Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за принтер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за принтер

    Здравейте колеги,имам следния проблем -- трябва да отпечатам дисертацията си - осем-девет екземпляра по около 500 страници плюс резюме-- автореферат (общо около 4200 -- 4500 стр.).Виждам следните опции :а -- намирам си принт-център, давам си файла -- те ми го отпечатват и подвързват. В двора на Университета има такъв център и искат по 5ст. ла страница (принтирането струва толкова, колкото и ксерокопирането). Трябва да сметна и сума за подвързванеб -- купувам си принтер втора ръка -- например един Хюлет-Паккард 4М може да се вземе за 170-180 лв. Плюс харитията + подвързване в. -- купувам си нов принтер пак ХП, но примерно от по-нисък клас -- ХП 1012 или 1020 - 190-205 лв без ДДС. За принтер от по-висок клас нямам сухо. И тук ще има разходи за хартия и подвързване. Тонер-касетата на тия принтери е с по-малък капацитет от тази на 4М. Какво ще ме посъветвате ? Може ли да се каже че сегашните принтери са по-слаби механично от старите топузи на ХП ? Или че обратно, са пак толкова здрави. Принтерът ще се ползва първоначално в душмански режим -- за три - четири дни ще трябва да отпердаша всичките страници. А после ще се ползва по малко. Като го смятам точки ’’а’’ и ’’б’’ излизат горе-долу еднакви като цена. Парите ги давам аз, а не университетът. Мерси за всички мнения предварително! Р.
    Тойота Приус

    #2
    е ние скоро беше (примерно септември) си взехме нов принтер на промоция HP за 50-60 лева. Цветен при това. Ама то само текст вадиме на него т.е. цветното така и така не го използваме. Иначе пак на HP преди време един приятел си взе един принтер дето отгоре е скенер и може да се изполва за ксерокс, пак е цветен и може даже и снимки да си вадиш на него с подходяща хартия - беше за към 130 лв някъде - пак нов от техномеркет ли да беше (не помня вече)Не знам ти за какви 200 лв за принтер говориш.Плюс това като си вземеш принтер го пускаш да печати на най-бледото (Fast Draft), което пак е перфектно, но просто отива по-малко мастило и повече листи печаташ. А една глава беше е към 25 лева за тези двата. Хубаво е ако си взимаш принтер да проучиш колко е черно-бялата глава за него, да не ти кажат няква цифра дето един нов принтер ще е по-евтин.п.с. моя съвет е да си вземеш нов принтер, а и за вбъдеще ще ти върши работа
    Audi 1.8S златен талон

    Коментар


      #3
      Колегата говори за лазерен принтер, не за мастилено-струен.Както виждаш е написал, че иска да извади от порядъка на 4000 копия. Това с мастилено-струен принтер знаеш ли колко пари ще му излезне.Моя личен съвет е да си вземеш един рециклиран принтер, да бъде с касета за много копия (по-сторо НР някое - 4л или нещо от рода). Да си вземеш още една касета към него и ще ти стигне да си отпечаташ това, което ти е необходимо.Но все пак ако не ти трябва принера тези около 4000 копия ще ти излезнат към 160лв, така, че вече сам си прави сметката дали ще си на далавера или не.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Той ако си вземе принтер за 50-60 лева, знаеш кога ще ги отпечата тия 4000 страници?! По-добре от сега да почне да ги преписва, отколкото да си вземе принтер за стотинки. Той принтера ще се разпадне, а нервите ти няма да издържат.

        Коментар


          #5
          Re: Питане за принтер

          Rayo написа:
          Здравейте колеги,имам следния проблем -- трябва да отпечатам дисертацията си - осем-девет екземпляра по около 500 страници плюс резюме-- автореферат (общо около 4200 -- 4500 стр.).Виждам следните опции :а -- намирам си принт-център, давам си файла -- те ми го отпечатват и подвързват. В двора на Университета има такъв център и искат по 5ст. ла страница (принтирането струва толкова, колкото и ксерокопирането). Трябва да сметна и сума за подвързванеб -- купувам си принтер втора ръка -- например един Хюлет-Паккард 4М може да се вземе за 170-180 лв. Плюс харитията + подвързване в. -- купувам си нов принтер пак ХП, но примерно от по-нисък клас -- ХП 1012 или 1020 - 190-205 лв без ДДС. За принтер от по-висок клас нямам сухо. И тук ще има разходи за хартия и подвързване. Тонер-касетата на тия принтери е с по-малък капацитет от тази на 4М. Какво ще ме посъветвате ? Може ли да се каже че сегашните принтери са по-слаби механично от старите топузи на ХП ? Или че обратно, са пак толкова здрави. Принтерът ще се ползва първоначално в душмански режим -- за три - четири дни ще трябва да отпердаша всичките страници. А после ще се ползва по малко. Като го смятам точки ’’а’’ и ’’б’’ излизат горе-долу еднакви като цена. Парите ги давам аз, а не университетът. Мерси за всички мнения предварително! Р.
          работя във фирма вносител на марките Canon и Brother, мога да ти предложа много добри цени. имай в предвид, че да опечатиш 4-5000 страници за 3-4 дни е много голямо натоварване за принтери от посочения от теб ценови клас.п.п. не си купувай мастиленоструен-принтер, защото при това потребление което планираш, ще ти излезе солен!
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Аз вкъщи съм с Canon IP Pixma 1500 - за 110 лв го купих януари месец, защото бях много на зор, а нямаха лазерни в момента. Хайванчето ми разпечата едни лекции 500 листа за един ден с една черна глава - струва 3.50 лв. Иначе съм твърдо за лазерните принтери, само че трябва да провериш цената на тонера за двата вида принтери и да си избереш според това дали се намират лесно, колко им е капацитета и колко струват (тонерите). А да даваш 160 лв за разпечатка... Не заслужават! После принтера ще си го ползваш. В офиса сме с 2 лазерни - НР 1015 и някакъв Panasonic - на НР-то като му пуснеш 30 листа наведнъж и започва да пуши! А ако му пуснеш 4500...
            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
            www.fiat-bg.org/forum

