Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тотално ми писна от безотговорни шофьори на камиони!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тотално ми писна от безотговорни шофьори на камиони!!!

    Ама писна ми тотално ми писна от тъпи шофьори на камиони, които карат мислейки си че само те на пътя и че пътя е сметище и може да изхвърляш квото ти дойде Та историята. Пътувам вчера за Варна с пунтото. Тръгвам 6 ч от ВТ - още тъмно. Не го юркам много то и тъй тъй 1,1 какво да му юркаш(100-110 мах). Спускам баира след Антоново - още не се съмнало съвсем, малко след завой и в единт момент без да усещам няква неравност на пътя или че през нещо съм минал чувам страхотен трясък отдолу на колата някъде под нивото на таблото. Направо ми призля - имам още 160-70 км до Варна а и на всичко отгоре имам уговорен час за среща тоес бързам. Докато слизам от колата си мисля ей ся ако съм шибнал картера в нещо - тука си останах. В момента който слизам някакъв с търговишко типо с хиляди цветове и дупки по него - този по никакъв начин не бих го нарекъл колега минава около мен и ръкомаха нещо, махам му аз да спре ама оня не. И почвам да псувам ко се е разръкомахал като не може да спре и да каже кво е видял. Решавам де се върна 50-100 м и да видя кво беше това чудо дето ми изпращя така колата. И какво виждам на пътя - разпилян на парчета от по 20-30 см ресьор от камион (от ония шини дето са на дъга). Залягам под колата няма видими течове. Спирачките са добре - не отишла някоя тръбичка и със свито сърце продължавам - все пак не се знае дали няма нещо. Та чудя се сега оня идиот с камиона толкова ли не можеше да си разчисти боклуците от него или ще каже някой не е разбрал - в което не може никой да ме убеди защото при липсващ ресьор на камион съм виждал какво става. Така или инъче аз ги разчистих от пътя и даже си взех парче за спомен. :D . Ами магистралата какво да кажа пък за нея - през 5 км на платното остатъци от регенерати - абе въобще всеки си хвърля където му дойде. На връщане ме чакаше пък друга изненада - тъкмо слизам от магистралата и пред се отваря прекрасна гледка - 10 тира един след други. Да уточня еднакви - вероятно карат едно и също и с една и съща регистрация - извод решили пичовете да се водят ей тъй да не се загубят и тръгнали един след други. И те поне да кротуваха така ами си правеха и състезание - изпреварваха се един други от време на време и заради тях един таксиджия бе принуден да мине в третото платно (няма такова естествено, имам предвид тревата между платното и канавката).Инъче пътя осеян от любимите ни помощници на пътя - катаджиите поне на 4-5 места в отсечката ВТ-Варна. Че и с това каране на фарове не могат да ти пресветнат да те предупредят.И за капак пътя пък от Шумен до Търговище(вкл и околовръстното) е в ремонт почти навсякъде и се налага умело слаломиране от едното в другото платно, където пътя е нарязан и има прагове от по 5-10 см.Та това е за мижавите 500 км - хиляди премеждия - а хората на запад ходят на по 200 на работа. В нашата България това е невъзможно. За обобщение средния разход който инъче изванградско е около 5л на 100 км А 95 бензин сега впредвид многото ремонти и колоната от тирове ми беше около 7 на сто.
    Punto SX 1.1 55

    #2
    Може въобще да не е разбрал, че е изръсилт лист от ресор! За извунградките пътища наистина кошмар са камионите, но за града това са служебните бусове!!! Не стига, че карат, като идиоти, но, ако случайно караш зад бус не виждаш, какво става пред него и, ако малоумникът набие рязко спирачка може да го нацелиш и ти да си виновен. Затова карам на по-голяма достанция от тези. Имат отвратителен навик да карат на два метра от колата пред тях и да изпреварват на най-невроятни места. Няколко пяти така са ми се лепили отзад при положение, че не карам бавно. В такава ситуация чуквам за малко спирачката и ги спичам!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      По-скоро някой камьон натоварен със скраб го е изръсил... нали съм ги виждал натоварени до козирката, че и отгоре на купчинка със стара железария...
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Re: Тотално ми писна от безотговорни шофьори на камиони!!!

