Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя марка преносими компютри предпочитате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Коя марка преносими компютри предпочитате?

    Колеги, питам ви от натрупан опит първа и втора ръка от коя марка лаптопи сте най-доволни. Целта на анкетата е да се убедя да си взема АСЕR, щото са с най-добро отношение цена/параметри. Мисля, че ще е полезна и за други колеги, на които е дошло време да сменят вярната машина.Моят глас ще е за Тошиба - 7+ години вярна служба, гаранционно обслужване за 6 часа (не на моя).Ред. В анкетата присъстват всички марки, които могат да се купят от основните продавачи. MSI и Samsung ги няма никъде. Turbo-X ги има само в Плесио. Продуктите на Apple само биха изкривили анкетата, затова не съм ги включил. Не смятам, че който е решил да си купува продукт на Apple има нужда от някаква аргументация.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #3
    Гласувах за Acer, вече в друга тема казах, че имам, а и мой приятели имат и са доволни. Но Асус и Леново, също са много добри. Мои много близки приятели, имат скорошни модели и казват че са доволни. Особено, имам пряк поглед върху Асус-а, алуминиеви детайли, много добър, стабилен корпус.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #4
      асус г серията,по добри от извънземните на дел :D
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #5
        Пропуснал си някоя и друга марка. Всички лаптопи са хубави, някой по-вече. Аз лично не бих си купил нещо от евтините серии на Хюлет-Пакард. Фуджитсу-Сименс в никакъв случай, поради предубеденост към втората марка.Писах доста, но изтрих...Колега, най-добрият начин е от магазин-директен вносител, не Техно***...

        Коментар


          #6
          Преди няколко дни си взех един Асус, машината работи доста добре, но има неща който ме дразнят. Едно от тях е работа с тъч пада. Направен е когато движиш с два пръста и да скролваш, но тогава идва и проблема, че много често увеличаваш или намаляваш размера на картината. Двата бутона в тъчпада не са изрязани и засега се натискат трудно спрямо тъч при който бутона си е изрязан.Ейсърчето го търалянках няколко години, но още на първата умря, след това точно след гаранцията отново и сега пак. Според мен всичко си е на късмет.

          Коментар


            #7
            Отбелязал съм Тошиба, от изброените. Но в подобно питане, да не се сложи възможно най-доброто (MacBook) си е жива неандерталщина.

            Коментар


              #8
              А защо не виждам марката MSI. Единствената която сама си произвежда дънните платки, а не като другите които само поръчват и сглобяват. Аз съм от 5 години с MSI CR500 с двуядрен селерон и 2гб рам. Още след покупката хо ъпгрейдвах с още 2гб рам, рефлашнах му биоса за да отключа овърклок възможностите. Та от 5 години работи от 1.9 на 2.6 тва на процесора. Рама е на 850мегахерца, видеото и то е клокнато, тайминга на рама също е пипан. Резултата-от 2012 не е преинсталиран и въпреки това стартира за 26 секунди и до меотдавна си играех всяка игра която ми се доиграе, естествено не на макс резолюция. 2-3 пъти годишно го отварям да го почиствам основно и да му слагам нова термо паста. Равносметка, клокнат компютър, на който нищо не се е разпоило от дъното а грее доста като се натовари. Никога не е забивал или изкарвал артефакти по екрана. Отделно в биоса има опция наречена throttle ,която намаля мощността с 50 процента , ако градусите стигнат 90. Всъщност зависи как ще си го настроиш. На приятел му препоръчах същия модел и още си го ползва, даже юу оюръзна вика няма ли да се разваля най накрая, че да си вземе нов. Не правя реклама просто споделям опита си с най добрия лаптоп с кокто съм работил, а тук просто не е споменат.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #9
                Леново, Тошиба и всички останали.

                Коментар


                  #10
                  Аз съм имал две марки - HP два броя. Купувани 2006 г. Единия го продадох работещ миналата година, другият още работи, майка ми го използва. В момента от 2 години и половина ползвам Леново. Харда му се развали, но това не е проблем на Леново, а на WD. Охлаждащите компоненти се свалят за секунди, заедно с вентилатора. Реших да го почистя за първи път като сменях харда и имаше съвсем, съвсем малко прах по перката на вентилаторчето. Има функция dedusting, която редовно пускам, при която вентилатора за около 2 минути върти максимално бързо на импулси. Не знам от нея ли, от друго ли, но казвам ви в магазина имат сигурно повече прах. Преди него бях поръчал една Тошиба. Върнах я веднага. Ужасен звук от вградените говорителчета (HP-то имаше уникални Altec Lansing и не исках даунгрейд в никоя насока), ужасна, евтина пластмаса, целият капак се огъваше и пукаше докато го отварях, тъчпада - отврат, не е обособен, ами е равен с останалата част от корпуса, само леко по-грапав. Клавиатурата и тя от някаква посредствена пластмаса, все едно аз съм я дялкал. Матрицата на екрана една странна, все едно между редовете с пикселите има бели линийки.Абе ужас. Леновото - супер тихо работи, шасито е алуминиево - красиво, премиум усещане и здраво. Редовно от мързел го хващам в единия ъгъл капака и го отварям, а пантите са си стегнати. От екрана има какво да се желае, но това се отнася за всички лаптопи в този клас и все пак приличен и супер ярък. Говорителите са много добри. Абе топ изработка. Дето се вика Power бутона да ти е кеф да гледаш. И другото, което исках да има е изведени бутони над клавиатурата за звук и други неща. Свикнал съм пак от HP-то.Та това беше машината за мен, но бих взел почти всяка друга марка, стига да отговаря на моите изисквания и да върши работа най-вече.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #11
                    Аз пък ползвах един ’Фуджитсу-Сименс’ около 8 години без изобщо да бъде преинсталиран и преди да го откраднат от офиса работеше по-добре от новия лап-топ Тошиба на колегата ми Мисълта ми е, че параметрите на хартия далеч не са всичко при компютрите.... както и при колите, между другото В момента ползвам ’Делл’, който за мойте скромни разбирания (и нужди) направо ми се струва самолет, но пък се оказа бройка с дефектен хард-диск

                    Коментар


                      #12
                      Всех си Ейсър и съм доволна за момента. Предните ми бяха Фуджитсу-сименс и никакви ядове, докато ги пенсионирам. Според мен е по-важно от къде го взимаш и какво е следпродажбеното обслужване. Примерно ако тошиба бяха пуснали гаранцията си No matter what може би щях да си взема тошиба, ако имаше нещо с IPS екран на разумна цена...
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #13
                        Аз съм фен на Acer, ама си взех Samsung, понеже съотношението параметри/цена беше най-добро в конкретният момент.Иначе и Леново бих взел. Като цяло ми е все тая, стига цената и параметрите да ме устройват
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #14
                          Ползвам една "бутка" с П на НР на около 5години, купих я нова и скоро ходи в сервиза за ремонт, от там възкликнаха радостно че това е последния от серията внесена в България който не е минал през тях
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #15
                            Имам служебен НР. Ползвам го и за лични цели. Натоварвам си го максимално. На всякъде е с мен, а чантата му вече се срасна с ръката ми.Нямам забележки, а и не съм в позицията да претендирам. За три години сме имали единствен, но не малък проблем. По едно и също време ни се скапаха батериите. Ей, така по "сигнал", а тъкмо изтече 24 месечната им гаранция. Преките ми наблюдения са върху моя и върху други 3 машини в отдела. Иначе изглеждат солидно направени. Корпусът им е здрав. Бутоните ми пасват идеално. Хем са безшумни, хем пъкги усещам, когато са в активна позиция.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар

                            Working...
                            X