Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предадох отбора и си взех Дачия :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Аз съм проучвал слагането на газ на този мотор. За момента не съм открил някъде из нета дори. Питал съм много разбиращ газаджия, който направо ме отбичи.

    Коментар


      #32
      ntodorov, да, това са индикатори за смяна на предавката. Не са лоши, обаче не може да зяпаш непрекъснато какво показват, затова мисля, че са леко безполезни. Иначе на равно на 2200 оборота се включва за смяна нагоре и на 1500 за смяна надолу. По наклон се адаптира - умна машинка само да й бяха включили и някоя мадама да приказва... emzo, не съм взела бензин, за да слагам газ. Никога на бензин няма да сложа газ и причината е, че навремето едва не се подпалихме, след като някакъв маркуч беше изтървал и изпускаше газ при двигателя (вероятно калпави майстори, ама държи влага), ако искам нещо по-икономично, ще си взема дизел или ще си поръчам с фабрична газова уредба. Не знам как стои въпросът с допълнителното слагане на газова - знам че на грейт уол газовите се слагат допълнително от упълномощен сервиз, така че може би е възможно. Гледах и дизелите, но не минавам толкова много километри, че да си заслужава, а разходът по книжка е мисля около литър на 100 км. Все пак се надявам някой ден да постигна средния разход от 5 или около него, което ме устройва идеално. На дизела каското е по-скъпо, защото цената на автомобила е по-висока. Освен това обслужването е с повече от 100 лева разлика, поне толкова беше миналата година, сега може да има промяна. Този двигател е с верига, така че ремъци няма да сменям. Според мен е идеален за около 10 000 км/година. За повече си заслужават 2000 лева повече за дизела. Humppa +1, надявам се повече хора да се хвалят с нови автомобили - според мен си заслужава, дори да е бюджетна, оглозгана откъм екстри дачия.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #33
        Фабричната газ се слага тук в БГ при дилърите, и се обслужва също там . Дизела 1.5 90к.с е най-приятен за каране от гамата монтирана на Logan/Sandero.
        Фиат Крома 1.9 16v+
        Фиат Браво 1.6 16v
        Фиат Мареа 1.6 16v

        Коментар


          #34
          Слага се, ама на 1,2.

          Коментар


            #35
            С кеф да си я караш!

            Коментар


              #36
              Честито! Новичкото си е друго Предишната ми служебна кола беше Дачия, настоящата е Пежо... все чисто нови. На Дачииката навъртях 180хил.км., сега на Пежото съм на 50хил.км... От Дачията съм мн по-доволен. Умеят да правят автомобили в ниския ценови клас, докато малките Пежа са отврат...
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #37
                Еле +1Азко не бях толкова нашит със най-различни заеми и лизинги вместо старо ВОлво щях да взема една нова Дачия Лоджи Е, след 3-4 години може би ------------------------П.П. Абе вярно ли това твойто новото работи само на 3 цилиндъра (шегичка)

                Коментар


                  #38
                  Абе след 3-4 години тъкмо ще подобрят нещо... или ще го развалят - знае ли човек?Ами вярно е, на 3 цилиндъра работи, обаче си е много добре. Вече е на 950 км, още 50 км за разработването по книжка. И после чакам още 2000 км да започне да работи нормално. Иначе колата си е много добре - вече взе да ускорява нормално, в началото беше много спъната. Изобщо не се чувства, че е 0,9 трицилиндров двигател - в пъти по-добре е от 1,2 двигателя. И високото окачване ми харесва - има повече предимства от недостатъци.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #39
                    Честито и от мен Ele! Със здраве и мерак да си се возиш, и само хубави емоции, и щастливи моменти!
                    Lupo - The Monster
                    Е83 3D

                    Коментар


                      #40
                      Честито и безаварийни хиляди километри!Колата изглежда добре,двигателят е доста интересен обаче с риск да ме нахраните не мога да не отбележа,че тези черни датчици на парктроника мен поне лично ми вадят очите...недопустимо ми се струва кола от магазина да излиза с датчици различен цвят от колата...
                      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                      Коментар


                        #41
                        white_shark, така е, но.... като се има предвид, че са пестили от всяко болтче, според мен изобщо даже не е учудващо, че датчиците са черни. Мен не ме дразнят, важното е да работи.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #42
                          ele написа:
                          white_shark, така е, но.... като се има предвид, че са пестили от всяко болтче, според мен изобщо даже не е учудващо, че датчиците са черни. Мен не ме дразнят, важното е да работи.
                          Нацапай ги с лак за нокти
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            Това няма ли да попречи на работата им?
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #44
                              ele написа:
                              ... Иначе колата си е много добре - вече взе да ускорява нормално, в началото беше много спъната. Изобщо не се чувства, че е 0,9 трицилиндров двигател - в пъти по-добре е от 1,2 двигателя. И високото окачване ми харесва - има повече предимства от недостатъци.
                              Със здраве да си я караш Нищо, че е 0.9, мощността се гледа, техниката върви напред, форд от 1.0 извадиха доста мощност, явно това предстои навсякъде. Ще ни трябва подфорум Дачия
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар


                                #45
                                M5kov написа:
                                ele написа:
                                white_shark, така е, но.... като се има предвид, че са пестили от всяко болтче, според мен изобщо даже не е учудващо, че датчиците са черни. Мен не ме дразнят, важното е да работи.
                                Нацапай ги с лак за нокти
                                Честито и от менпарктроника най-вероятно не идва точно от завода, а се монтира от дилъра...мисля че си избрала правилния двигателпри 10 000 на година няма смисъл от дизелтъкмо ще си изкара парите и ще смениш колата
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X