Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КАТ вече глобява от 20 до 150 лв. за фаровете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    КАТ вече глобява от 20 до 150 лв. за фаровете

    Изтече гратисният период, който Пътна полиция даде на шофьорите за включените светлини през деня. От днес, 9 ноември КАТ започва да глобява.Само за невключени светлини пътните полицаи ще санкционират с 20 лева, като глобата се качва до 150 лева, ако в резултат на несветещи фарове се e стигнало до произшествие. Според новите правила от 1 ноември до 31 март всички водачи трябва да карат със запалени фарове. През първите няколко дни от т.нар. акция

    #2
    Ми да... крайно време е да се вземат в ръце, или по-скоро катаджиите да си пълнят гушите допълнително. Все едно така, или иначе ще има възпитателен ефект! Направи ми впечатление, че първият ден в, който влезе в действие новото правило за шофиране със запалени фарове имаше доста повече "светнали" автомобили отколкото в момента! Пак някои решиха да се правят на тарикати и да не си палят фаровете. Сега някой ще каже "ама не сме свикнали"! Е! като видиш всички коли пред теб да светят, няма ли да сгрееш и ти да си пуснеш фаровете? Странно е, че сред всички светещи коли, тези с незапалени фарове някак потъват-явно бързо свикваме да възприемаме колите, като светещи светлинки! :D
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Ако не искат да забравят да карат ФИАТ всичко е автоматик гасиш колата гасят се фаровете палиш и те са си светнати. Нямам никакви проблеми и винаги съм редовен . FORZA ITALIA
      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          Sven написа:
          asus написа:
          Ако не искат да забравят да карат ФИАТ всичко е автоматик гасиш колата гасят се фаровете палиш и те са си светнати. Нямам никакви проблеми и винаги съм редовен . FORZA ITALIA
          Да на мен преди на типото, гасиш и изгасва всичко, само касетофона работи. Сега на тая, касетофона не работи ако не е на контакт, а фаровете си бачкат и мнооого ме дразни.
          Имаш грешка при връзването,за туй е така а за фаровете мисля че е поредната глупост но не ми се спори пък и няма смисъл щот е прието така или иначе
          Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              ок :D икономия бе икономия :D :D
              Аlfa Romeo 145 1.6 BOXER 103hp

              Коментар


                #8
                Еее,аз вече литнат Карам си вчера,спират ме.....ти що не караш на фарове?Седях,гледах го тва момче,пък му викам:я се обърни и ми кажи колко коли са на фарове?Ченгето погледна........... :D едно слънце :D ......ма точно срещу пътя от който идва :D .......погледна и каза:е по-трудно си личи,кой е с фарове,кой не......ама ти що караш и без колан?Та тъй имам си актче.Направиха ни по-скандинавци от Шведите и Финланците.Останалите държави ПРЕПОРЪЧВАТ да се кара на фарове през зимния период.Що не вземат да препишат дословно някой еврозакон?Поне няма да има такива тъпотии.М/у другото сега и жилетки трябва да си взимаме :D .После ще почнем електрикови лепенки да си лепим,може да ни накарат и да пребоядисаме и колите.Всекакви тъпотии очаквам-ако ще правим "СВЕТЛИНА" поне да светкаме всички :D .За сега резултатите:никакво намаляване на ПТП-тата(а още не е започнала зимата),започнаха да недостигат наличностите в складовете на Искра(с това се занимавам и виждам,че има извесно покачване на покупката на акомулатори от дистрибуторите/клиентите-близо 20% в сравнение с миналите две години,за това време),да не говорим,че доста народ почнаха преждевременно да сменят крушки-за някой 7-8 кинта са си пари.Е..........ще си траем,ще стане като номерата-мина дънданията,спряха глобите за хората със стари номера,обаче от 2008/9 година нема излизане в Европа със сегашните табели .Никой не го казва-нали?А го има в договорите които подписват нашите има и за пътищата които не са готови ,а се взеха толкова пари.М/у другото знаете ли,че от 3.11 влезна една малка поправчица в поправката на закона от 1.11.2006-движението на фарове става задължително.........ЦЕЛОГОДИШНО.
                Фиат Пунто 05

                Коментар

                Working...
                X