Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв е смисълът от ДДС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв е смисълът от ДДС

    Колеги, и аз като част от лошия матрЯл имам ниска финансова култура. Все пак съм инженер...Та какъв е смисъла от ДДС? Бандюгите го точат. Бизнесмените си го връщат, купуват Кайени като товарни N1... Целият мастраф се плаща от Ганю, който си купува ’ляп за 1,20 от които 0,20 държавата ги рекетира законно?Why?Що аз като (селяндур)гражданин не мо’а да си върна ДДС-то на всичко де съм купил за 1 година, а именно:* 500 литра нафта* 5 кубика дърва за огрев* 2 тона въглища / кюмур* рънъ (рънъта праи борбътъ)* цигари и алкохол* сувенири 75 години БКП и 10 години генералисмуст ББ на ГЕРБ

    #2
    Щото ще започнат да ти остават много пари и съответно много да ти знае устата.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Защото хазната трябва да се пълни от някъде. Ако не са акцизите и ддс и другите данъци, България хептен ще загине. А и ддс се взима когато си с регистрирана фирма по ддс, но за това трябва годишния ти оборот да е над 50000 лева. Ти остави ддс ами колко много други казуси има като например ако футболист от цска взима 20000 лева на месец, той се осигурява на 2400 щото тва е максимума по закон а ние смъртните ни осигуряват на 600 чисто взимаме 470 но по бтв в 19:00 ще кажат че българина вече работи за 600 лева. И така сори за спама
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Както се казваше в един емблематичен филм:"-Сенатори! Ще продължаваме ли да строим дворци за богатите, или да почнем да строим жилища за бедните?-Да го духат бедните!"Така е устроен света от време оно.То иначе за какво бедния ще иска да става богат? Нали трябва да има някакъв стимул.Така хората захитряват, чудейки се как да източат обратно ДДС-то, т.е. цялата тая работа стимулира обществения интелект! Вземете например Османската империя:Ако нямаше толкова много данъци, кръвен, безкръвен, десятък и други, за какво щеше да му е на българина да се освобождава?Щеше да си живурка царски (султански) като гражданин на Империята, и да си свирка.Ама ето - благодарение на тежките данъци, в него се е зародила мисълта да се отърве и почнал да надига глава. Да мисли за Свобода, равенство и братство (опа, това беше на едно друго място, ама както и да е).Та... високите данъци (вкл. и ДДС) са стимул на човешкия прогрес.

        Коментар


          #5
          ДДсто е данък и целта му е да се пълни хазната. Не е вярно, че да се регистрираш по ДДС трябва да имаш оборот 50 000, може да се регистрираш по желание без значение оборота, както и по други членове без право да ползваш ДДС. ДДСто няма значение за фирмите, освен ако не са решили да го точат. Това е данък за крайния потребител. Т.е. фирмата или физическото лице тегли ДДС са целите на дейността, която развива, след това го взима от крайния потребител и го внася на държавата. Ти като физическо лице, също можеш да се регистрираш по ДДС - за тази цел трябва да си регистриран, че упражняваш някаква дейност, т.е. да имаш булстат, след това може да се регистрираш и да теглиш/внасяш ДДС, но няма да ти признаят пържолите и бирата, така че - и за тях ще плащаш
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            ele написа:
            ДДсто е данък и целта му е да се пълни хазната. Не е вярно, че да се регистрираш по ДДС трябва да имаш оборот 50 000, може да се регистрираш по желание без значение оборота, както и по други членове без право да ползваш ДДС. ДДСто няма значение за фирмите, освен ако не са решили да го точат. Това е данък за крайния потребител. Т.е. фирмата или физическото лице тегли ДДС са целите на дейността, която развива, след това го взима от крайния потребител и го внася на държавата. Ти като физическо лице, също можеш да се регистрираш по ДДС - за тази цел трябва да си регистриран, че упражняваш някаква дейност, т.е. да имаш булстат, след това може да се регистрираш и да теглиш/внасяш ДДС, но няма да ти признаят пържолите и бирата, така че - и за тях ще плащаш
            От известно време наистина няма минимум за да се регистрираш по ДДС но ако год.обор. е над 50к ( ако не се лъжа може и да е 100к) задължително минаваш по ДДС рег.Според мен не е проблема в данъка като цяло а в начина по които се налага и се борави с него. Другото което е , че за продуктите от първа необходимост (храна и лекарства) налога за Пешо и Гошо трябва да е по малък на пр.10% както е в белите страни , Оп`с забравих ,че от белите страни взимаме само механизмите в изгода на държавата от страните в третия свят взимаме социалните придобивки.
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              Щото както е казал един мъдрец "Да го ду-ат бедните"П. П. И аз ду-ам яко.