            Коментар


              #7
              Имаш по-скоро 2 възможности. Едната е да си вземеш един нов лазерен принтер. Най-добре според мен е самсунг, с тяхната технология дават 3000 страници с 1 тонер, или киосера, пак същото. Пък и цените са им около 200лв. HP си е малко над 250 за същото.Не си взимай втора ръка, защото ще се обзаведеш с нещо, което има изтъркано листоподаващо и кофти пълнен тонер.В най-добрия случай.Втората възможност е да си вземеш една мастилка на канон и да си вземеш на кило черно мастило. Мастилото за 100мл е 6лв. Едно пълнене на IP1500 и 1600 моделите е 5мл черно за 150 страници. Аз така правя. Сметни си ги.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Благодаря за мненията!ето извадка от ценовата листа на МОСТ за принтери "Канон" и "Брадър" (третата цифра е тая за физ. лица -- в USD)CANON 2900 600X600/12PPM 98.00 102.00 105.00CANON LBP3000 600X600/14PPM 118.00 123.00 127.00CANON LBP3200 600X600/18PPM 139.00 145.00 150.00BROTHER HL1050 1200/10P/4M 328.00 347.00 372.00BROTHER 6050D PS/24PPM/DUPLEX 210.00 218.00 226.00Благодаря на колегата Charlie, че ме светна за Каноните. Тези модели -- LBP са лазерни, нали ? На Брадър моделът 6050 също изглежда добър. Цените са приемливи, най-вече за "Канон". Все пак това са персонални принтери. Както пише Charlie, могат да не издържат на натоварнането. Май моят проблем е класически -- машина от уж по-висок клас, но стара, или по-нова, но от по-нисък клас. (да вметна -- това важи и за колите ) Още ведъж -- благодаря за мненията -- наистина ми помогнахте ! Засега клоня към това да си дам фаила на някой копи-център с професионална техника. Знаете ли някъде да се печата за 4 ст/стр?Р.
                Тойота Приус

                Коментар


                  #9
                  На улица Дунав.Тя се пресича с бул. Дондуков. Като отидеш на кръстовището, изкачваш се 10 метра към Ал. Невски и от лявата страна пише с големи букви "Копирен център".Там е 4ст. на страница снимането. За печата незнам, ама нищо не ти пречи да си го изпечаташ веднъж ако е по-скъпо и след това да го преснимаш в колкото си искаш екземпляра.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    @ BO -- Благодаря,Май това ще е !От друга страна, тъкмо се бях навил за принтер
                    Тойота Приус

                    Коментар


                      #11
                      принтер ъъошж

                      аз имам принтер HP 5 лазерен и може спокойно да отпечати 500 страници и после на копирната машина в ателието.а иначе има такива принтери -ксерокси те са за такова натоварване от 4000-5000 станици а тези мастилано струинита от 100-200лв не стават за кратко време .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Ако искаш ела при мен ще ти разпечатам дипломната на служебния принтер който при това е двустранен... ще ти остане само снимането на копията в някой копирен център.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          zgabrovski написа:
                          Ако искаш ела при мен ще ти разпечатам дипломната на служебния принтер който при това е двустранен... ще ти остане само снимането на копията в някой копирен център.
                          :D супер сте! в такива моменти човек чувства, че не е сам с проблема си. Благодаря много, благодаря много и на Ключар, ама да не прекалявам с доброжелателността ви ! до последния момент ще правя поправки и доработки. Но смятам към сряда-четвъртък, петък най-късно другата седмица всичко да е готово. Колега zgabrovski, ако наистина не е проблем за твоя служебен принтер, ще се възползвам, особено ако много го закъсам със времето и печатането. Проблемът се усложнява от това, че трябва и да пътувам на 20. Р
                          Тойота Приус

                          Коментар


                            #14
                            Сл. ми тел е 9702455 обади се през деня ако съм там идвай.
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              Ако все още не си решил какво точно да правиш, ето ти още един вариант.Ние си купихме принтер на старо (рециклиран) с 1 година гаранция. Принтера е HP LaserJet 4. По информация на доставчика, тонера би трябвало да издържи 4000 - 5000 страници. Цената на която го взехме е в порядъка на 140 - 180 лева. Разликата идва от различната окомплектация на принтера (рам, мрежа, етц...).При интерес от твоя страна, мога да те свържа с фирмата, която продава тези принтери.Поздрави,Пламен
                              Analog Man...

                              Коментар

                              Working...
                              X