Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е смисълът от ДДС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Какъв е смисълът от ДДС

    Humppa написа:
    Колеги, и аз като част от лошия матрЯл имам ниска финансова култура. Все пак съм инженер...Та какъв е смисъла от ДДС? Бандюгите го точат. Бизнесмените си го връщат, купуват Кайени като товарни N1... Целият мастраф се плаща от Ганю, който си купува ’ляп за 1,20 от които 0,20 държавата ги рекетира законно?Why?Що аз като (селяндур)гражданин не мо’а да си върна ДДС-то на всичко де съм купил за 1 година, а именно:* 500 литра нафта* 5 кубика дърва за огрев* 2 тона въглища / кюмур* рънъ (рънъта праи борбътъ)* цигари и алкохол* сувенири 75 години БКП и 10 години генералисмуст ББ на ГЕРБ
    Изненадващо е, че воглаве с тебе, поне десетина ДДС специалисти ти пригласят и разпространявате един от най-старите митове в държавата, а именно "ВРЪЩАНЕТО" на ДДС и то най-вече по линия на нафтата, дървата за огрев, телевизора и др. подобни.Вярно е - изглежда привлекателна идеята, че ако имаш фирма по ДДС, то всичко ти е с 20% по-ефтино.Но не би, приятелю - не биПърво - за да получиш, трябва и да дадеш. Второ - за да ти се признаят разходи от такъв сорт, то ти е необходима фирма с дейност, която би могла да ги прави за дейността си, а не за управлението си. Има и трето и четвърто и доста нататък, но идеята е, че нещата не стоят така, както си ги представят доста на брой хора.А че има ДДС-ари - има. Но рано или късно секва и там. Справка - помоли jenshen73 да ти разкаже, защо аджеба е по-добре да имаш да внасяш и лесно ли би му било да стане ДДС-ар и той

    Коментар


      #17
      Оти ти цъфват на вратата и започват да се ровят из документите и недай боже да фанат нещо....Но не е необходимо всеки месец да внасяш, мисля че може до 3 месеца да правиш приспадания и след това да искаш възстановяване на ддс.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        ele написа:
        Оти ти цъфват на вратата и започват да се ровят из документите и недай боже да фанат нещо....Но не е необходимо всеки месец да внасяш, мисля че може до 3 месеца да правиш приспадания и след това да искаш възстановяване на ддс.
        Е тръгни да възстановяваш. Особено пък за някой луксозен джип, особено по времето на най-гениалния министър, който сме имали Дянков. Здравенцето минимум на счетоводителката ти се взима за няколко години. А при по-сериозни суми - и твоето.

        Коментар


          #19
          Благодаря, но не ми позволяват, пък и аз не искам. Иначе си имам регистрация. Готино е, веднъж изтървах срока - добре че го приеха за маловажно и не ми натресоха глобата....
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар

          Working...
          X