяна на видеокарта. По-голям HDD на всички може да се слага. Acer в последно време също са добри, Lenovo са млко "крехки" по отношение на корпуса и най-вече пантите на дисплея, но иначе са добри от към хардуерно изпълненеие и прозводителност, имат добър съпорт.
                Защо не препоръчваш AMD, какво ще кажеш за А10 APU Kaveri. Видео ядра и процесорни ядра бачкат едновременно при всички режими на работа. Общо 12 ядра физически с 14мб кеш. Като производителност го дават по високо от i7 на интел. А като цена на половина от интелския.
                Ами сети защо цената е на половина :D AMD никога не са били и няма да бъдат по-производителни от INTEL. Това трябва да е ясно на всички. AMD съществува за да има конкуренция на INTEL, в противен случай ще ги обвинят в монополизъм. Качеството на AMD е в пъти по-ниско от това на INTEL. Каквито и бенчмаркове да ми показваш, ще ти кажа едно - в реални работни условия, INTEL винаги се справя по-добре, и най-вече когато трябва да се справя с много задачи едновременно. Тогава AMD буквално се омотва яко. Това е моето мнение, и също така мнението на повечето колеги (поне 80%) в IT сферата.п.п.: Свикнал съм с фенове на Левски, VW и AMD да не споря Нищо лично
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Рано или късно АМД-то прегрява, като е по-скоро рано, от колкото късно.

                  Коментар


                    #24
                    ACER! Гласувам с две ръце :D. В къщи имаме 2, на 4 и 5 години. И двата са избрани заради съотношението им цена/параметри, но с времето се открои и друг бонус - НИКАКВИ проблеми до този момент. Препоръчвал съм на роднини и приятели, които също са доста доволни. Сещам се и за още един критерии, който зависи индивидуално от модела. Преди време ми се наложи да подменя вентилатор на един Fujitsu. Трябваше да го разглобя целият и като казвам целият, сещайте се до последното болче До като на единия ACER отвих долния капак, от който се разкри вентилатор, рам, процесор, хард.. абе всичко :D
                    ===/////===
                    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                    Коментар


                      #25
                      Re: Коя марка преносими компютри предпочитате?

                      slonikon написа:
                      MSI и Samsung ги няма никъде...
                      Колега за MSI не знам, но миналата седмица в Технополис видях доста Samsung-и.
                      ===/////===
                      Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                      Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                      Коментар


                        #26
                        Re: Коя марка преносими компютри предпочитате?

                        Hypnotical написа:
                        slonikon написа:
                        MSI и Samsung ги няма никъде...
                        Колега за MSI не знам, но миналата седмица в Технополис видях доста Samsung-и.
                        Няма ги в анкетата. Това имаше предвид колегата.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #27
                          kiro_of_the_day написа:
                          Мисля си, че тази анкета ще покаже по-скоро кой каква марка лаптоп ползва в момента...
                          Да, май това е истината! Аз съм ползвал единствено Ейсър, но пък за сметка на това от около 6-7 години и един Пакард Бел... който също се оказа Ейсър. В момента съм с i5, а на жената взех i7 и в момента в къщи сме с 3 броя от марката + мултимедиен проектор същата марка - всички много доволни.
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #28
                            kiro_of_the_day написа:
                            Мисля си, че тази анкета ще покаже по-скоро кой каква марка лаптоп ползва в момента...
                            не позна, а ти вместо да спамиш, по темата ще се изкажеш ли?
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #29
                              Dido_Lyubenov написа:
                              mitkosoft написа:
                              Dido_Lyubenov написа:
                              Гласувах за Тошиба, по няколко причини, не само защото сина ми има от около 6 - 7 години и няма проблеми с него. Имат добър съпорт - драйвери софтуер на сайта им, и то добре организирани. Ползвал съм служебен Тошиба, на какви натоварвания е подлаган, направо му се чудя как издържа и го оставих работещ на колегите след напускането ми. В сервиза ни рядко влизаше Тошиба с хардуерен проблем. Единствено са идвали с дефектирали охладители, и то от една или две серии при които имаше фабричен проблем с охладителите, но в следващите серии беше изчистен този недостатък. Но има модели и на Тошиба, които просто няма да препоръчам по никакъв повод. При избор на компютър, независимо дали ще е настолен или преносим, се съобразявам с много неща. Основните са чипсет и видео. Абсолютно не бих препоръчал AMD под никакъв предлог. Държа на Intel и nVidia. С какви хардуерни възможности ще е, съобразявам с това за какво ще се използва. Желателно е да се избере с възможност за ъпгрейд - добавяне на памет, по-добър процесор, евентуално смяна на видеокарта. По-голям HDD на всички може да се слага. Acer в последно време също са добри, Lenovo са млко "крехки" по отношение на корпуса и най-вече пантите на дисплея, но иначе са добри от към хардуерно изпълненеие и прозводителност, имат добър съпорт.
                              Защо не препоръчваш AMD, какво ще кажеш за А10 APU Kaveri. Видео ядра и процесорни ядра бачкат едновременно при всички режими на работа. Общо 12 ядра физически с 14мб кеш. Като производителност го дават по високо от i7 на интел. А като цена на половина от интелския.
                              Ами сети защо цената е на половина :D AMD никога не са били и няма да бъдат по-производителни от INTEL. Това трябва да е ясно на всички. AMD съществува за да има конкуренция на INTEL, в противен случай ще ги обвинят в монополизъм. Качеството на AMD е в пъти по-ниско от това на INTEL. Каквито и бенчмаркове да ми показваш, ще ти кажа едно - в реални работни условия, INTEL винаги се справя по-добре, и най-вече когато трябва да се справя с много задачи едновременно. Тогава AMD буквално се омотва яко. Това е моето мнение, и също така мнението на повечето колеги (поне 80%) в IT сферата.п.п.: Свикнал съм с фенове на Левски, VW и AMD да не споря Нищо лично
                              Айде айде, мноо ти се моля колега. Много се дразня на такива мнения. Ти не го казваш за да изкажеш мнение, а насърчаваш околните да не купуват тази марка процесори. Що като са по евтини трябва да са пи слаби. Не вярвал на бенчмаркове. Ти да не би да си написал собствена програма за бенчмарк, че да знаеш, че Интел е по производителен от тва APU. И да не съм съгласен да давам 700 лева за процесор като същия го има и за 300. А и да те светна лекичко. В процесора няма специален модул за мултитаскинг. Мултитаскинга си зависи от операционната система. И ако ти е оакан компютъра не значи че АМД са ти виновни. Ама не ми се спори все едно да убедя голфаджия, че съществуват и други коли за каране.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар


                                #30
                                Колега, гласувах за Сони, защото нямам възможност да гласувам за повече марки. За годините съм сменил Тошиба, Леново, НР, Дел, Сони. Опита ми с Тошиба и НР е трагичен. Дефекти в самото начало. Леновото работеше добре, но имаше ужасен екран. В момента ползвам Дел и Сони. Делът е на 6 години. Сменил съм му батерията и вентилатора ( беше станал много шумен) Работи безупречно. Сонито е на 2 години. Бизнес клас лаптоп с уникален екран, изключително лек и кофти звук. Отоворих го за профилактика и бях изненадан от размера на дъното. Беше на половина от клавиатурата и след 2 години употреба нямаше никакъв боклук при положение,че лаптопа се подмята по легла, одеала и т.н. За мен истината е ,че всички производители имат добри серии и масови, евтинджоси.
                                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                                Коментар

                                Working...
                                X