Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При евентуално произшествие....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При евентуално произшествие....

    Ако с моя автомобил с валидна гражданска и всичко останало но управляван от приятелката на сина ми......Как процедират в такива случаи застрахователите,обезщетение и т н ?
    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

    #2
    Според мен няма да има никакъв проблем. Моята кола е на името на баща ми, понеже, когато я купувах ми беше изтекла личната карта и я регистрирахме на негово име. Веднъж имах леко произшествие преди години. В двустранния протокол си има място и за записване на водач и за собственик.

    Коментар


      #3
      ГО се отнася за МПС. Т.е ако ще и 100 човека да го карат, едно МПС има само една застрахователна полица.
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        За роднини по права линия съм сигурен че е така.Но мацката реално в момента все още не е роднина.А когато опре въпроса до обезщетение могат ли да намерят някакви техни общи условия и други оправдания за непокриване на щета.
        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

        Коментар


          #5
          Може да се опитат, че няма пълномощно. Но никъде в закона не е записано, че такова трябва да има. Упълномощаването може да стане и устно, а собственикът може да потвърди това пред компетентните органи, ако се наложи.Но не мисля, че изобщо ще има проблем. Колата има ГО, не е открадната или управлявана след употреба на алкохол - значи няма проблем.

          Коментар


            #6
            Застраховката е на автомобила.Няма значение кой го управлява стига да има СУМПС. Да не би всеки таксиметров шофьор да е вписан в полицата на автомобила или да има пълномощно? Нямаш повод за притеснения.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              За да си сигурен, че няма да има проблем, вдигате сватба и готово Няма да има никакъв проблем и според мен, след като гражданската си е конкретно за автомобила.
              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
              BMW X3 3.0D Aut

              Коментар


                #8
                Re: При евентуално произшествие....

                кроко61 написа:
                Ако с моя автомобил с валидна гражданска и всичко останало но управляван от приятелката на сина ми......Как процедират в такива случаи застрахователите,обезщетение и т н ?
                Не би трябвало да има проблеми с обезщетението. ГО се прави на автомобила, не на водача.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #9
                  Тя работата май към сватба отива,че са и във Варна,че и някакъв апартамент трябва да купувам -да не са квартира........
                  Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                  Коментар


                    #10
                    За ГО - няма проблем да е др лицеЗа каско - има възможност да се правят на интересни
                    Fiat Marea 2.4 JTD+
                    Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                    Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                    Renault 19/1.7mi/ - crash

                    Коментар


                      #11
                      Виж в общите условия какво е записано. Винаги е засегната и точката за преотстъпване на автомобила на други лица. Обикновено пише "и упълномощените лица", без да се уточнява по какъв начин трябва да са упълномощени.

                      Коментар


                        #12
                        И аз да се изкажа... Даже и опит имам... Някога, докато още карах Сеата, ме блъснаха... Той беше и още е на името на моята приятелка на баща ѝ... Нямах никакви ядове със застрахователите, а той е в Англия... Май само преснимана ЛК искаха, ама ти като си си тука няма да има проблем...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар

                        Working...
                        X