Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари относно цените на горивата - част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    BO написа:
    ..... Или в гаранцията от 8 години ако минаваш средно по 125000 километра на година, то излиза, че колата може да ти дойде безплатна.
    Забрави да споменеш, че това са по 342,4657534246575 км. всеки божи ден от годината А време за ракия ?
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #92
      И днес огромен срив в цената с цели 4% до 61$http://www.investor.bg/surovini/365/a/petrolyt-potyva-s-4-sled-ponijeni-prognozi-za-2015-g-185407/Кога най-накрая ,да очакваме подобаващо включване от българските бензиностанции, и най вече метан станции ??????????

      Коментар


        #93
        Преди малко на газпром в Асеновград бензин 95 редовна цена 2.27 ,а с карта за отстъпка -9 ст (2.18 ) но по повечето бензиностанции в региона редовната цена е 2.20-2.23 http://prikachi.com/images.php?images/698/7774698I.jpg
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          #94
          Тоз сабахлям видях една Тесла на дружбенския Кауфланд. Ми много сгодна колица - некъв хибрид между Порше и Бентли. Само ме притесняват тия мазохисти пешеходците. Те като те чуват не им пука, пък ако не те чуват - не ми се мисли.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #95
            dan4op5 написа:
            И днес огромен срив в цената с цели 4% до 61$http://www.investor.bg/surovini/365/a/petrolyt-potyva-s-4-sled-ponijeni-prognozi-za-2015-g-185407/Кога най-накрая ,да очакваме подобаващо включване от българските бензиностанции, и най вече метан станции ??????????
            Метанстанциите и те ли са обвързани с петрола?
            Dido_Lyubenov написа:
            BO написа:
            ..... Или в гаранцията от 8 години ако минаваш средно по 125000 километра на година, то излиза, че колата може да ти дойде безплатна.
            Забрави да споменеш, че това са по 342,4657534246575 км. всеки божи ден от годината А време за ракия ?
            Ами един ден минаваш по 684.931506849315 километра и следващия ден пиеш к’ът прасе. Така ще имаш 4 години гарантирано пиянство докато притежаваш Тесла. Погледни и от тая страна.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #96
              Нещо съм зле със зрението тая сутрин и неможах да хвърля кое какво е, но цените пак са надолу2,24лв/л и 2,26лв/л, но кое е за бензина и кое за дизела незнам, това е на Шел, газта си остава на 1,03лв/л
              punto HGT

              Коментар


                #97
                Газта беше 0.99 на Лукойл Плевен.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #98
                  M5kov написа:
                  Газта беше 0.99 на Лукойл Плевен.
                  А ти я погледна скръцна със зъби и продължи към метан станцията където цената още е 1,78 нали
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #99
                    * 1.87
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      BO написа:
                      dan4op5 написа:
                      Кога най-накрая ,да очакваме подобаващо включване от българските бензиностанции, и най вече метан станции ??????????
                      Метанстанциите и те ли са обвързани с петрола?
                      Ми с какво са обвързани според теб? с цената на млякото ?

                      Коментар


                        dan4op5 написа:
                        BO написа:
                        dan4op5 написа:
                        Кога най-накрая ,да очакваме подобаващо включване от българските бензиностанции, и най вече метан станции ??????????
                        Метанстанциите и те ли са обвързани с петрола?
                        Ми с какво са обвързани според теб? с цената на млякото ?
                        Ми може и с цената на млякото да е свързан, все пак някои произвеждат метан от тор, отпадъци и т.н. Колегата @ВО според мен правилно ти е задал въпроса, тъй като метана не се получава от петрол. Цената на петрола падна, тъй като търсенето намалява (САЩ си добиват от собствени кладенци, включват се и други играчи на пазара и т.н.). Когато търсенето на метан спадне, то и цената му ще го последва.
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          dan4op5 написа:
                          BO написа:
                          dan4op5 написа:
                          Кога най-накрая ,да очакваме подобаващо включване от българските бензиностанции, и най вече метан станции ??????????
                          Метанстанциите и те ли са обвързани с петрола?
                          Ми с какво са обвързани според теб? с цената на млякото ?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            tambuhtaneca написа:
                            Ми може и с цената на млякото да е свързан, все пак някои произвеждат метан от тор, отпадъци и т.н. Колегата @ВО според мен правилно ти е задал въпроса, тъй като метана не се получава от петрол. Цената на петрола падна, тъй като търсенето намалява (САЩ си добиват от собствени кладенци, включват се и други играчи на пазара и т.н.). Когато търсенето на метан спадне, то и цената му ще го последва.
                            А според теб от къде се добива метана? аз лично винаги съм си мислел че го добиват от природния газ, който в интерес на истината почти винаги е до находище на нефт и с една платформа добиват и нефта и природния газ през различни тръби, така че има логика да са пряко свързани, още повече че пропан-бутана пада който също се произвежда от същия този природен газ, просто се ретифицират в колоната при различна температура.аз поне не вярвам някой да си кара колата с метан от гниещи листа или от блатен газ. И ако трябва да съм честен той и задните части на човек произвеждат метан ама не съм виждал някой да се е наду**л над зареждачката. Па знам ли може и да бъркам.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              S_BANKOV написа:
                              tambuhtaneca написа:
                              Ми може и с цената на млякото да е свързан, все пак някои произвеждат метан от тор, отпадъци и т.н. Колегата @ВО според мен правилно ти е задал въпроса, тъй като метана не се получава от петрол. Цената на петрола падна, тъй като търсенето намалява (САЩ си добиват от собствени кладенци, включват се и други играчи на пазара и т.н.). Когато търсенето на метан спадне, то и цената му ще го последва.
                              А според теб от къде се добива метана? аз лично винаги съм си мислел че го добиват от природния газ, който в интерес на истината почти винаги е до находище на нефт и с една платформа добиват и нефта и природния газ през различни тръби, така че има логика да са пряко свързани, още повече че пропан-бутана пада който също се произвежда от същия този природен газ, просто се ретифицират в колоната при различна температура.аз поне не вярвам някой да си кара колата с метан от гниещи листа или от блатен газ. И ако трябва да съм честен той и задните части на човек произвеждат метан ама не съм виждал някой да се е наду**л над зареждачката. Па знам ли може и да бъркам.
                              Бъркаш, Банков. Пък Данчо от Пловдив бърка още повече Метанът, или природния газ, се добива от газови находища. (Природният газ е около 97% метан, останалото е етан и други примеси).В България основно идва от Русия, по трансбалканския газопровод. Около 10% се добиват у нас. Цената му се определя по междудържавно споразумение между България и Русия (или Газпром и Булгаргаз).НЯМА НИЩО ОБЩО С ПЕТРОЛА.Пропан-бутанът също е въглеводороден газ, но той се получава като отпадъчен продукт при ректификацията на нефта. Затова и цената му е пряко свързана с тази на нефта. Произвежда се в рафинерията Лукойл Нефтохим в Бургас.Не е задължително където има находище на нефт, да има природен газ и обратно.

                              Коментар


                                Днес за първи път от много време - цената на дизела по-ниска от бензина!!! И аз видях на Лукойл газ на 0,99 лв...
                                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X