Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Лукойл" отново реагира на покачващия се петрол

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Лукойл" отново реагира на покачващия се петрол

    "Лукойл" отново реагира на покачващия се петрол От 07.00 часа на 10 октомври 2006 г. "Лукойл" покачи крайните заводски цени на горивата, става ясно от търговската информация, публикувана на сайта на компанията. Бензин А-92 Н поскъпва с 0.98 процента и се продава вече за 1482,00 лева за 1000 литра.Повишението при бензин А-95 Н е също с 0.97 на сто, като цената му става 1494,00 лв./1000 л.Бензин А-98 Н пък става по-скъп с 0.86 процента и се предлага за 1536.00 лв./1000 л.Цената на дизела се покачва с 0.96 на сто и става 1506.00 лв./1000 л. Цената на газьола пък става 1494.00 лв. за 1000 л, като при това гориво увеличението е с 1,05 на сто.Промяната е в във връзка с покачващите се цени на петролните продукти на международните пазари.
    Точно вчера заредих догоре Тоя път не се прецаках

    #2
    Сигурно е ставало въпрос,но не се сещам-Защо дизела постепенно се изравни и мина цената на бензина.От какво се определя? Преди време бях в щатите и ми направи впечатление че дизела е доста по скъп от бензина-да би да следваме техния пример
    Fiat Punto 1.7 TD

    Коментар


      #3
      Същата работа е и в Швейцария (предполагам и в цяла Европа) - нафтата е с 20 рапена по-скъпа от бензин 98. Обяснение нямам
      Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
      Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

      Коментар


        #4
        Sko написа:
        Същата работа е и в Швейцария (предполагам и в цяла Европа) - нафтата е с 20 рапена по-скъпа от бензин 98. Обяснение нямам
        Пазарна икономика, радел "Търсене и предлагане".
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Sandeto написа:
          Sko написа:
          Същата работа е и в Швейцария (предполагам и в цяла Европа) - нафтата е с 20 рапена по-скъпа от бензин 98. Обяснение нямам
          Пазарна икономика, радел "Търсене и предлагане".
          Напълно съм съгласен - микроикономика!!!

          Коментар


            #6
            това не е ли някакво старо инфо От 07.00 часа на 10 октомври 2006 г.
            Бай Фичо - ега ти пауъра!!!

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Sandeto написа:
              Sko написа:
              Същата работа е и в Швейцария (предполагам и в цяла Европа) - нафтата е с 20 рапена по-скъпа от бензин 98. Обяснение нямам
              Пазарна икономика, радел "Търсене и предлагане".
              Напълно съм съгласен - микроикономика!!!
              Тц, ДАНЪЦИ,.... преки данъци в цената на нафтата... наричат се АКЦИЗ!Светът пощуря на темата Екология и най-вече швейцарците.Иначе технологично си е доста по-евтино гориво от бензина. Заради това големия ми син е най-върлият еколог... той отдавна си джитка с реното на олио.Е, вече фифти-фифти щот е студено, ама си джитка!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                doofiat написа:
                Sandeto написа:
                Sko написа:
                Същата работа е и в Швейцария (предполагам и в цяла Европа) - нафтата е с 20 рапена по-скъпа от бензин 98. Обяснение нямам
                Пазарна икономика, радел "Търсене и предлагане".
                Напълно съм съгласен - микроикономика!!!
                Тц, ДАНЪЦИ,.... преки данъци в цената на нафтата... наричат се АКЦИЗ!Светът пощуря на темата Екология и най-вече швейцарците.Иначе технологично си е доста по-евтино гориво от бензина. Заради това големия ми син е най-върлият еколог... той отдавна си джитка с реното на олио.Е, вече фифти-фифти щот е студено, ама си джитка!
                принципно съм съгласен, само с уточнението, че акциза не е пряк данък.
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  днес сутринта пак 2 стотинки отгоре на А95Н и вече е 1.62... на лукойл... а на места и по 1.66... честито!
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    charlie написа:
                    принципно съм съгласен, само с уточнението, че акциза не е пряк данък.
                    Да прав си... косвен данък е!
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      След спада от петък обаче, когато фючърсите на суровия петрол отново се понижиха под психологическото ниво от 60 долара за барел, днес ценната суровина добави 15 цента към стойността си по време на азиатската борсова сесия до ниво от 59.75 долара за галон.Така петролът продължава да се търгува в относително тесния диапазон между 57 и 61 долара за барел, в изчакване на фундаментални данни, които да инициират движение отвъд границите на този канал.
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар

                      Working...
                      X