        Punto SX написа:
        И за капак пътя пък от Шумен до Търговище(вкл и околовръстното) е в ремонт почти навсякъде
        няколко пъти съм пътувал Търново-Варна (броят се на едната ръка). Всеки път като наближаваме Търговище и жената ми вика "карай през града, по-пряко е". Да, по-пряко е, но пътя през града беше ужасен. Последно на 22.09.2006 пътувах Търново-Варна и обратно. В посока Варна минах за първи път по околовръстното на Търговище въпреки че жената повтаряше да мина през града. Отвратителен път и там. На връщане викам каквото ще да става, минавам през центъра на Търговище и изведнъж нов асфалт, направо перфектен и така до края на града.Та да знаеш - карай си през центъра на Търговище, асфалта е перфектен и наистина пътя е много по-къс отколкото ако минаваш по околовръстното.
        Audi 1.8S златен талон

        Коментар


          #5
          да кажа и аз една моя случка с камион - карам си и пътя е прав. В далечината виждам камион който пътува срещу мене (т.е. в неговото си платно). След малко нещо светло-синкаво излита от него и остава на пътя пред мене. Аз го оприличавам на найлонов плик. Наистина ми приличаше на такова. Приближавам въпросното нещо и си викам ще мина върху него, то ще остане отдолу под колата. Приближавам го още и гледам че този найлонов плик нещо много странен и за миг не ми хрумва че може да е нещо друго. Вече като съм на метри от него различавам че това е стек с минерална вода от 0.5 литра. Чак тогава разбрах че съм се заблуждавал яко като съм го мислил за найлонов плик. Беше късно да въртя волана. Минах през този стек. Чу се удар. След мене се разхвърчаха минерални води. Беше ме яд на мен си че упорито вярвах до последно че това е найлонов плик. На колата реално й нямаше нищо :D
          Audi 1.8S златен талон

          Коментар


            #6
            lllubo написа:
            да кажа и аз една моя случка с камион - карам си и пътя е прав. В далечината виждам камион който пътува срещу мене (т.е. в неговото си платно). След малко нещо светло-синкаво излита от него и остава на пътя пред мене. Аз го оприличавам на найлонов плик. Наистина ми приличаше на такова. Приближавам въпросното нещо и си викам ще мина върху него, то ще остане отдолу под колата. Приближавам го още и гледам че този найлонов плик нещо много странен и за миг не ми хрумва че може да е нещо друго. Вече като съм на метри от него различавам че това е стек с минерална вода от 0.5 литра. Чак тогава разбрах че съм се заблуждавал яко като съм го мислил за найлонов плик. Беше късно да въртя волана. Минах през този стек. Чу се удар. След мене се разхвърчаха минерални води. Беше ме яд на мен си че упорито вярвах до последно че това е найлонов плик. На колата реално й нямаше нищо :D
            Спомням си преди 10-ина години беше нашумял един случай.... Деца-циганета си играли и в един кашон някакво малко цигане уж влачели/возели и нещо на пътя (както винаги) и изведнъж някакъв с кола се задал и те зарязали дребосъка в кашона на пътя и избягали на тротуара... съответно шофьора не е ясно по каква причина решил че ще мине през кашона... Така че хора... внимавайте... дори и да е плик на пътя, не се знае вътре какво може да има... п.п.Може да е бил Волен... (шофьора де)
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Sandeto написа:
              Спомням си преди 10-ина години беше нашумял един случай.... Деца-циганета си играли и в един кашон някакво малко цигане уж влачели/возели и нещо на пътя (както винаги) и изведнъж някакъв с кола се задал и те зарязали дребосъка в кашона на пътя и избягали на тротуара... съответно шофьора не е ясно по каква причина решил че ще мине през кашона... Така че хора... внимавайте... дори и да е плик на пътя, не се знае вътре какво може да има... п.п.Може да е бил Волен... (шофьора де)
              Ъъъъ, гадно...Можеше дете да има вътре...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Оффф и мен много ме дразнят тия камиони. Много объркват движението.Карат бавно, пушат много, мятат всякакви камъчета зад тях, късите им светят като за дълги... Има пичове, но има и големи изроди сред тях.Търпя ги ежедневно... и как после нямало да псува българина... ще псува ами.Няма оправия, няма.

                Коментар


                  #9
                  офф// Преди малко пред арена видях пунто (май ГТ) с някаква лепенка (дано не на форума де) което се беше ударило във "камионче" на камиона абсолютно нищо пунтото на мусака...

                  Коментар


                    #10
                    И аз пролетта извадих лош късмет с парче метален скрап изръсено от някой камион. Лявата ми предна гума стана директно за боклука, защото не го видях и минях през него.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар

                    Working...
                    X