              Коментар


                #8
                ДДС е за крайния потребител, за да може и за още нещо той да плаща освен всичко останало.......И в тая връзка аз съм решил че след като плащам 20% за почти всяко нещо което си купувам и с това осигурявам възможности за злоупотреба на властимащите, трябва да съм луд за да плащам и данък общ доход още 10% примерно........При мен "Да го духат бедните" има друго звучене - "Да го духа държавата"......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Защото държавата може и ти го набива четвъртит до макарите.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    ДДС е за крайния потребител, за да може и за още нещо той да плаща освен всичко останало.......И в тая връзка аз съм решил че след като плащам 20% за почти всяко нещо което си купувам и с това осигурявам възможности за злоупотреба на властимащите, трябва да съм луд за да плащам и данък общ доход още 10% примерно........При мен "Да го духат бедните" има друго звучене - "Да го духа държавата"......
                    Това накрая и аз го правя и при най-малката възможност

                    Коментар


                      #11
                      kiro_of_the_day написа:
                      Защото държавата може и ти го набива четвъртит до макарите.
                      Принципно е така, но законите на Нютон за действие и противодействие важат и в тая ситуация........а както е българския превод - "Няма начин, да няма начин".....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        ФЕРАРИСТ написа:
                        При мен "Да го духат бедните" има друго звучене - "Да го духа държавата"......
                        Като стана дума за "Да го духа държавата", наскоро се сблъскахеме със следната ситуация:Купуваме кола и собственика не беше я регистрирал в данъчното от 2009 г., колата е от една община и ще отива в друга, базите данни м/у общините в България, както и с КАТ нямат нищо общо, ако нотариуса си затвори очите. въпрос на пари, и я прехвърли без платени данъци и лихви и глоби за тези 5 г., при регистрацията в другата община никой неможе да докаже че предния собственик е длъжник на държавата. Оставяме настрана, че в декларацията пред нотариуса се пише, че не си длъжник на държавата и носиш съответната отговорност за невярно съдържание на документа. Но в крайна сметка продавача се уплаши да не би нещо да сгафи и се изръси с 860 лв.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          kiro_of_the_day написа:
                          Защото държавата може и ти го набива четвъртит до макарите.
                          Принципно е така, но законите на Нютон за действие и противодействие важат и в тая ситуация........а както е българския превод - "Няма начин, да няма начин".....
                          Врата у поле...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            .... И всеки сам избира от къде да мине. ДДС е данъчен кредит
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              ДДС има в цялата европейска общност. В щатите пък има щатски данъци и ако в един щат е примерно 5% в друг може да 7.5% или 8... Зависи. Тази държава от нещо трябва да се издържа - всеки като си скрие дохдите, като се направи на шушумига и не си плати данък автомобил и данък на другия автомобил дето не го карал, щото кой кара 2 едновременно и като на плати за къщата на село, щото никой не живее и кой живее на 2 места едновременно - накрая се чудим защо има дупки и защо всеки влиза в политиката само да се гуши... ай няма нужда ме корите - това си е мое мнение и всеки месец гледам да имам да внасям ДДС.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X